Таг: Никос Коѕијас

1 3 4 547 / 47 НАПИСИ
ДИМИТРОВ ВЕЧЕРВА НА СРЕДБА СО КОЅИЈАС ВО ВИЕНА, УТРЕ СО НИМИЦ

ДИМИТРОВ ВЕЧЕРВА НА СРЕДБА СО КОЅИЈАС ВО ВИЕНА, УТРЕ СО НИМИЦ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вечерва во Виена ќе има средба со министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕијас, соопшти Мин ...
АКО ЗАГЛАВАТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО МОЖЕ ДА СЕ ВКЛУЧИ ДИПЛОМАТСКИ ТЕШКАШ

АКО ЗАГЛАВАТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО МОЖЕ ДА СЕ ВКЛУЧИ ДИПЛОМАТСКИ ТЕШКАШ

Преговорите во спорот за името меѓу Македонија и Грција ќе продолжат следната недела, а високи владини извори велат дека таа средба ќе биде нивниот ви ...
ВРЕМЕ Е ЗА ОДЛУКА ЗА ИМЕТО, ИЗЈАВИЛ НИМИЦ ПО СРЕДБИТЕ ВО АТИНА

ВРЕМЕ Е ЗА ОДЛУКА ЗА ИМЕТО, ИЗЈАВИЛ НИМИЦ ПО СРЕДБИТЕ ВО АТИНА

Постои моментум, време е за носење одлуки, изјавил медијаторот Метју Нимиц по денешната средба со министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕи ...
МИНИСТРИТЕ ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ОЧЕКУВААТ ОД НИМИЦ ИНИЦИЈАЛНА РАМКА ЗА ИМЕТО НA 17 ЈАНУАРИ

МИНИСТРИТЕ ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ОЧЕКУВААТ ОД НИМИЦ ИНИЦИЈАЛНА РАМКА ЗА ИМЕТО НA 17 ЈАНУАРИ

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас очекуваат дека посредникот Метју Нимиц на 17 јануари ќе стави и ...
ГРЦИЈА САКА ГОДИНАВА ДА ГО РЕШИ СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ КОЅИЈАС

ГРЦИЈА САКА ГОДИНАВА ДА ГО РЕШИ СПОРОТ ЗА ИМЕТО СО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ КОЅИЈАС

Грција сака оваа година да го реши деценискиот спор за името со Македонија, изјави денеска министерот за надворешни работи, потег што би можел да ја д ...
ДА НЕ ЗАБОРАВИМЕ ДЕКА СО СРБИЈА РАСТЕМЕ И ПАЃАМЕ ЗАЕДНО, ОДГОВОРИ ДИМИТРОВ НА ИЗЈАВАТА НА ДАЧИЌ ВО АТИНА

ДА НЕ ЗАБОРАВИМЕ ДЕКА СО СРБИЈА РАСТЕМЕ И ПАЃАМЕ ЗАЕДНО, ОДГОВОРИ ДИМИТРОВ НА ИЗЈАВАТА НА ДАЧИЌ ВО АТИНА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров жали за изјавата на министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ дадена во Атина дека Србија ...
ЗГРЕШИВМЕ ШТО ЈА ПРИЗНАВМЕ МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ, КАЖА ДАЧИЌ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИЈАС

ЗГРЕШИВМЕ ШТО ЈА ПРИЗНАВМЕ МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ, КАЖА ДАЧИЌ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИЈАС

Српскиот министер за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ кажа дека Србија направила грешка кога пред 20 години ја признала Македонија под уставно ...
1 3 4 547 / 47 НАПИСИ