Таг: Никос Коѕијас

1 2 3 4 5 30 / 47 НАПИСИ
АМЕРИКАНЦИТЕ ЦЕЛОСНО ГО ПОДДРЖУВААТ ПЛАНОТ СО ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА, ПИШУВА ГРЧКИ „КАТИМЕРИНИ“

АМЕРИКАНЦИТЕ ЦЕЛОСНО ГО ПОДДРЖУВААТ ПЛАНОТ СО ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА, ПИШУВА ГРЧКИ „КАТИМЕРИНИ“

Грчкиот весник „Катимерини“ ги анализира можните потези на тамошните политичари по однос на предлогот „Република Илинденска Македонија“ и наведува дек ...
ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС В ЧЕТВРТОК НА СРЕДБА СО НИМИЦ ВО ЊУЈОРК

ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС В ЧЕТВРТОК НА СРЕДБА СО НИМИЦ ВО ЊУЈОРК

Министерот за надворешни работи Никола Димитров  на 24 и 25 мај (четврток и петок) во Њујорк, ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Грциј ...
БЕШЕ ИНТЕНЗИВНО, НО ЗАВРШИВМЕ ПОЗИТИВНА РАБОТА, РЕЧЕ НИМИЦ ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО СУНИО

БЕШЕ ИНТЕНЗИВНО, НО ЗАВРШИВМЕ ПОЗИТИВНА РАБОТА, РЕЧЕ НИМИЦ ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО СУНИО

Средбата со министрите Никола Димитров и Никос Коѕијас беше сериозна и интензивна, но завршивме позитивна работа, рече посредникот во спорот за името ...
СО КОЅИЈАС РАЗГОВАРАВМЕ ЗА ТЕШКИТЕ ПРАШАЊА, ГЛАВНАТА РАЗЛИКА Е ОПФАТОТ НА УПОТРЕБА, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА ВО СОЛУН

СО КОЅИЈАС РАЗГОВАРАВМЕ ЗА ТЕШКИТЕ ПРАШАЊА, ГЛАВНАТА РАЗЛИКА Е ОПФАТОТ НА УПОТРЕБА, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА ВО СОЛУН

Главната разлика во спорот за името меѓу Грција и Македонија е врзана со опфатот на употреба, кажа денес во Солун министерот за надворешни работи Нико ...
СЛЕДНАТА ВЛАДА ЌЕ ГО ИСПРАТИ ЗАЕВ ВО ЗАТВОР АКО НЕ ГО СМЕНИ УСТАВОТ, ВЕЛИ КОЅИЈАС

СЛЕДНАТА ВЛАДА ЌЕ ГО ИСПРАТИ ЗАЕВ ВО ЗАТВОР АКО НЕ ГО СМЕНИ УСТАВОТ, ВЕЛИ КОЅИЈАС

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас вели дека евентуалното решение за спорот за името треба да се имплементира за внатрешна употреба п ...
ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ГИ ПРОДОЛЖИЈА ПРЕГОВОРИТЕ СО ПОСРЕДСТВО НА ИТАЛИЈАНСКИ БАЛЕТСКИ УМЕТНИК ВО РЕСТОРАНОТ НА АКИ

ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ГИ ПРОДОЛЖИЈА ПРЕГОВОРИТЕ СО ПОСРЕДСТВО НА ИТАЛИЈАНСКИ БАЛЕТСКИ УМЕТНИК ВО РЕСТОРАНОТ НА АКИ

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас и синоќа, како и по претходната рунда преговори на 29 март год ...
ДВЕТЕ СТРАНИ СЕ МНОГУ ПОСВЕТЕНИ НА НАОЃАЊЕ РЕШЕНИЕ, КАЖА НИМИЦ ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО ВИЕНА

ДВЕТЕ СТРАНИ СЕ МНОГУ ПОСВЕТЕНИ НА НАОЃАЊЕ РЕШЕНИЕ, КАЖА НИМИЦ ПО СРЕДБАТА СО ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО ВИЕНА

Посредникот на ОН Метју Нимиц кажа дека денеска во Виена имал интензивна дискусија со македонскиот и грчкиот министер за надворешни работи, Никола Дим ...
НЕМА ДОВОЛНО ВРЕМЕ МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА НАТО ВО ЈУНИ, ВЕЛИ КОЅИЈАС

НЕМА ДОВОЛНО ВРЕМЕ МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА НАТО ВО ЈУНИ, ВЕЛИ КОЅИЈАС

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас вели дека Македонија нема да му се приклучи на НАТО на самитот на алијансата во јуни поради кусиот ...
ПРВПАТ РАЗГОВАРАВМЕ ЗА ВРЕМЕНСКАТА РАМКА ЗА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА НА ЕВЕНТУАЛНОТО РЕШЕНИЕ, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИЈАС

ПРВПАТ РАЗГОВАРАВМЕ ЗА ВРЕМЕНСКАТА РАМКА ЗА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА НА ЕВЕНТУАЛНОТО РЕШЕНИЕ, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА СО КОЅИЈАС

Министерот за надворешни работи Никола Димитров рече дека со грчкиот колега Никос Коѕијас на денешната средба во Охрид првпат разговарале за временска ...
ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО ОХРИД СО НОВА РУНДА ПРЕГОВОРИ ЗА ИМЕТО

ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО ОХРИД СО НОВА РУНДА ПРЕГОВОРИ ЗА ИМЕТО

Во Охрид во тек е средбата меѓу министрите за надворешни работи на Македонија и Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас, нова рунда преговори за надмин ...
1 2 3 4 5 30 / 47 НАПИСИ