Таг: навивачи

1 2 324 / 24 НАПИСИ
НАВИВАЧИТЕ НА РОМА ГО БОЈКОТИРАА ДЕРБИТО СО ЛАЦИО, НЕ САКААТ ОГРАДИ НА ТРИБИНИТЕ

НАВИВАЧИТЕ НА РОМА ГО БОЈКОТИРАА ДЕРБИТО СО ЛАЦИО, НЕ САКААТ ОГРАДИ НА ТРИБИНИТЕ

Најверните поддржувачи на Рома го бојкотираа денешното фудбалско дерби против Лацио како протест против оградите поставени во нивниот дел од стадионот ...
ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 44 УАПСЕНИ ХУЛИГАНИ ВО ТЕПАЧКИТЕ ПРЕД БЕЛГРАДСКОТО ФУДБАЛСКО ДЕРБИ

ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 44 УАПСЕНИ ХУЛИГАНИ ВО ТЕПАЧКИТЕ ПРЕД БЕЛГРАДСКОТО ФУДБАЛСКО ДЕРБИ

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ соопшти дека осум полицајци се повредени и 44 хулигани се уапсени за време на тепачките пред ...
ОД 600 НАВИВАЧИ ОД МАКЕДОНИЈА, 300 ЌЕ НАВИВААТ ЗА АЛБАНИЈА ВЕЧЕРВА ВО СКАДАР

ОД 600 НАВИВАЧИ ОД МАКЕДОНИЈА, 300 ЌЕ НАВИВААТ ЗА АЛБАНИЈА ВЕЧЕРВА ВО СКАДАР

Околу 600 навивачи од Македонија се очекува да присуствуваат на фудбалскиот натпревар Албанија-Македонија што се игра вечерва во Скадар на почетокот о ...
ВО МАРСЕЈ 35 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ АНГЛИСКИ И РУСКИ НАВИВАЧИ

ВО МАРСЕЈ 35 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ АНГЛИСКИ И РУСКИ НАВИВАЧИ

Полицијата во францускиот град Марсеј објави дека 35 луѓе се повредени во тепачките помеѓу навивачите на Англија и Русија за време на Европското првен ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ