Таг: Министерство за финансии

1 7 8 9 10 11 90 / 103 НАПИСИ
СЕМЕЈСТВО ЧЕКА 16 ГОДИНИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ДА ИМ ГО ВРАТИ ЗЕМЈИШТЕТО СО ДЕНАЦИОНАЛИЗАЦИЈА

СЕМЕЈСТВО ЧЕКА 16 ГОДИНИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ДА ИМ ГО ВРАТИ ЗЕМЈИШТЕТО СО ДЕНАЦИОНАЛИЗАЦИЈА

  Најголемиот број претставки кај Народниот правобранител од областа на имотно-правните односи за 2014, 2015 и 2016 година биле од изманипулир ...
7,5 МИЛИОНИ ЕВРА ИСПЛАТЕНИ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ

7,5 МИЛИОНИ ЕВРА ИСПЛАТЕНИ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ

Министерството за финансии денеска почна со исплатата на субвенциите на земјоделците, веднаш по објавување на одлуката на Уставен суд во Службен весни ...
МИНОСКИ И ЦВЕТКОВ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ЛАЖАТ ЗА СУБВЕНЦИИТЕ, ПОБАРАА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЧКО

МИНОСКИ И ЦВЕТКОВ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ЛАЖАТ ЗА СУБВЕНЦИИТЕ, ПОБАРАА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЧКО

Струмичките земјоделци кои го блокираа патот кон Радовиш побараа Владата да престане со манипулациите со исплатата на субвенцитие. Тие со натоварени т ...
СУДИИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПЛАТА ДЕНЕСКА, НО БЕЗ ВЕТЕНОТО ЗГОЛЕМУВАЊЕ, ПОТВРДИ СУДСКИОТ СОВЕТ

СУДИИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПЛАТА ДЕНЕСКА, НО БЕЗ ВЕТЕНОТО ЗГОЛЕМУВАЊЕ, ПОТВРДИ СУДСКИОТ СОВЕТ

Судиите и вработените во судската администрација треба да добијат плата денеска до 16 часот, но без покачувањето од 10 отсто, коешто им беше ветено де ...
СУДИИТЕ ИЗВИСИЈА, МИНОСКИ НЕ ИМ ГО ДАВА ПОКАЧУВАЊЕТО ОД 10 ОТСТО ШТО ИМ ГО ВЕТИ КАРАЏОВСКИ

СУДИИТЕ ИЗВИСИЈА, МИНОСКИ НЕ ИМ ГО ДАВА ПОКАЧУВАЊЕТО ОД 10 ОТСТО ШТО ИМ ГО ВЕТИ КАРАЏОВСКИ

Паника и нервоза се рашири кај судиите и вработените во судската администрација откако синоќа дознаа дека пропаѓа зголемувањето од 10 отсто на платите ...
АКО ИЗЛЕЗЕТЕ НА ПРОТЕСТ, НЕМА СУБВЕНЦИИ, СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ЖАЛАТ НА ПРИТИСОЦИ

АКО ИЗЛЕЗЕТЕ НА ПРОТЕСТ, НЕМА СУБВЕНЦИИ, СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ СЕ ЖАЛАТ НА ПРИТИСОЦИ

Струмичките земјоделци револтирани што на нивните сметки ги нема субвенциите излегоа на протест пред подрачната единица на Mинистерството за земјоделс ...
СЈО ЌЕ ИСПИТУВА КАКО ВО УЈП ГАЌИТЕ СЕ КНИЖЕЛЕ КАКО СРЕДСТВО ЗА РАБОТА

СЈО ЌЕ ИСПИТУВА КАКО ВО УЈП ГАЌИТЕ СЕ КНИЖЕЛЕ КАКО СРЕДСТВО ЗА РАБОТА

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која од необјавените прислушувани разговори вчера отвори четири нови истраги за финансиски криминал, директно ...
МАКЕДОНИЈА СЕ ЗАДОЛЖИ СО 113,7 МИЛИОНИ ЕВРА

МАКЕДОНИЈА СЕ ЗАДОЛЖИ СО 113,7 МИЛИОНИ ЕВРА

Министерството за финансии денеска се задолжи колку што планираше - со 113,7 милиони евра на домашниот пазар, иако побарувачката за државни записи и д ...
ВЛАДАТА ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ СО 120 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ДЕСЕТ ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИТЕ

ВЛАДАТА ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ СО 120 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ДЕСЕТ ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИТЕ

Владата планира да се задолжи со нови 120 милиони долари преку аукција на државни обврзници и записи на 29 ноември, десетина дена пред изборите на 11 ...
ЈАВНИОТ ДОЛГ ПРВПАТ НАДМИНА 50 ОТСТО ОД БДП

ЈАВНИОТ ДОЛГ ПРВПАТ НАДМИНА 50 ОТСТО ОД БДП

Јавниот долг за третиот квартал од 2016  е и 50,6 проценти, а државниот долг е 41,9 отсто од домашниот бруто-производ (БДП) објави денеска Министерств ...
1 7 8 9 10 11 90 / 103 НАПИСИ