Таг: марихуана

1 2 10 / 17 НАПИСИ
200 КИЛА МАРИХУАНА ЗАПЛЕНЕТИ ВО ОХРИД, ШВЕРЦЕРОТ ИЗБЕГАЛ СО КАЈЧЕ

200 КИЛА МАРИХУАНА ЗАПЛЕНЕТИ ВО ОХРИД, ШВЕРЦЕРОТ ИЗБЕГАЛ СО КАЈЧЕ

Синоќа околу полноќ, на стариот пат од Охрид за Струга близу местото каде што реката Сатеска се влева во Охридското Езеро, запленети се близу 200 кило ...
ВО БУТЕЛ ЗАПЛЕНЕТ ТОН И 200 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА

ВО БУТЕЛ ЗАПЛЕНЕТ ТОН И 200 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА

Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција, во координација и насоки со ОЈО Кавадарци во моментов спроведува акција на подра ...
ХОЛАНЃАНИТЕ НАГРНАА ПО МАРИХУАНА ПРЕД ЗАТВОРАЊЕТО НА КОФИ-ШОПОВИТЕ И РЕСТОРАНИТЕ НА ТРИ НЕДЕЛИ

ХОЛАНЃАНИТЕ НАГРНАА ПО МАРИХУАНА ПРЕД ЗАТВОРАЊЕТО НА КОФИ-ШОПОВИТЕ И РЕСТОРАНИТЕ НА ТРИ НЕДЕЛИ

И Холандија денеска ги затвори сите училишта во земјата поради ширењето на коронавирусот, но новите рестриктивни мерки на владата ќе го погодат и она ...
ВЛОЖИВМЕ МИЛИОНИ, А МОРАМЕ ДА ГО МОЛИМЕ СОБРАНИЕТО ДА ГО ДОНЕСЕ ЗАКОНОТ, ВЕЛАТ ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА МЕДИЦИНСКА МАРИХУАНА

ВЛОЖИВМЕ МИЛИОНИ, А МОРАМЕ ДА ГО МОЛИМЕ СОБРАНИЕТО ДА ГО ДОНЕСЕ ЗАКОНОТ, ВЕЛАТ ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА МЕДИЦИНСКА МАРИХУАНА

Производителите на медицинска марихуана обединети во здружението „Макканабис“ побараа од Собранието итно да го донесе Законот за контрола на опојни др ...
ЗАКОНОТ ЗА ОПОЈНИ ДРОГИ ПОВЛЕЧЕН ОД СОБРАНИЕ НА ДОРАБОТКА

ЗАКОНОТ ЗА ОПОЈНИ ДРОГИ ПОВЛЕЧЕН ОД СОБРАНИЕ НА ДОРАБОТКА

Законот за опојни дроги е повлечен од денешната собраниска седница, откако со европско знаменце беше ставен како 7 точка на дневен ред. Минатата не ...
ЛДП РАБОТИ НА ЗАКОН ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА МАРИХУАНАТА

ЛДП РАБОТИ НА ЗАКОН ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА МАРИХУАНАТА

Пратеничката на ЛДП Јулијана Николова денеска најави дека нејзината пратеничка група ќе достави во собраниска процедура предлог-закон за легализацијат ...
НА „БОГОРОДИЦА“ ЗАПЛЕНЕТ ПОЛА ТОН МАРИХУАНА СПРЕМНА ЗА ПРОДАЖБА ВО ТУРЦИЈА

НА „БОГОРОДИЦА“ ЗАПЛЕНЕТ ПОЛА ТОН МАРИХУАНА СПРЕМНА ЗА ПРОДАЖБА ВО ТУРЦИЈА

Пола тон марихуана проценета на над милион евра, во камион-фрижидер запленија одделите за организиран криминал и за криминалистичка полиција на гранич ...
ПРВИ ПРОБЛЕМИ ПО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА – СНЕМА МАРИХУАНА ВО НЕКОИ ДЕЛОВИ ОД КАНАДА

ПРВИ ПРОБЛЕМИ ПО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА – СНЕМА МАРИХУАНА ВО НЕКОИ ДЕЛОВИ ОД КАНАДА

Откако Канада во средата стана втората држава во светот која целосно ја легализираше марихуаната, некои делови од земјата се соочија со првиот голем п ...
МАРИХУАНАТА СТАНА ЛЕГАЛНА ВО КАНАДА, КАНАЃАНИТЕ СО ЧАСОВИ ЧЕКАА ВО РЕДИЦИ ДА СЕ ОТВОРАТ ПРОДАВНИЦИТЕ

МАРИХУАНАТА СТАНА ЛЕГАЛНА ВО КАНАДА, КАНАЃАНИТЕ СО ЧАСОВИ ЧЕКАА ВО РЕДИЦИ ДА СЕ ОТВОРАТ ПРОДАВНИЦИТЕ

Канада од денеска е втората држава на светот во која легално може да се купи марихуана. Првата купопродажба беше остварена на полноќ по локално вре ...
СЀ ПОВЕЌЕ МАЛОЛЕТНИЦИ ДИЛААТ И КОРИСТАТ ДРОГА ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, СОЦИЈАЛНИТЕ СЛУЖБИ НЕМААТ ДОВОЛНО КАДАР ЗА ПОМОШ И ПРЕВЕНЦИЈА

СЀ ПОВЕЌЕ МАЛОЛЕТНИЦИ ДИЛААТ И КОРИСТАТ ДРОГА ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, СОЦИЈАЛНИТЕ СЛУЖБИ НЕМААТ ДОВОЛНО КАДАР ЗА ПОМОШ И ПРЕВЕНЦИЈА

Во полициските акции спроведени овој месец во тетовско и гостиварско, приведени се 70 лица кои продавале или користеле  опојни дроги. Полицијата вели ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ