Таг: ОЛивер Спасовски

1 18 19 20 21 22 200 / 219 НАПИСИ
ЗНМ ПОБАРА ОД СПАСОВСКИ ДА ГИ РАСВЕТЛИ СИТЕ 53 НАПАДИ ВРЗ НОВИНАРИ

ЗНМ ПОБАРА ОД СПАСОВСКИ ДА ГИ РАСВЕТЛИ СИТЕ 53 НАПАДИ ВРЗ НОВИНАРИ

Претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани побара МВР да работи интензивно на расветлување на сите 53 напади против новинари ...
ТАРАВАРИ И СПАСОВСКИ ИМ ДАДОА ИЗВОДИ НА ДВЕ РОДИЛКИ, СТАРТУВАШЕ ПРОЕКТОТ „ДОБРЕДОЈДЕ БЕБЕ“

ТАРАВАРИ И СПАСОВСКИ ИМ ДАДОА ИЗВОДИ НА ДВЕ РОДИЛКИ, СТАРТУВАШЕ ПРОЕКТОТ „ДОБРЕДОЈДЕ БЕБЕ“

Министрите за здравство и за внатрешни работи Арбен Таравари и Оливер Спасовски ги поделија првите изводи од книгата на родени на мајките на две новор ...
НЕМА ДА СЕ ГРАДАТ НОВИ БЕГАЛСКИ КАМПОВИ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

НЕМА ДА СЕ ГРАДАТ НОВИ БЕГАЛСКИ КАМПОВИ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој денеска беше на јужната граница, рече дека државата нема да гради нови бегалски кампови. Тој кажа ...
СПАСОВСКИ ГО ПОКАЖА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600 ИЛЈАДИ ЕВРА

СПАСОВСКИ ГО ПОКАЖА МЕРЦЕДЕСОТ ОД 600 ИЛЈАДИ ЕВРА

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го покажа мерцедесот набавен од неговата претходничка Гордана Јанкулоска во 2012 година за речиси 600. ...
МЕРЦЕДЕСОТ УШТЕ НЕ Е ЗА ПОКАЖУВАЊЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

МЕРЦЕДЕСОТ УШТЕ НЕ Е ЗА ПОКАЖУВАЊЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Кога ќе оцениме дека треба да го покажеме мерцедсесот, ќе го покажеме, а тоа ќе биде брзо, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на ден ...
БЕЗ САНКЦИИ ЗА ОДГОВОРНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, МВР НЕМА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

БЕЗ САНКЦИИ ЗА ОДГОВОРНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, МВР НЕМА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека извештајот на работната група за настаните во Собранието на 27 април, формирана од неговиот ...
СПАСОВСКИ ГО ОСУДИ НАПАДОТ НА ТОДОРОВ СО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ

СПАСОВСКИ ГО ОСУДИ НАПАДОТ НА ТОДОРОВ СО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес конференција ги расчисти дилемите дали денеска врз ексминистерот за здравство Никола Тодоров е ...
ВО СОБРАНИЕТО СДСМ ПОБАРА ГЛАСАЊЕ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПЕЕШЕ ХИМНАТА

ВО СОБРАНИЕТО СДСМ ПОБАРА ГЛАСАЊЕ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПЕЕШЕ ХИМНАТА

Во Собранието на Република Македонија пратениците на парламентарното мнозинство и ВМРО-ДПМНЕ се натпејуваат откако пратеникот Оливер Спасовски побара ...
ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО БАРА ВЕДНАШ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПО ДОСТАВУВАЊЕТО НА ПОТПИСИТЕ

ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО БАРА ВЕДНАШ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПО ДОСТАВУВАЊЕТО НА ПОТПИСИТЕ

СДСМ, ДУИ, БЕСА и Алијанса за Албанците поднесоа иницијатива за продолжување на конститутивната собраниска седница. Зад иницијативата стојат 67 пратен ...
СРЕДБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ И ДУИ

СРЕДБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ И ДУИ

Работни групи на СДСМ и ДУИ денеска се сретнаа за да ги почнат преговорите за формирање нова влада. СДСМ е претставен од членовите на раководството Ра ...
1 18 19 20 21 22 200 / 219 НАПИСИ