Таг: навивачи

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
223 ПОЛСКИ НАВИВАЧИ ОДНЕСЕНИ ПРЕД СУДИЈА ЗА ПРЕКРШОЦИ

223 ПОЛСКИ НАВИВАЧИ ОДНЕСЕНИ ПРЕД СУДИЈА ЗА ПРЕКРШОЦИ

Полските навивачи кои вчера попладне беа приведени во Градскиот парк, утрово се однесени пред судија за прекршоци, известија од полицијата. Од Мини ...
200 ПОЛСКИ НАВИВАЧИ ПРИВЕДЕНИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ОТКАКО СЕ СТЕПАЛЕ МЕЃУ СЕБЕ

200 ПОЛСКИ НАВИВАЧИ ПРИВЕДЕНИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ОТКАКО СЕ СТЕПАЛЕ МЕЃУ СЕБЕ

Полски навивачи попладнево пак се степале меѓу себе во Скопје, а како што дознаваме неофицијално од Министерството за внатрешни работи околу 200 лица ...
ПОЛСКИ НАВИВАЧИ СЕ СТЕПАА МЕЃУСЕБЕ ВО КАФУЛЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВОРИЦА ПРИВЕДЕНИ

ПОЛСКИ НАВИВАЧИ СЕ СТЕПАА МЕЃУСЕБЕ ВО КАФУЛЕ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВОРИЦА ПРИВЕДЕНИ

Полски навивачи кои се дојдени во Скопје за утрешниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Полска, се степаа меѓусебе. Попладнево поголема група нави ...
КАМЕНУВАН АВТОБУС СО НАВИВАЧИ НА РАБОТНИЧКИ ПО МЕЧОТ СО МЗТ СКОПЈЕ

КАМЕНУВАН АВТОБУС СО НАВИВАЧИ НА РАБОТНИЧКИ ПО МЕЧОТ СО МЗТ СКОПЈЕ

Автобус кој превезувал навивачи на кошаркарскиот клуб Работнички вечерва е каменуван близу хотелот „Хилтон“ во Аеродром, по дерби мечот со МЗТ Скопје ...
ЈАПОНСКИТЕ НАВИВАЧИ ВО СОЛЗИ ГО СОБРАА ЃУБРЕТО ОД ТРИБИНИТЕ ПО ПОРАЗОТ ОД БЕЛГИЈА

ЈАПОНСКИТЕ НАВИВАЧИ ВО СОЛЗИ ГО СОБРАА ЃУБРЕТО ОД ТРИБИНИТЕ ПО ПОРАЗОТ ОД БЕЛГИЈА

Јапонската репрезентација ја доживеа најтрагичната елиминација од Светското првенство во Русија, откако прими гол од Белгија во 94. минута од нивниот ...
ИЗБЕГНУВАЈТЕ СЕКС СО НАВИВАЧИ ОД ДРУГИ РАСИ ЗА ВРЕМЕ НА МУНДИЈАЛОТ, ПРЕДУПРЕДУВААТ РУСКИ ПОЛИТИЧАРИ

ИЗБЕГНУВАЈТЕ СЕКС СО НАВИВАЧИ ОД ДРУГИ РАСИ ЗА ВРЕМЕ НА МУНДИЈАЛОТ, ПРЕДУПРЕДУВААТ РУСКИ ПОЛИТИЧАРИ

Русинките би требало да избегнуваат секс со навивачи од други раси за време на Светското првенство во Русија, бидејќи ризикуваат да останат самохрани ...
МОРАМЕ ДА ПАТУВАМЕ ДО СКОПЈЕ ДА ГИ ЗАМЕНИМЕ КАРТИТЕ ЗА ВАРДАР ДО УТРЕ, РЕАГИРААТ НАВИВАЧИТЕ ОД ДРУГИТЕ ГРАДОВИ

МОРАМЕ ДА ПАТУВАМЕ ДО СКОПЈЕ ДА ГИ ЗАМЕНИМЕ КАРТИТЕ ЗА ВАРДАР ДО УТРЕ, РЕАГИРААТ НАВИВАЧИТЕ ОД ДРУГИТЕ ГРАДОВИ

Ваучерите за блок билетите за натпреварите на Вардар во Лига Европа, навивачите мора да ги заменат со електронски карти до утре, соопштија од клубот. ...
ЗА СУПЕР КУПОТ ПРВПАТ НЕ СЕ ПУШЕШЕ НА СТАДИОН, СЕ ПОФАЛИ ФФМ

ЗА СУПЕР КУПОТ ПРВПАТ НЕ СЕ ПУШЕШЕ НА СТАДИОН, СЕ ПОФАЛИ ФФМ

Супер купот е првиот натпревар на стадионот „Филип Втори“ организиран со целосна забрана за пушење. Филип Поповски, генерален секретар на Фудбалската ...
ТРОЈЦА СТРАНСКИ НАВИВАЧИ КОЛАБИРАЛЕ ОД ЖЕШКОТО

ТРОЈЦА СТРАНСКИ НАВИВАЧИ КОЛАБИРАЛЕ ОД ЖЕШКОТО

Тројца странски навивачи колабирале од високите температури, велат од службата за Итна медицинска помош при Здравствен дом Скопје. Дежурните лекари об ...
РЕДИЦИ НА ПЛОШТАД ЗА ФОТОГРАФИРАЊЕ СО ПЕХАРИТЕ НА УЕФА

РЕДИЦИ НА ПЛОШТАД ЗА ФОТОГРАФИРАЊЕ СО ПЕХАРИТЕ НА УЕФА

Трите пехари на УЕФА денеска се најголема атракција на фан зоната на скопскиот плоштад за Суперкупот меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид. И покрај ж ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ