Таг: ОЛивер Спасовски

1 19 20 21 22 210 / 219 НАПИСИ
СПАСОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО СИ ЗАМИНА ОД МВР, НОВ МИНИСТЕР Е АГИМ НУХИУ

СПАСОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО СИ ЗАМИНА ОД МВР, НОВ МИНИСТЕР Е АГИМ НУХИУ

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, и официјално повеќе не е министер за внатрешни работи, откако претпладнево, како што потврдија за „Мет ...
АГИМ НУХИУ ОД ДУИ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ДО НОВАТА ВЛАДА

АГИМ НУХИУ ОД ДУИ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ДО НОВАТА ВЛАДА

Кога ДИК ќе ги потврди резултатите од изборите со објавување на официјалните резултати, му завршува мандатот на техничкиот министер Оливер Спасовски, ...
АНТИКОРУПЦИСКА Е ИНСТАЛАЦИЈА НА ВЛАСТА, ОДГОВОРИ СПАСОВСКИ

АНТИКОРУПЦИСКА Е ИНСТАЛАЦИЈА НА ВЛАСТА, ОДГОВОРИ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ја нарече Антикорупциската комисија инсталација на партијата на власт, отфрлајќи ги заклучоците на ком ...
АНТИКОРУПЦИСКА ПОБАРА ОД ЗВРЛЕВСКИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ОПОЗИЦИЈАТА

АНТИКОРУПЦИСКА ПОБАРА ОД ЗВРЛЕВСКИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ОПОЗИЦИЈАТА

Антикорупциската комисија побара од Основното јавно обвинителство Скопје да отвори истрага против министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за н ...
И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ ЗА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ

И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ ЗА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ

СДСМ ги објави конечните листи за кандидати за пратеници на кои се предложени и видни активисти на Шарената револуција. На листите кои треба да ги ...
ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕ ВОЗЕЛ ПО ИНТЕРВЈУТО НА ДИМЕ СПАСОВ

ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕ ВОЗЕЛ ПО ИНТЕРВЈУТО НА ДИМЕ СПАСОВ

Лицето кое се пријави дека го возело службеното возило Фолксваген туарег со кое беа направени две сообраќајки во петокот за кои МВР му поднесе три при ...
ТРИ ПРЕКРШОЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ДИМЕ СПАСОВ, МВР ИМА ДОКАЗИ ДЕКА НИКОЈ НЕ ГО НАПАДНАЛ

ТРИ ПРЕКРШОЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ДИМЕ СПАСОВ, МВР ИМА ДОКАЗИ ДЕКА НИКОЈ НЕ ГО НАПАДНАЛ

Министерстото за внатрешни работи поднесе три прекршочни пријави против Диме Спасов, дополнителниот заменки министер за труд и социјална политика, за ...
ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА НА РОМИТЕ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ СЕ ВОДИ 41 СУДСКИ ПРОЦЕС

ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА НА РОМИТЕ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ СЕ ВОДИ 41 СУДСКИ ПРОЦЕС

Во македонските судови во моментов се водат 41 судски процес по тужби на граѓани од ромската заедница, на кои без никакво образложение и аргумент не и ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева нема никаква поддршка од институциите и функционерите во обидот да ги спроведе двата судски налога за пре ...
ПРИВЕДЕНИОТ ИСТРАЖИТЕЛ НА СЈО ФОТОГРАФИРАЛ ОБЈЕКТ НА МИЈАЛКОВ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ПРИВЕДЕНИОТ ИСТРАЖИТЕЛ НА СЈО ФОТОГРАФИРАЛ ОБЈЕКТ НА МИЈАЛКОВ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Истражителот на Специјалното јавно обвинителство, кој беше приведен и брзо пуштен на слобода, фотографирал објект на поранешниот директор на Управата ...
1 19 20 21 22 210 / 219 НАПИСИ