Таг: обид за убиство

1 219 / 19 НАПИСИ
СЕЛА ЕДВАЈ МИ ЈА КАЖА КРВНАТА ГРУПА, СО ПЕНКАЛО МУ ЈА ЗАПИШАВ НА ДУКСЕРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ЗА 27 АПРИЛ

СЕЛА ЕДВАЈ МИ ЈА КАЖА КРВНАТА ГРУПА, СО ПЕНКАЛО МУ ЈА ЗАПИШАВ НА ДУКСЕРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ЗА 27 АПРИЛ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев, кој ги бранеше пратениците од СДСМ и од ДУИ во прес-салата на Собранието од жестоките напади од толпата која в ...
АЈДЕ НЕКА ГО УБИЈАТ, ЕВЕ ВИ ГО, СЕ СЛУША НА ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА НА 27 АПРИЛ

АЈДЕ НЕКА ГО УБИЈАТ, ЕВЕ ВИ ГО, СЕ СЛУША НА ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА НА 27 АПРИЛ

Досега необјавена снимка од полумртвиот Зијадин Села со крваво лице, како после влечењето низ Собранието на 27 април лани, обвинетиот Кире Георгиевски ...
ПРЕД НАЈВАЖНАТА СНИМКА ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА, ПРЕКИНАТО СУДЕЊЕТО, СЕ НАЈАВУВА ЦЕЛОДНЕВНО СВЕДОЧЕЊЕ НА ЃОРЧЕВ

ПРЕД НАЈВАЖНАТА СНИМКА ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА, ПРЕКИНАТО СУДЕЊЕТО, СЕ НАЈАВУВА ЦЕЛОДНЕВНО СВЕДОЧЕЊЕ НА ЃОРЧЕВ

На барање на десеттемина притворени за обидот за убиство на Зијадин Села на денешен ден лани во прес-салата на Собранието, пуштањето снимки од насилст ...
СНИМКИ ОД ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ПРВПАТ ПУШТЕНИ ВО ЈАВНОСТ

СНИМКИ ОД ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ПРВПАТ ПУШТЕНИ ВО ЈАВНОСТ

Судијката Славица Андреева на денешното рочиште за обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април лани во Собранието, ги пушти снимките од собраниската ...
БЕВ СКОНЦЕНТИРАН НА СЕЛА, НЕ ГИ ВИДОВ ТЕПАЧИТЕ, ВЕЛИ СВЕДОКОТ ЈАНАКИЕВ ОД МВР

БЕВ СКОНЦЕНТИРАН НА СЕЛА, НЕ ГИ ВИДОВ ТЕПАЧИТЕ, ВЕЛИ СВЕДОКОТ ЈАНАКИЕВ ОД МВР

Пратеникот Зијадин Села го удирале и газеле по телото и главата голем број лица од толпата, сведочеше денес во Основниот суд Скопје 1 Игор Јанакиев, в ...
ПОСЛЕДНО ШТО СЕ СЕЌАВАМ БЕШЕ КАКО ПАДНАВ ЗАШЕМЕТЕН НА КОЛЕНА, КОГА ПОЧНАА УДАРИТЕ ПО ГЛАВАТА, СВЕДОЧЕШЕ  СЕЛА ЗА 27 АПРИЛ

ПОСЛЕДНО ШТО СЕ СЕЌАВАМ БЕШЕ КАКО ПАДНАВ ЗАШЕМЕТЕН НА КОЛЕНА, КОГА ПОЧНАА УДАРИТЕ ПО ГЛАВАТА, СВЕДОЧЕШЕ  СЕЛА ЗА 27 АПРИЛ

Првиот удар од кој се зашеметил и од кој Зијадин Села се однесувал дезориентирано во собраниската прес сала на 27 април кога влезе насилничката толпа, ...
ОД ПРИТВОР ДОНЕСЕНИ ТЕПАЧИТЕ НА ЗИЈАДИН СЕЛА, ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ОД ПРИТВОР ДОНЕСЕНИ ТЕПАЧИТЕ НА ЗИЈАДИН СЕЛА, ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Со големо присуство на јавноста и бројни обвинети и сведоци, во Основниот суд Скопје 1 почна судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села ...
ГЕРМАНСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК ПРОБОДЕН СО НОЖ ОТИ ПРИМИЛ ПРЕМНОГУ БЕГАЛЦИ

ГЕРМАНСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК ПРОБОДЕН СО НОЖ ОТИ ПРИМИЛ ПРЕМНОГУ БЕГАЛЦИ

Ангела Меркел го осуди „политички мотивираниот“ напад врз градоначалникот на Алтена, кој беше прободен со нож поради неговиот либерален пристап кон бе ...
ЗАЕВ УШТЕ НА 28 АПРИЛ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ОРГАНИЗИРАН ОБИД ЗА НЕГОВО УБИСТВО

ЗАЕВ УШТЕ НА 28 АПРИЛ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ОРГАНИЗИРАН ОБИД ЗА НЕГОВО УБИСТВО

Само еден ден по нападот на Собранието на 27 април, премиерот Зоран Заев го обвини претседателот Ѓорге Иванов дека заедно со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Ник ...
1 219 / 19 НАПИСИ