Таг: Мила Царовска

1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ
30 ГОДИНИ МЕЧТАЕВМЕ  ЖИВОТОТ ДА НЕ НИ ЗАВРШИ ВО ИНСТИТУЦИЈА, ВЕЛАТ ФАНКА И ЈОНЧЕ, ПРВИТЕ ЛИЦА СО ФИЗИЧКА ПОПРЕЧЕНОСТ КОИ ГО НАПУШТИЈА ЗАВОДОТ „БАЊА БАНСКО“

30 ГОДИНИ МЕЧТАЕВМЕ ЖИВОТОТ ДА НЕ НИ ЗАВРШИ ВО ИНСТИТУЦИЈА, ВЕЛАТ ФАНКА И ЈОНЧЕ, ПРВИТЕ ЛИЦА СО ФИЗИЧКА ПОПРЕЧЕНОСТ КОИ ГО НАПУШТИЈА ЗАВОДОТ „БАЊА БАНСКО“

Од мала посакував мојот живот да не ми заврши во институција, мечтаев да се вратам дома и сега тоа се оствари, вели 39-годишната Фанка Динова, која за ...
ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЈА СО 150.000 ЕВРА

ХОЛАНДСКАТА ВЛАДА ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЈА СО 150.000 ЕВРА

Холандската влада обезбеди финансиска поддршка од 150 илјади евра за реализација на активности во рамки на Националниот акциски план за спроведување н ...
ФОТОГРАФИИТЕ НА ДЕЦАТА ОД МАЛИТЕ ГРУПНИ ДОМОВИ ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ И ОНЛАЈН ЗА ДА СИ КУПАТ ФОТО-ОПРЕМА

ФОТОГРАФИИТЕ НА ДЕЦАТА ОД МАЛИТЕ ГРУПНИ ДОМОВИ ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ И ОНЛАЈН ЗА ДА СИ КУПАТ ФОТО-ОПРЕМА

Во полниот Чифте амам синоќа во присуство на министри, преставници од меѓународните организации, амбасадите и граѓанскиот сектор се отвори изложбата „ ...
САКАМЕ МАРГИНАЛИЗИРАНИTE ДА СТАНАТ ВИДЛИВИ, ЈА ПРЕНЕСЕ МИЛА ЦАРОВСКА ПОРАКАТА НА ВЛАДАТА НА ПАРАДАТА НА ГОРДОСТА

САКАМЕ МАРГИНАЛИЗИРАНИTE ДА СТАНАТ ВИДЛИВИ, ЈА ПРЕНЕСЕ МИЛА ЦАРОВСКА ПОРАКАТА НА ВЛАДАТА НА ПАРАДАТА НА ГОРДОСТА

Тамара Тодевска од Школка во Градскиот парк, крајната дестинација на денешната прва Парада на гордоста им ја отпеа на присутните стотици граѓани и акт ...
МВР ГАРАНТИРА БЕЗБЕДНОСТ НА МАРШОТ НА ГОРДОСТА СЛЕДНИОТ ВИКЕНД ВО СКОПЈЕ

МВР ГАРАНТИРА БЕЗБЕДНОСТ НА МАРШОТ НА ГОРДОСТА СЛЕДНИОТ ВИКЕНД ВО СКОПЈЕ

МВР ја гарантира безбедноста на првиот марш на гордоста што треба да се случи следниот викенд (29 јуни) во Скопје, на кој се најавени учесници и од со ...
ЗАЕВ ГО ЗАДОЛЖИ ФИЛИПЧЕ ДА ГИ СОБЕРЕ РОДИТЕЛИТЕ КОИ ОДБИВААТ ВАКЦИНАЦИЈА И ДА ИМ ПРЕЗЕНТИРА МЕДИЦИНСКИ ФАКТИ

ЗАЕВ ГО ЗАДОЛЖИ ФИЛИПЧЕ ДА ГИ СОБЕРЕ РОДИТЕЛИТЕ КОИ ОДБИВААТ ВАКЦИНАЦИЈА И ДА ИМ ПРЕЗЕНТИРА МЕДИЦИНСКИ ФАКТИ

Премиерот Зоран Заев го задолжи Министерството за здравство да ги собере на голема презентација и дискусија родителите кои одбиваат да ги вакцинираат ...
ДЕТСКИ ДОДАТОК НАМЕСТО 3.200 ЌЕ КОРИСТАТ 73.500 ДЕЦА, ИЗГЛАСАН ПАКЕТОТ ЗАКОНИ ЗА СОЦИЈАЛНА РЕФОРМА

ДЕТСКИ ДОДАТОК НАМЕСТО 3.200 ЌЕ КОРИСТАТ 73.500 ДЕЦА, ИЗГЛАСАН ПАКЕТОТ ЗАКОНИ ЗА СОЦИЈАЛНА РЕФОРМА

За 20 пати се зголемува бројот на деца што ќе го користат детскиот и образовниот додаток, со трите пакет закони за социјална реформа кои денеска беа и ...
167 ДЕЦА ПИТАЧАТ НА СКОПСКИТЕ РАСКРСНИЦИ, А СОБРАНИЕТО ГИ КОЧИ СОЦИЈАЛНИТЕ РЕФОРМИ ЗА ДЕТСКИ ДОДАТОК И ЗА ДЕТСТВО БЕЗ НАСИЛСТВО

167 ДЕЦА ПИТАЧАТ НА СКОПСКИТЕ РАСКРСНИЦИ, А СОБРАНИЕТО ГИ КОЧИ СОЦИЈАЛНИТЕ РЕФОРМИ ЗА ДЕТСКИ ДОДАТОК И ЗА ДЕТСТВО БЕЗ НАСИЛСТВО

Шест мобилни тимови за постапување со деца на улица на Центарот за социјални работи на Скопје, за две недели идентификувале 167 деца на најфреквентнит ...
СОЦИЈАЛЦИТЕ ЌЕ МОРА ДА ОДАТ НА ДОКВАЛИФИКАЦИЈА ИЛИ ДА РАБОТАТ ОПШТЕСТВЕНО КОРИСНА РАБОТА, НАЈАВИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

СОЦИЈАЛЦИТЕ ЌЕ МОРА ДА ОДАТ НА ДОКВАЛИФИКАЦИЈА ИЛИ ДА РАБОТАТ ОПШТЕСТВЕНО КОРИСНА РАБОТА, НАЈАВИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска најави дека по изборите ќе се донесе ново законско решение со кое лицата кои примаат социјална ...
НЕ Е ЗАГРОЗЕНО ПРАВОТО НА ПЕНЗИЈА НА ОСИГУРЕНИЦИТЕ, УТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА НЕПРЕФРЛАЊЕТО ПАРИ ВО ПРИВАТНИТЕ ФОНДОВИ

НЕ Е ЗАГРОЗЕНО ПРАВОТО НА ПЕНЗИЈА НА ОСИГУРЕНИЦИТЕ, УТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА НЕПРЕФРЛАЊЕТО ПАРИ ВО ПРИВАТНИТЕ ФОНДОВИ

Основното јавно обвинителство Скопје вели дека од досега спроведените проверки утврдиле дека не е загрозено правото на пензија на осигурениците во Реп ...
1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ