Таг: маски

1 4 5 6 7 60 / 68 НАПИСИ
ФОТОГАЛЕРИЈА – 2.000 МАСКИ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

ФОТОГАЛЕРИЈА – 2.000 МАСКИ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

Големото дефиле на струмичкиот карневал се одржа синоќа и годинава понуди разновидни маски, совршени креации и одлични музичко сценски настапи. Околу ...
ЗАЕВ ПОБАРА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

ЗАЕВ ПОБАРА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ

Премиерот Зоран Заев вечерва на Струмичкиот карневал симболично побара преговори за членство со Европската Унија. На парадата на карневалските маски к ...
КАРНЕВАЛЦИТЕ ЈА ПРЕЗЕДОА ВЛАСТА ВО СТРУМИЦА, В САБОТА ПАРАДА НА 1.800 МАСКИРАНИ

КАРНЕВАЛЦИТЕ ЈА ПРЕЗЕДОА ВЛАСТА ВО СТРУМИЦА, В САБОТА ПАРАДА НА 1.800 МАСКИРАНИ

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски го предаде клучот на градот на струмичките карневалци, кои до следната среда ќе владеат и ќе ги реализираат ...
СО 52.000 ЕВРА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО НАБАВУВА СПЕЦИЈАЛНИ МАСКИ ЗА ЗАШТИТА ОД АЕРОЗАГАДУВАЊЕ

СО 52.000 ЕВРА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО НАБАВУВА СПЕЦИЈАЛНИ МАСКИ ЗА ЗАШТИТА ОД АЕРОЗАГАДУВАЊЕ

Министерството за здравство со 3,2 милиони денари или 52.000 евра ќе набавува 40.000 специјални маски за заштита на хронично болните од аерозагадување ...
СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ ЗА КАРНЕВАЛСКИТЕ ГРУПИ – ДЕФИЛЕТО НА 9 МАРТ

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ ЗА КАРНЕВАЛСКИТЕ ГРУПИ – ДЕФИЛЕТО НА 9 МАРТ

Организаторите на струмичкиот карневал финансиски ги поддржаа здруженијата и карневалските групи кои спремаат маски за годинашново карневалско дефиле ...
СТОТИНА ДЕМОНСТРАНТИ ПРЕД СОБРАНИЕ И ВЛАДА БАРАА МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО

СТОТИНА ДЕМОНСТРАНТИ ПРЕД СОБРАНИЕ И ВЛАДА БАРАА МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО

Стотина граѓани денеска протестираа марширајќи од Собранието до Владата барајќи од надлежните мерки против загадувањето на воздухот. Учесниците протес ...
40.000 СПЕЦИЈАЛНИ МАСКИ ЗА ПАЦИЕНТИТЕ ВО РИЗИК ЌЕ КУПИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗДРАВСТВО

40.000 СПЕЦИЈАЛНИ МАСКИ ЗА ПАЦИЕНТИТЕ ВО РИЗИК ЌЕ КУПИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство соопшти дека во подготовка е набавката на специјални маски кои штитат и од ПМ2.5 и од ПМ10. „Ќе бидат набавени 40.000 с ...
ЗАЕВ, ЏАФЕРИ И ТРАМП НА ВЕВЧАНСКИОТ КАРНЕВАЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЗАЕВ, ЏАФЕРИ И ТРАМП НА ВЕВЧАНСКИОТ КАРНЕВАЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Осуммината величенствени пратеници од независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ, на чело со Крсто Мукоски и Талат Џафери како на контејнер собира пар ...
50.000 МАСКИ ЗА ЗАШТИТА ОД АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО ЌЕ НАБАВИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ЗА ХРОНИЧНО БОЛНИТЕ

50.000 МАСКИ ЗА ЗАШТИТА ОД АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО ЌЕ НАБАВИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ЗА ХРОНИЧНО БОЛНИТЕ

Министерството за здравство ќе распише оглас за набавка на 50.000 заштитни маски, за заштита од аерозагадувањето, ова денес го најави министерот за зд ...
МАСКИТЕ НЕ ГО РЕШАВААТ ПРОБЛЕМОТ СО АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО, НО ЌЕ ГИ ЗАШТИТИМЕ ХРОНИЧНО БОЛНИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

МАСКИТЕ НЕ ГО РЕШАВААТ ПРОБЛЕМОТ СО АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО, НО ЌЕ ГИ ЗАШТИТИМЕ ХРОНИЧНО БОЛНИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека маските не го решаваат проблемот на луѓето со аерозагадувањето, но дека сè уште ги утврдуваат бројките ...
1 4 5 6 7 60 / 68 НАПИСИ