Таг: напади

1 2 10 / 17 НАПИСИ
КИЕВ ЗАБРАНИ СОБИРИ ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА, ТРЕВОГА ВО СИТЕ ГРАДОВИ ПОРАДИ МОЖНИ РУСКИ НАПАДИ

КИЕВ ЗАБРАНИ СОБИРИ ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА, ТРЕВОГА ВО СИТЕ ГРАДОВИ ПОРАДИ МОЖНИ РУСКИ НАПАДИ

Украина ќе прослави 31 година од независноста од советската власт в среда на 24 август, датум кој исто така одбележува точно шест месеци од руската ин ...
РЕАЛЕН Е РИЗИКОТ ОД НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА ВО УКРАИНА ПОРАДИ ГРАНАТИРАЊЕТО НА ЦЕНТРАЛАТА ВО ЗАПОРОЖЈЕ, ВЕЛАТ ОН

РЕАЛЕН Е РИЗИКОТ ОД НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА ВО УКРАИНА ПОРАДИ ГРАНАТИРАЊЕТО НА ЦЕНТРАЛАТА ВО ЗАПОРОЖЈЕ, ВЕЛАТ ОН

Нуклеарната агенција на ОН повика на итен прекин на секоја воена акција во близина на украинската нуклеарна централа во Запорожје, предупредувајќи на ...
РУСИЈА НАЈАВИ ЗАСИЛУВАЊЕ НА НАПАДИТЕ ВРЗ УКРАИНА

РУСИЈА НАЈАВИ ЗАСИЛУВАЊЕ НА НАПАДИТЕ ВРЗ УКРАИНА

Руските сили вчера истрелаа проектили и гранати врз градови и населени места низ Украина, откако руската војска објави дека го засилува нападот. Украи ...
РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА НАПАДИТЕ ВРЗ КИЕВ УНИШТИЛЕ ТЕНКОВИ ПОДАРЕНИ ОД ЗАПАДОТ

РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА НАПАДИТЕ ВРЗ КИЕВ УНИШТИЛЕ ТЕНКОВИ ПОДАРЕНИ ОД ЗАПАДОТ

Руското Министерство за одбрана соопшти дека денешните воздушни напади врз главниот град на Украина уништиле тенкови донирани од Западот и други оклоп ...
78 ПРОЦЕНТИ ОД АНКЕТИРАНИТЕ ЛЕКАРИ ОДГОВОРИЛЕ ДЕКА ДОЖИВЕАЛЕ НАСИЛСТВО НА РАБОТА, НО ПРИЈАВИ СЀ УШТЕ ИМА МАЛКУ

78 ПРОЦЕНТИ ОД АНКЕТИРАНИТЕ ЛЕКАРИ ОДГОВОРИЛЕ ДЕКА ДОЖИВЕАЛЕ НАСИЛСТВО НА РАБОТА, НО ПРИЈАВИ СЀ УШТЕ ИМА МАЛКУ

Од 1.061 лекар кои биле вклучени во анонимната анкета спроведена од Лекарската комора дури 77,9 проценти одговориле дека доживеале физичко или вербалн ...
НАД 100 ЗАГИНАТИ ВО НАПАДИТЕ ВО КАБУЛ, БОЛНИЦИТЕ ПРЕПОЛНИ СО ПОВРЕДЕНИ

НАД 100 ЗАГИНАТИ ВО НАПАДИТЕ ВО КАБУЛ, БОЛНИЦИТЕ ПРЕПОЛНИ СО ПОВРЕДЕНИ

Кабул е вознемирен од вчерашните две експлозии на аеродромот, во кои загинаа над 100 луѓе, меѓу кои и 13 американски војници. Најмалку 150 луѓе се ран ...
НАД 90 МРТВИ ВО НАПАДИТЕ ВО КАБУЛ, ЕВАКУАЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА

НАД 90 МРТВИ ВО НАПАДИТЕ ВО КАБУЛ, ЕВАКУАЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА

Најмалку 90 луѓе и 13 американски војници загинаа, а над 150 се повредени во вчерашните два самоубиствени напади на аеродромот во Кабул. Исламската др ...
ЗНМ НАЈАВИ ПРОТЕСТИ АКО НЕМА КАЗНИ ЗА НАПАДИТЕ ВРЗ НОВИНАРИ

ЗНМ НАЈАВИ ПРОТЕСТИ АКО НЕМА КАЗНИ ЗА НАПАДИТЕ ВРЗ НОВИНАРИ

Здружението на новинарите (ЗНМ) на редовното годишно собрание денеска усвои декларација со која се бара престанок на неказнивоста на нападите и закани ...
ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА ДОНИРАЊЕ КРВ И ХРАНА ВО АМБАСАДАТА НА САД ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ОД НАПАДИТЕ НА 11 СЕПТЕМВРИ 2001

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА ДОНИРАЊЕ КРВ И ХРАНА ВО АМБАСАДАТА НА САД ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ОД НАПАДИТЕ НА 11 СЕПТЕМВРИ 2001

Хуманитарна акција за донирање храна и крв денес во амбасадата на САД се одржува по 11 пат, заедно со Црвениот крст и Институтот за трансфузиона медиц ...
СО АКЦИЈА ЗА ДАРУВАЊЕ КРВ И ХРАНА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖИ ДЕНОТ НА СЕЌАВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ОД 11 СЕПТЕМВРИ

СО АКЦИЈА ЗА ДАРУВАЊЕ КРВ И ХРАНА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖИ ДЕНОТ НА СЕЌАВАЊЕ НА ЖРТВИТЕ ОД 11 СЕПТЕМВРИ

Амбасадата на САД во Скопје на 11 септември ќе го одбележи Националниот ден на служба и сеќавање со крводарителна акција и акција за дарување на храна ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ