Таг: модуларна болница

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
ЗАПОЧНА ОТСТРАНУВАЊЕТО НА ОСТАТОЦИТЕ ОД ИЗГОРЕНАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

ЗАПОЧНА ОТСТРАНУВАЊЕТО НА ОСТАТОЦИТЕ ОД ИЗГОРЕНАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Во кругот на Клиничката болница во Тетово започна отстранувањето на остатоците од модуларната ковид болница која минатата година изгоре во пожарот. Се ...
ПОВТОРНО ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО, АДВОКАТИТЕ ПОБАРАА ПРЕПИС НА ДОКАЗНИТЕ МАТЕРИЈАЛИ НА 3.000 СТРАНИЦИ

ПОВТОРНО ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО, АДВОКАТИТЕ ПОБАРАА ПРЕПИС НА ДОКАЗНИТЕ МАТЕРИЈАЛИ НА 3.000 СТРАНИЦИ

Повторно е одложено судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово. Сега обвинетите имаа адвокати, освен еден од обвинетите, кој приложи доказ д ...
ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО, ОБВИНЕТИОТ ЕКСДИРЕКТОР НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН

ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО, ОБВИНЕТИОТ ЕКСДИРЕКТОР НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН

Во Основниот суд во Тетово започна судењето за пожарот во модуларната ковид болница во Тетово, но судењето беше прекинато поради тоа што двајца од тро ...
ЗА 6 СЕПТЕМВРИ ЗАКАЖАНО СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ СО 14 ЖРТВИ ВО МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

ЗА 6 СЕПТЕМВРИ ЗАКАЖАНО СУДЕЊЕТО ЗА ПОЖАРОТ СО 14 ЖРТВИ ВО МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Судењето за пожарот во модуларната ковид болница во Тетово e закажано за 6 септември во 10 часот кај судијата Јордан Велковски, според објавата на инт ...
НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО НА ПОРАНЕШНИТЕ ДИРЕКТОРИ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО ВО КОЈ ЗАГИНАА 14 ЛИЦА

НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО НА ПОРАНЕШНИТЕ ДИРЕКТОРИ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО ВО КОЈ ЗАГИНАА 14 ЛИЦА

Основниот суд во Тетово соопшти дека предметот за пожарот во модуларната болница во Тетово е распределен кај судија и се очекува наскоро, откако ќе би ...
И ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ СЀ УШТЕ НЕМА КОНЕЧЕН ИЗВЕШТАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

И ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ СЀ УШТЕ НЕМА КОНЕЧЕН ИЗВЕШТАЈ ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Навршија шест месеци кога на кобната ноќ на 8 септември се запали и за кратко време целосно изгоре модуларната ковид болница во Тетово. Во пожарот кој ...
ЗАЕВ НЕ ГИ ПРИФАТИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ И НЕГОВИОТ ЗАМЕНИК ХАСАНИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО

ЗАЕВ НЕ ГИ ПРИФАТИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ И НЕГОВИОТ ЗАМЕНИК ХАСАНИ ЗА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО

Премиерот Зоран Заев не ги прифати оставките на министерот за здравство Венко Филипче и заменик-министерот Илир Хасани за пожарот во модуларната болни ...
ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА ИЗБУВНАЛ ОД ПРЕГРЕАН КАБЕЛ НА ДЕФИБРИЛАТОР ПРИКЛУЧЕН НА ПРОДОЛЖЕН КАБЕЛ

ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА ИЗБУВНАЛ ОД ПРЕГРЕАН КАБЕЛ НА ДЕФИБРИЛАТОР ПРИКЛУЧЕН НА ПРОДОЛЖЕН КАБЕЛ

Вештачењето на крим-техника утврди дека пожарот во тетовската модуларна болница настанал како последица на прегревање на  кабел на дефибрилатор, по шт ...
В.Д. ДИРЕКТОРОТ БЕСИМИ БИЛ ЗАДОЛЖЕН ЗА ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА ВО ТЕТОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА

В.Д. ДИРЕКТОРОТ БЕСИМИ БИЛ ЗАДОЛЖЕН ЗА ПРОТИВПОЖАРНА ЗАШТИТА ВО ТЕТОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА

За противпожарна заштита во модуларната ковид болница во Тетово која изгоре на 8 септември бил задолжен в.д.  директорот Флорин Бесими, според докумен ...
СО ХЕБЛА ОТВОРЕНА И ОШТЕТЕНА ТАБЛАТА ЗА СТРУЈА ВО МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ПРИЛЕП

СО ХЕБЛА ОТВОРЕНА И ОШТЕТЕНА ТАБЛАТА ЗА СТРУЈА ВО МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ПРИЛЕП

Синоќа е оштетена таблата за електрична енергија на модуларната болницата во Прилеп. Обезбедувањето на Општата болницата Прилеп забележало дека таблат ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ