Таг: обид за убиство

1 2 10 / 19 НАПИСИ
НАПАЃАЧОТ НА РУЖДИ ОБВИНЕТ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО И НАПАД

НАПАЃАЧОТ НА РУЖДИ ОБВИНЕТ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО И НАПАД

Дваесет и четиригодишниот Хади Матар од Њу Џерси е обвинет за обид за убиство и напад, откако вчера го избоде славниот писател Салман Ружди на јавен н ...
ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ГОСТИВАР ПРОБОДЕН СО НОЖ ПО КАВГА ВО СООБРАЌАЈ, ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ОД ГОСТИВАР ПРОБОДЕН СО НОЖ ПО КАВГА ВО СООБРАЌАЈ, ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА

Утрово извршен е обид за убиство на јавен обвинител од Гостивар поради кавга околу недоразбирање во сообраќај. Како што соопштуваат од Основното ја ...
СЕ ФРЛИЛ ВО ЦРНА РЕКА ОТКАКО СО СЕКИРА СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА УБИЕ БОЛНАТА СОПРУГА ЗА КОЈА СЕ ГРИЖЕЛ СО ГОДИНИ

СЕ ФРЛИЛ ВО ЦРНА РЕКА ОТКАКО СО СЕКИРА СЕ ОБИДЕЛ ДА ЈА УБИЕ БОЛНАТА СОПРУГА ЗА КОЈА СЕ ГРИЖЕЛ СО ГОДИНИ

Осумдесет и четиригодишна жена била пронајдена со тешки телесни повреди во својот дом во кавадаречкото село Шивец. Според првичните сознанија со кои р ...
НАПАДНАТ ПОЛИЦАЕЦ БЕЗ ДА ПУКА МУ ГО ОДЗЕЛ НОЖОТ НА ЖИТЕЛ НА СКОПСКО КОЊАРЕ, СО КОЈ ИЗБОДЕЛ СОСЕД ПРЕТХОДНО

НАПАДНАТ ПОЛИЦАЕЦ БЕЗ ДА ПУКА МУ ГО ОДЗЕЛ НОЖОТ НА ЖИТЕЛ НА СКОПСКО КОЊАРЕ, СО КОЈ ИЗБОДЕЛ СОСЕД ПРЕТХОДНО

Жител на скопско Горно Коњаре избодел соселанец и со истиот нож нападнал полицајци кога сакале да го уапсат за обид за убиство. Иако осомничениот со к ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО НОВА ИСТРАГА ЗА УШТЕ ДЕСЕТИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО НОВА ИСТРАГА ЗА УШТЕ ДЕСЕТИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

Обвинителот Дарко Јакимовски, кој го застапуваше обвинението за обидот за убиство на Зијадин Села, за кое обвинетите пред малку добија вкупна казна од ...
ОД 10 И ПОЛ ДО 13 И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА

ОД 10 И ПОЛ ДО 13 И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА

За обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села при организираниот напад на 27 април лани во Собранието, судијката Славица Андреевска денеска во Криви ...
В ЧЕТВРТОК ПРЕСУДИ ЗА ДЕСЕТМИНАТА ОБВИНЕТИ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ВО СОБРАНИЕТО

В ЧЕТВРТОК ПРЕСУДИ ЗА ДЕСЕТМИНАТА ОБВИНЕТИ ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ВО СОБРАНИЕТО

Во четврток во 10 часот е закажан термин за изрекување на пресудите на десеттемина обвинети за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, при орган ...
НА ОБВИНЕТИОТ ТОШТА МУ СЕ СЛОШИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА

НА ОБВИНЕТИОТ ТОШТА МУ СЕ СЛОШИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА

На Александар Јаневски - Тошта, еден од обвинетите за обид за убиство на Зијадин Села во Собранието на 27 април лани, денеска во Основниот суд Скопје ...
ДАЈ ГО ВАМУ – НОВА СНИМКА ПОКАЖА ДЕКА СЕЛА ГО ТЕПАЛЕ ПОВЕЌЕ ЛИЦА ОД ТИЕ ШТО СЕ ОБВИНЕТИ

ДАЈ ГО ВАМУ – НОВА СНИМКА ПОКАЖА ДЕКА СЕЛА ГО ТЕПАЛЕ ПОВЕЌЕ ЛИЦА ОД ТИЕ ШТО СЕ ОБВИНЕТИ

Нова необјавена снимка со тепање, гмечење и скокање врз пратеникот Зијадин Села од страна на речиси сите обвинети за обидот за убиство на 27 април лан ...
НЕ ЗНАМ ШТО МУ СТАНА НА КИРЕ ДА ГО ГАЗИ СЕЛА ПО ГЛАВАТА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТИОТ ТОШТА

НЕ ЗНАМ ШТО МУ СТАНА НА КИРЕ ДА ГО ГАЗИ СЕЛА ПО ГЛАВАТА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТИОТ ТОШТА

Александар Јаневски - Тошта, еден од десеттемина обвинети и притворени за обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април лани, кој тврдеше дека во Собр ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ