Таг: Михајло Маневски

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ СО СВИРЧИЊА ПРОТИВ ИЗБОР НА КАЦАРСКА ЗА УСТАВЕН СУД ОТИ ГИ ОСУДИ ГРУЕВСКИ И НАСИЛНИЦИТЕ ОД 27 АПРИЛ 2017

ВМРО-ДПМНЕ СО СВИРЧИЊА ПРОТИВ ИЗБОР НА КАЦАРСКА ЗА УСТАВЕН СУД ОТИ ГИ ОСУДИ ГРУЕВСКИ И НАСИЛНИЦИТЕ ОД 27 АПРИЛ 2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дојдоа со транспаренти, маички и свирчиња на седницата за избор на предлогот судијката Добрила Кацарска да биде избрана за ч ...
ВИЕ НАЈДОВТЕ ДА МИ ЗБОРУВАТЕ ЗА ЗАГАДУВАЊЕ, ЈА ДАДОВТЕ „ДРИСЛА“ И ЈА УНИШТИВТЕ ТОПЛИФИКАЦИЈА, МУ РЕЧЕ ШИЛЕГОВ НА МИХАЈЛО МАНЕВСКИ

ВИЕ НАЈДОВТЕ ДА МИ ЗБОРУВАТЕ ЗА ЗАГАДУВАЊЕ, ЈА ДАДОВТЕ „ДРИСЛА“ И ЈА УНИШТИВТЕ ТОПЛИФИКАЦИЈА, МУ РЕЧЕ ШИЛЕГОВ НА МИХАЈЛО МАНЕВСКИ

Немојте вие да ми зборувате за загадување, кога вашата партија ВМРО-ДПМНЕ ја уништи топловодната мрежа, го намаливте зеленилото во Малиот ринг, градев ...
ОРЦЕ КАМЧЕВ ПОРАДИ ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ Е СМЕСТЕН ВО ПОУБАВИТЕ ЌЕЛИИ ВО ШУТКА, ШТО ГИ ГРАДЕШЕ МИХАЈЛО МАНЕВСКИ ВО 2006

ОРЦЕ КАМЧЕВ ПОРАДИ ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ Е СМЕСТЕН ВО ПОУБАВИТЕ ЌЕЛИИ ВО ШУТКА, ШТО ГИ ГРАДЕШЕ МИХАЈЛО МАНЕВСКИ ВО 2006

По укажување на домскиот лекар во истражниот затвор „Скопје“ во Шутка, бизнисменот Орце Камчев, еден од петмината притворени во случајот на СЈО „Импер ...
ВО ВАШЕ ВРЕМЕ ДЕПИЛАТОРКА ДАВАЛА КОНСУЛТАНТСКИ УСЛУГИ, Ѝ ОДГОВОРИ ШИЛЕГОВ НА СОВЕТНИЧКАТА ПОПОВА КОЈА ПРАША ЗА ТЕНДЕРИТЕ НА ЈСП„СКОПЈЕ“ ОД 200.000 ЕВРА

ВО ВАШЕ ВРЕМЕ ДЕПИЛАТОРКА ДАВАЛА КОНСУЛТАНТСКИ УСЛУГИ, Ѝ ОДГОВОРИ ШИЛЕГОВ НА СОВЕТНИЧКАТА ПОПОВА КОЈА ПРАША ЗА ТЕНДЕРИТЕ НА ЈСП„СКОПЈЕ“ ОД 200.000 ЕВРА

Депилаторка пишувала консултантски услуги со претходниот тендер на ЈСП„Скопје“, ѝ одговори градоначалникот Петре Шилегов на советничката од ВМРО-ДПМНЕ ...
СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИЈА СЕДНИЦАТА ОТИ ШИЛЕГОВ ГО НАВРЕДИЛ МАНЕВСКИ

СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИЈА СЕДНИЦАТА ОТИ ШИЛЕГОВ ГО НАВРЕДИЛ МАНЕВСКИ

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија седницата на Советот на Град Скопје, поради како што рекоа навредите кои градоначалникот Петре Шилегов ...
АКО ВИЕ СТЕ САДЕЛЕ ДРВЈА ВО ЈАНУАРИ, ВИ СЕ ИСУШИЛЕ И ТОА СЕ ПРИМЕТУВА, МУ РЕЧЕ ШИЛЕГОВ НА МАНЕВСКИ

АКО ВИЕ СТЕ САДЕЛЕ ДРВЈА ВО ЈАНУАРИ, ВИ СЕ ИСУШИЛЕ И ТОА СЕ ПРИМЕТУВА, МУ РЕЧЕ ШИЛЕГОВ НА МАНЕВСКИ

Ако вие во животот сте саделе дрвја во јануари ви се исушиле и тоа се приметува, му одговори градоначалникот Петре Шилегов на советникот од ВМРО-ДПМНЕ ...
ПОРАНО СИТЕ ПАРИ ГИ ЗЕМАШЕ ЕДЕН НОТАР, СЕГА ЗА НАПЛАТА ВО „ВОДОВОД“ СЕ АНГАЖИРАНИ 12, МУ ОДГОВОРИ ШИЛЕГОВ НА МАНЕВСКИ

ПОРАНО СИТЕ ПАРИ ГИ ЗЕМАШЕ ЕДЕН НОТАР, СЕГА ЗА НАПЛАТА ВО „ВОДОВОД“ СЕ АНГАЖИРАНИ 12, МУ ОДГОВОРИ ШИЛЕГОВ НА МАНЕВСКИ

Во ЈП „Водовод и канализација“ ангажирани се 13 адвокати и 12 нотари, за разлика од порано кога само еден нотар ја вршел целата работа и двајца адвока ...
СО ГРУЕВСКИ И СТАРОТО РАКОВОДСТВО НА ВМРО-ДМПНЕ ЌЕ ПОЧНЕ СО РАБОТА НОВИОТ КРИВИЧЕН СУД

СО ГРУЕВСКИ И СТАРОТО РАКОВОДСТВО НА ВМРО-ДМПНЕ ЌЕ ПОЧНЕ СО РАБОТА НОВИОТ КРИВИЧЕН СУД

Во новата зграда на Кривичниот суд, прво рочиште ќе биде за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“, каде обвинети за изборни нерегула ...
ЗАЕВ ЌЕ ГИ УБЕДУВА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ГРУЕВСКИ ДА ГЛАСААТ ЗА СПЕЦИЈАЛНО СУДСКО ОДДЕЛЕНИЕ

ЗАЕВ ЌЕ ГИ УБЕДУВА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ГРУЕВСКИ ДА ГЛАСААТ ЗА СПЕЦИЈАЛНО СУДСКО ОДДЕЛЕНИЕ

Реформите во судството ќе почнат со формирање специјализирано одделение за предметите што ги води Специјалното обвинителство во Основниот суд Скопје 1 ...
МИХАЈЛО МАНЕВСКИ МЕ РАЗРЕШИ ЗАШТО ПОТПИШАВ ПЕНЗИОНИРАЊЕ НА НЕГОВАТА  СОПРУГА ФИЛИМЕНА, ВЕЛИ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ЈОРДАН МИТРИНОВСКИ

МИХАЈЛО МАНЕВСКИ МЕ РАЗРЕШИ ЗАШТО ПОТПИШАВ ПЕНЗИОНИРАЊЕ НА НЕГОВАТА  СОПРУГА ФИЛИМЕНА, ВЕЛИ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ЈОРДАН МИТРИНОВСКИ

Иако разрешениот судија Јордан Митриновски во 2015 година ја доби пресудата во Европскиот суд за човекови права во Стразбур за неговото разрешување од ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ