Таг: напад во Собрание

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
ЧЕТВОРИЦА ТЕПАЧИ НА СЕЛА ДОБИЈА ПРИТВОР, ПЕТТИОТ СЕ СПАСИ, ЗАВРШИ НА КАРДИОЛОГИЈА

ЧЕТВОРИЦА ТЕПАЧИ НА СЕЛА ДОБИЈА ПРИТВОР, ПЕТТИОТ СЕ СПАСИ, ЗАВРШИ НА КАРДИОЛОГИЈА

Судија на претходна постапка определи мерка притвор во траење од 30 дена за четворица од петмината уапсени вчера за обидот за убиство на пратеникот Зи ...
СУДОТ МУ ОДРЕДИ НОВ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА НА ИГОР ЈУГ, КАКО ВОДАЧ НА НАСИЛНАТА ТОЛПА НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО

СУДОТ МУ ОДРЕДИ НОВ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА НА ИГОР ЈУГ, КАКО ВОДАЧ НА НАСИЛНАТА ТОЛПА НА 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО

Судија на претходна постапка денеска му одредил нова мерка притвор на Игор Југ, кој упадна со првата група насилници во собраниската прес сала на 27 а ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО СОМНИЧИ ИГОР ЈУГ ЗА ВОДАЧ НА НАСИЛНА ТОЛПА ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ, БАРА НОВ ПРИТВОР ЗА НЕГО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО СОМНИЧИ ИГОР ЈУГ ЗА ВОДАЧ НА НАСИЛНА ТОЛПА ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ, БАРА НОВ ПРИТВОР ЗА НЕГО

Скопското обвинителство, кај што се водат дел од истрагите за крвавите насилства на 27 април годинава во Собранието, вчера до судија на претходна пост ...
НАПАЃАЧОТ ОД 27 АПРИЛ ИГОР ЈУГ УАПСЕН ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА И РАЗБОЈНИШТВО

НАПАЃАЧОТ ОД 27 АПРИЛ ИГОР ЈУГ УАПСЕН ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА И РАЗБОЈНИШТВО

Кумановската полиција утринава го уапси Игор Југ, еден од учесниците во нападот во Собранието на 27 април, потврди МВР. 47-годишниот Југ е уапсен по н ...
ИСПРАТИЛЕ ВОЈНИК ВО АВГАНИСТАН ЗА ДА ГО СКРИЈАТ ОД ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ, РЕЧЕ ШЕКЕРИНСКА

ИСПРАТИЛЕ ВОЈНИК ВО АВГАНИСТАН ЗА ДА ГО СКРИЈАТ ОД ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ, РЕЧЕ ШЕКЕРИНСКА

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска кажа дека до МВР испратиле податоци кои што треба да помогнат при истрагата да се открие дали високопозицио ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА НАПАЃАЧОТ НА ШЕЌЕРИНСКА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА НАПАЃАЧОТ НА ШЕЌЕРИНСКА

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт до Основниот суд Скопје 1 против едно лице за сторено кривично дело - Насилство во врска ...
ОДЕДНАШ СИТЕ СТАНАА СОНЧОГЛЕДИ ЗА ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АНЕВСКИ ЗА КОЛЕГИТЕ ОД СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ

ОДЕДНАШ СИТЕ СТАНАА СОНЧОГЛЕДИ ЗА ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АНЕВСКИ ЗА КОЛЕГИТЕ ОД СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека не е воопшто зачуден што мнозинството членови од Советот минат ...
ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

Митко Чавков, директор на Бирото за јавна безбедност и Владимир Атанасовски, шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, денеска се очекува да ...
СЀ Е ПОД КОНТРОЛА, МУ РЕКОЛ ЧАВКОВ НА НУХИУ ПОПЛАДНЕТО НА 27 АПРИЛ И СЕ ИСКЛУЧИЛ

СЀ Е ПОД КОНТРОЛА, МУ РЕКОЛ ЧАВКОВ НА НУХИУ ПОПЛАДНЕТО НА 27 АПРИЛ И СЕ ИСКЛУЧИЛ

Директорот на Биро за јавна безбедност и раководител на Оперативниот штаб Митко Чавков му одговорил на тогашниот министер за внатрешни работи Агим Нух ...
БЕЗ САНКЦИИ ЗА ОДГОВОРНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, МВР НЕМА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

БЕЗ САНКЦИИ ЗА ОДГОВОРНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, МВР НЕМА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека извештајот на работната група за настаните во Собранието на 27 април, формирана од неговиот ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ