Таг: мерки

1 18 19 20 21 200 / 204 НАПИСИ
БОЛНИЦИТЕ ВО ТЕТОВО, БИТОЛА И ШТИП ДА НЕ ПРЕПРАЌААТ РОДИЛКИ ВО СКОПЈЕ, ЕДНА ОД МЕРКИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА СМРТНОСТА КАЈ МАЈКИТЕ И БЕБИЊАТА

БОЛНИЦИТЕ ВО ТЕТОВО, БИТОЛА И ШТИП ДА НЕ ПРЕПРАЌААТ РОДИЛКИ ВО СКОПЈЕ, ЕДНА ОД МЕРКИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА СМРТНОСТА КАЈ МАЈКИТЕ И БЕБИЊАТА

Секое родилиште ќе има живото-спасувачки лекови за мајки и бебиња, а родилки нема да се препраќаат од Битола, Штип и Тетово во Скопје, најави денес ми ...
ОД 20 ЧАСОТ НЕ ВАЖИ БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИОТ ПРЕВОЗ, УКИНАТИ ВОНРЕДНИТЕ МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО ВО СКОПЈЕ

ОД 20 ЧАСОТ НЕ ВАЖИ БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИОТ ПРЕВОЗ, УКИНАТИ ВОНРЕДНИТЕ МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО ВО СКОПЈЕ

Од вечер од 20 часот автобускиот превоз ќе се плаќа. Град Скопје денеска ги укина вонредните мерки за намалување на загадувањето по добиените информац ...
ОД УТРЕ НЕМА БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО ПОД ПРАГОТ ЗА АЛАРМИРАЊЕ

ОД УТРЕ НЕМА БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО ПОД ПРАГОТ ЗА АЛАРМИРАЊЕ

Од утре се укинуваат мерките за намалување на аерозагадувањето во Скопје, соопшти Министерството за животна средина. „Согласно податоците од Државн ...
СО ПОШУМУВАЊЕ ДА СЕ ВРАТИ ИЗГОРЕНОТО БЕЛОДРОБНО КРИЛО НА БИТОЛА, БАРААТ ЕКО АКТИВИСТИТЕ

СО ПОШУМУВАЊЕ ДА СЕ ВРАТИ ИЗГОРЕНОТО БЕЛОДРОБНО КРИЛО НА БИТОЛА, БАРААТ ЕКО АКТИВИСТИТЕ

На Битола да ѝ се врати едното белодробно крило кое го изгуби за време на пожарите пред десет години, предлага регионалното географско друштво „Геосф ...
ОД УТРЕ ЗАБРАНА ЗА ДОТУР НА СТОКА ОД 7.30 ДО 18 ЧАСОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

ОД УТРЕ ЗАБРАНА ЗА ДОТУР НА СТОКА ОД 7.30 ДО 18 ЧАСОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Од утре стартува забраната за дотур на стока во центарот на Скопје, која ја воведе Град Скопје, како една од мерките против загадувањето. Возилата ...
СКОПЈАНИ НЕ ГИ ОСТАВИЈА КОЛИТЕ ОТИ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ НЕ ЧИНИ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

СКОПЈАНИ НЕ ГИ ОСТАВИЈА КОЛИТЕ ОТИ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ НЕ ЧИНИ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Од утре се укинува бесплатниот јавен автобуски превоз во Скопје оти загадување на воздухот е во рамки на дозволеното, кажа денеска градоначалникот Пет ...
ОД ДЕНЕС БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, КАЗНЕТИ 25 ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ

ОД ДЕНЕС БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, КАЗНЕТИ 25 ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ

Од денес превозот во автобусите на ЈСП „Скопје“ и приватните превозници е бесплатен. Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денес ги објави мерките к ...
ДРЖАВАТА ГУБИ 325 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО ПОРАДИ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

ДРЖАВАТА ГУБИ 325 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО ПОРАДИ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

Заменикот-министер за екологија Јани Макрадули на научен форум во Штип кажа дека намалувањето на аерозагадувањето е еден од приоритетите на оваа влада ...
45 И 150 ЕВРА КАЗНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА

45 И 150 ЕВРА КАЗНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА

Забраната за дотур на стока од 7.30 до 18 часот ќе важи за целиот центар на градот. Според одлуката на Град Скопје која беше донесена на вчерашната се ...
ГРАД СКОПЈЕ ЗАБРАНИ ДОТУР НА РОБА ОД 7.30 ДО 18 ЧАСОТ ОД ДЕКЕМВРИ ДО МАРТ

ГРАД СКОПЈЕ ЗАБРАНИ ДОТУР НА РОБА ОД 7.30 ДО 18 ЧАСОТ ОД ДЕКЕМВРИ ДО МАРТ

Од 7.30 до 18 часот e забранет дотурот на роба во центарот на градот. Советот на Град Скопје денеска донесе одлука со која од декември до крајот март ...
1 18 19 20 21 200 / 204 НАПИСИ