Таг: Министерство за финансии

1 6 7 8 9 10 11 80 / 103 НАПИСИ
НЕ ПЛАНИРАМЕ НОВА ЕВРООБВРЗНИЦА, ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖУВАМЕ САМО ДОМА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

НЕ ПЛАНИРАМЕ НОВА ЕВРООБВРЗНИЦА, ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖУВАМЕ САМО ДОМА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

Министерот за финансии Драган Тевдовски даде отчет што сработил за првите сто дена од формирањето на новата влада и тврди дека економијата се придвижу ...
ТЕВДОВСКИ ГО БАРА КЕРИМ НА ОГЛАС ЗА ДА МУ РАСКИНЕ ДОГОВОР ЗА ВЕСНИЦИ

ТЕВДОВСКИ ГО БАРА КЕРИМ НА ОГЛАС ЗА ДА МУ РАСКИНЕ ДОГОВОР ЗА ВЕСНИЦИ

Министерството за финансии преку оглас во дневен весник ја бара фирмата Медиа Принт Македонија (МПМ). Од Министерството не можеле да ја најдат фирмата ...
ПРОГРЕСИВНИОТ ДАНОК САМО БИ ПОТТИКНАЛ КРИЕЊЕ ПРИХОДИ И НЕ БИ ДОНЕЛ МНОГУ ПОВЕЌЕ ПАРИ ВО БУЏЕТОТ

ПРОГРЕСИВНИОТ ДАНОК САМО БИ ПОТТИКНАЛ КРИЕЊЕ ПРИХОДИ И НЕ БИ ДОНЕЛ МНОГУ ПОВЕЌЕ ПАРИ ВО БУЏЕТОТ

Дали прогресивниот данок само би поттикнал криење приходи и креативни идеи за манипулација на системот, а не би донел многу повеќе пари во буџетот, е ...
„ПОВАРДАРИЕ“ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЗА РЕКЕТ ПРЕД ИЗБОРИ

„ПОВАРДАРИЕ“ СО КРИВИЧНА ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ЗА РЕКЕТ ПРЕД ИЗБОРИ

Винарската визба „Повардарие“ поднесе кривична пријава за измама и злоупотреба на службената положба и овластувања против поранешниот министер за земј ...
70 ОТСТО ОД ГРАЃАНИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ЗАРАБОТУВААТ ПОМАЛКУ ОД 300 ЕВРА

70 ОТСТО ОД ГРАЃАНИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ЗАРАБОТУВААТ ПОМАЛКУ ОД 300 ЕВРА

Седумдесет отсто од населението има месечни примања помали од 300 евра, а 50 отсто од населението заработува помалку од 212 евра месечно. Според подат ...
ЗА ДОЛГОТ ОД 363 МИЛИОНИ ЕВРА НА ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЌЕ ИМА САМО МОРАЛНА ОДГОВОРНОСТ

ЗА ДОЛГОТ ОД 363 МИЛИОНИ ЕВРА НА ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЌЕ ИМА САМО МОРАЛНА ОДГОВОРНОСТ

За долговите на државните институции ќе има само морална одговорност. Министерот за финансии Драган Тевдовски само ја соопшти сумата од 363 милиони ев ...
СТУДЕНТКАТА ЈОВАНА ЌЕ ГО ПОЕДНОСТАВУВА ПРОФЕСОРОТ ТЕВДОВСКИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

СТУДЕНТКАТА ЈОВАНА ЌЕ ГО ПОЕДНОСТАВУВА ПРОФЕСОРОТ ТЕВДОВСКИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

Ќе добивате утрешни, а не вчерашни вести, вели Јована Аврамовска, која ја замени водителската улога во „Фчерашни“, со портпаролската во Министерството ...
ЗДРАВСТВЕНИТЕ УСТАНОВИ ДОЛЖАТ 52 МИЛИОНИ ЕВРА, КУЛТУРНИТЕ ИНСТИТУЦИИ 40 МИЛИОНИ

ЗДРАВСТВЕНИТЕ УСТАНОВИ ДОЛЖАТ 52 МИЛИОНИ ЕВРА, КУЛТУРНИТЕ ИНСТИТУЦИИ 40 МИЛИОНИ

На крајот на мај државните институции имале неплатени обврски од 363 милиони евра. Министерството за финансии ги собрало податоците од буџетските кори ...
БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ БАРА ПОМОШ ОД ТАРАВАРИ ОТИ ПОЛА ГОДИНА СЕ ЗАТВОРЕНИ ЧЕТИРИ ХИРУРШКИ САЛИ

БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ БАРА ПОМОШ ОД ТАРАВАРИ ОТИ ПОЛА ГОДИНА СЕ ЗАТВОРЕНИ ЧЕТИРИ ХИРУРШКИ САЛИ

Четири хируршки сали и три одделенија во градската општа болница „8 Септември“ пола година се затворени, бидејќи болницата има недостиг од медицински ...
ЕВРООБВРЗНИЦА НЕМА ДА ИМА ПРЕД РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ, А МОЖЕ И ВООПШТО ДА НЕМА, КАЖА ТЕВДОВСКИ

ЕВРООБВРЗНИЦА НЕМА ДА ИМА ПРЕД РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ, А МОЖЕ И ВООПШТО ДА НЕМА, КАЖА ТЕВДОВСКИ

Министерот за финансии Драган Тевдовски кажа дека Владата нема да издаде еврообврзница пред да се направи ребаланс на буџетот и додаде дека е можно во ...
1 6 7 8 9 10 11 80 / 103 НАПИСИ