Таг: Њу Џерси

ЗМИЈА ПРОНАЈДЕНА ВО АВИОН ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО ЊУ ЏЕРСИ, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКО ВЛЕГЛА

ЗМИЈА ПРОНАЈДЕНА ВО АВИОН ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО ЊУ ЏЕРСИ, НЕ СЕ ЗНАЕ КАКО ВЛЕГЛА

Иако звучи како сцена од холивудски филм, на властите не им требаше помош од Семујел Џексон, ѕвездата на „Змии во авион“, кога еден патник нашол змија ...
ИСЕЛЕНИЦИТЕ МОРА ТРИ ПАТИ ДА ПАТУВААТ ИЛЈАДНИЦИ КИЛОМЕТРИ ЗА МАКЕДОНСКИ ПАСОШ, ПРОЦЕДУРАТА ТРАЕ ЦЕЛА ГОДИНА

ИСЕЛЕНИЦИТЕ МОРА ТРИ ПАТИ ДА ПАТУВААТ ИЛЈАДНИЦИ КИЛОМЕТРИ ЗА МАКЕДОНСКИ ПАСОШ, ПРОЦЕДУРАТА ТРАЕ ЦЕЛА ГОДИНА

Вадењето македонски пасош во дипломатско-конзуларните претставништва (ДКП) низ светот е авантура која трае со месеци, години. Процедурата за вадење ма ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК УАПСЕН И ОБВИНЕТ ЗА ПЕТ УБИСТВА ВО ОБИД НА ПОЛИЦАЈЦИ

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК УАПСЕН И ОБВИНЕТ ЗА ПЕТ УБИСТВА ВО ОБИД НА ПОЛИЦАЈЦИ

48-часовната потрага по бомбашот кој го тероризираше Њујорк викендов заврши синоќа со престрелка помеѓу полицијата и осомничениот за нападите, во која ...
УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА БОМБАШКИТЕ НАПАДИ ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКАТА

Ахмад Кан Рахами, осомничениот за бомбашките напади викендов во Њујорк и Њу Џерси, е уапсен и однесен на операција откако беше ранет во престрелката с ...
АМЕРИКАНСКИ АВГАНИСТАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО МЕНХЕТН

АМЕРИКАНСКИ АВГАНИСТАНЕЦ ОСОМНИЧЕН ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО МЕНХЕТН

Њујоршката полиција го именуваше 28-годишниот натурализиран американски државјанин Ахмад Кан Рахами, кој е роден во Авганистан, како осомничен за експ ...
УШТЕ ЕДНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЊУ ЏЕРСИ, ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ ЗА БОМБАТА ВО ЊУЈОРК

УШТЕ ЕДНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЊУ ЏЕРСИ, ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ ЗА БОМБАТА ВО ЊУЈОРК

Сомнителен пакет кој беше пронајден на железничка станица во Њу Џерси експлодирал за време на истрагата на специјалните полициски сили. Како што јавув ...
6 / 6 НАПИСИ