Таг: одмор

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
ЗАТВОРЕНИ ТРЕЗОРСКИТЕ КАНЦЕЛАРИИ ВО ЦЕЛИОТ ЈУГОИСТОЧЕН РЕГИОН ОТИ ЕДИНСТВЕНИОТ СЛУЖБЕНИК ЗАМИНАЛ НА ОДМОР

ЗАТВОРЕНИ ТРЕЗОРСКИТЕ КАНЦЕЛАРИИ ВО ЦЕЛИОТ ЈУГОИСТОЧЕН РЕГИОН ОТИ ЕДИНСТВЕНИОТ СЛУЖБЕНИК ЗАМИНАЛ НА ОДМОР

Сметководителите од градинките, училиштата и други државни институции во Струмица, Василево, Радовиш, Валандово и во останатите општини во Југоисточна ...
ГРЧКАТА ВЛАДА ИМ НУДИ БЕСПЛАТНИ ОДМОРИ НА ИЛЈАДНИЦИ ТУРИСТИ КОИ ЛАНИ БЕГАА ОД ПОЖАРИТЕ НА РОДОС

ГРЧКАТА ВЛАДА ИМ НУДИ БЕСПЛАТНИ ОДМОРИ НА ИЛЈАДНИЦИ ТУРИСТИ КОИ ЛАНИ БЕГАА ОД ПОЖАРИТЕ НА РОДОС

Девет месеци по катастрофалните пожари на Родос, Грција почна да им нуди бесплатен одмор на илјадници туристи кои лани беа принудени да бегаат од огно ...
БИТОЛЧАНИ КУПУВААТ ХРАНА ЗА ОДМОР ВО ГРЧКИТЕ МАРКЕТИ ОТИ ЦЕНИТЕ СЕ ИСТИ, ГРЦИТЕ ИДАТ НА ПАЗАР ВО БИТОЛА

БИТОЛЧАНИ КУПУВААТ ХРАНА ЗА ОДМОР ВО ГРЧКИТЕ МАРКЕТИ ОТИ ЦЕНИТЕ СЕ ИСТИ, ГРЦИТЕ ИДАТ НА ПАЗАР ВО БИТОЛА

Туристите кои деновиве заминуваат од Македонија на одмор во Грција, веќе не ги полнат багажниците со храна како пред неколку години. Цените на прехран ...
НАД 25.000 ИСЕЛЕНИЦИ ДОЈДОА НА ОДМОР ВО БИТОЛА, ЦЕНИТЕ СКОКНАА КАКО ВО ГРЦИЈА

НАД 25.000 ИСЕЛЕНИЦИ ДОЈДОА НА ОДМОР ВО БИТОЛА, ЦЕНИТЕ СКОКНАА КАКО ВО ГРЦИЈА

Дури за една третина Битола ова лето има повеќе жители од претходно. По коронакризата градот доживува туристичка ренесанса, посебно по број на повратн ...
ТОПЛОТНИТЕ БРАНОВИ ЌЕ ВЛИЈААТ КОГА И КАДЕ ЌЕ ПАТУВАМЕ НА ОДМОР, ВО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ ОДИ И ВО НОЕМВРИ ПОРАДИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

ТОПЛОТНИТЕ БРАНОВИ ЌЕ ВЛИЈААТ КОГА И КАДЕ ЌЕ ПАТУВАМЕ НА ОДМОР, ВО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ ОДИ И ВО НОЕМВРИ ПОРАДИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

Климатските промени, вклучувајќи ги топлотните бранови можат да имаат влијание врз начинот на кој луѓето ги планираат своите одмори, вели Себастијан Е ...
ГРЦИЈА ЌЕ ИМ ПОНУДИ БЕСПЛАТЕН ОДМОР НА ТУРИСТИТЕ КОИ МОРАА ДА БЕГААТ ОД ПОЖАРИТЕ НА РОДОС

ГРЦИЈА ЌЕ ИМ ПОНУДИ БЕСПЛАТЕН ОДМОР НА ТУРИСТИТЕ КОИ МОРАА ДА БЕГААТ ОД ПОЖАРИТЕ НА РОДОС

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис им понуди бесплатен одмор следната година на сите туристи кои мораа да го прекинат летувањето на Родос поради неода ...
ЦРВЕНКОВСКА ОД СУДСКИОТ СОВЕТ РАБОТЕЛА ОД ОДМОР ВО СТРАНСТВО КОГА СЕ ПРЕКИНА ВИБЕР-ВРСКАТА БАШ ЗА СЛУЧАЈОТ НА СУДИЈАТА БЕЏЕТИ, КОЈ ГО ДРЖЕШЕ ВО ФИОКА ПРЕДМЕТОТ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ЦРВЕНКОВСКА ОД СУДСКИОТ СОВЕТ РАБОТЕЛА ОД ОДМОР ВО СТРАНСТВО КОГА СЕ ПРЕКИНА ВИБЕР-ВРСКАТА БАШ ЗА СЛУЧАЈОТ НА СУДИЈАТА БЕЏЕТИ, КОЈ ГО ДРЖЕШЕ ВО ФИОКА ПРЕДМЕТОТ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

По прекинот на вибер-врската со поранешната претседателка на Судскиот совет Павлина Црвенковска на 29 јуни, кога снема кворум да се одлучува за членов ...
ЦЕЛА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА НА ОДМОР ДО ТРЕТИ МАЈ ПОРАДИ ДЕЗИНФЕКЦИЈА, ДИРЕКТОРКАТА СЕ НАДЕВА ДЕКА ДРЖАВАТА ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ 8 РАБОТНИ ДЕНА БЕЗ НИВ

ЦЕЛА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА НА ОДМОР ДО ТРЕТИ МАЈ ПОРАДИ ДЕЗИНФЕКЦИЈА, ДИРЕКТОРКАТА СЕ НАДЕВА ДЕКА ДРЖАВАТА ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ 8 РАБОТНИ ДЕНА БЕЗ НИВ

Инфективна клиника од утре се затвора поради дезинфекција и реновирање, сите 37 лекари специјалисти, сестрите, болничари, лаборанти и останатиот техни ...
КРАЛИЦАТА Е ВО МНОГУ ДОБРА ФОРМА, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ОТКАКО ЛЕКАРИТЕ ЈА СОВЕТУВАА ДА ОДМОРА ДВЕ НЕДЕЛИ

КРАЛИЦАТА Е ВО МНОГУ ДОБРА ФОРМА, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ОТКАКО ЛЕКАРИТЕ ЈА СОВЕТУВАА ДА ОДМОРА ДВЕ НЕДЕЛИ

Кралицата Елизабета Втора е во многу добра форма, изјави британскиот премиер Борис Џонсон откако таа беше советувана од лекарите да одмора и избегнува ...
ЗАЕВ Е НА ОДМОР ДО 12 АВГУСТ, ОД ВЛАДА ВЕЛАТ ДЕКА ГИ КООРДИНИРА МИНИСТЕРСТВАТА И ИНСТИТУЦИИТЕ ПРЕКУ ТЕЛЕФОН И ИНТЕРНЕТ

ЗАЕВ Е НА ОДМОР ДО 12 АВГУСТ, ОД ВЛАДА ВЕЛАТ ДЕКА ГИ КООРДИНИРА МИНИСТЕРСТВАТА И ИНСТИТУЦИИТЕ ПРЕКУ ТЕЛЕФОН И ИНТЕРНЕТ

Премиерот Зоран Заев користи денови од годишниот одмор до 12 август, а е во постојана телефонска и интернет координација со сите ресорни министерства ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ