Таг: мигранти

1 9 10 11103 / 103 НАПИСИ
ПОВЕЌЕ ОД 20 ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР СО МИГРАНТИТЕ

ПОВЕЌЕ ОД 20 ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР СО МИГРАНТИТЕ

Вкупно 23 службеници, 14 полицајци и девет припадници на АРМ се повредени во судирот на полицијата и мигрантите на македонско-грчката граница, соопшти ...
ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И СОЛЗАВЕЦ ВО СУДИР СО БЕГАЛЦИТЕ НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И СОЛЗАВЕЦ ВО СУДИР СО БЕГАЛЦИТЕ НА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА

Вкупно 15 полицајци се повредени, од кои четири посериозно, по судирот на полицијата со бегалците на македонско-грчката граница, соопшти МВР. Од та ...
АПЕЛИ ДО ЦИПРАС ДА ГО ЗАДРЖИ „МАКЕДОНЕЦОТ“ МУЗАЛАС

АПЕЛИ ДО ЦИПРАС ДА ГО ЗАДРЖИ „МАКЕДОНЕЦОТ“ МУЗАЛАС

Атина, 17 март, 2016 - (META) Грчкиот премиер Алексис Ципрас е растргнат меѓу барањето на неговиот коалициски партнер и министер за одбрана, Панос Кам ...
1 9 10 11103 / 103 НАПИСИ