Таг: операција

1 2 3 4 30 / 36 НАПИСИ
МВР ТРАГА ПО ИГОР СПАСОВ, ОСУДЕНИКОТ ЗА УБИСТВО НА МАРТИН НЕШКОСКИ, ОТИ ПО ДВЕ ОПЕРАЦИИ НЕ СЕ ВРАТИЛ ВО ИДРИЗОВО

МВР ТРАГА ПО ИГОР СПАСОВ, ОСУДЕНИКОТ ЗА УБИСТВО НА МАРТИН НЕШКОСКИ, ОТИ ПО ДВЕ ОПЕРАЦИИ НЕ СЕ ВРАТИЛ ВО ИДРИЗОВО

Основниот суд Штип ја известил тамошната полиција дека Игор Спасов, специјалец во МВР осуден за убиството на Мартин Нешкоски, е во бегство. МВР веќе г ...
ПРОМЕНА НА ПОЛ НА ТОВАР НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ СЕ ПРАВИ НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

ПРОМЕНА НА ПОЛ НА ТОВАР НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ СЕ ПРАВИ НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Промена на пол на товар на Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) ќе се прави на скопските клиники, најави денеска министерот за здравство Венко Фил ...
СЕГА СУМ МНОГУ ПОДОБРО, ИЗЈАВИ МИК ЏЕГЕР ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

СЕГА СУМ МНОГУ ПОДОБРО, ИЗЈАВИ МИК ЏЕГЕР ПО ОПЕРАЦИЈАТА НА СРЦЕТО

Мик Џегер изјави дека заздравува и дека се чувствува многу подобро, откако беше примен во болница. Според информациите, тој беше подложен на операција ...
МИК ЏЕГЕР ЌЕ ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА НА СРЦЕТО

МИК ЏЕГЕР ЌЕ ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА НА СРЦЕТО

Мик Џегер ќе оди на операција на срцев залисток, поради што „Ролинг стоунс“ на подолг период ќе ја откажат својата турнеја во Северна Америка, што тре ...
ШТИПСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА ДОБИ НОВ АПАРАТ ЗА АНЕСТЕЗИЈА И ОТВОРИ ВТОРА ОПЕРАЦИОНА САЛА

ШТИПСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА ДОБИ НОВ АПАРАТ ЗА АНЕСТЕЗИЈА И ОТВОРИ ВТОРА ОПЕРАЦИОНА САЛА

Штипската клиничка болница денеска отвори втора операциона сала, на која досега ѝ недостасуваше апарат за анестезија, со што пациентите побрзо ќе доби ...
АМЕРИКАНКА КОЈА СИ ПУКАШЕ ВО ЛИЦЕТО ДОБИ НОВО ЛИЦЕ И НОВА ШАНСА ВО ЖИВОТОТ

АМЕРИКАНКА КОЈА СИ ПУКАШЕ ВО ЛИЦЕТО ДОБИ НОВО ЛИЦЕ И НОВА ШАНСА ВО ЖИВОТОТ

Дваесет и едногодишна жена, која пред неколку години се обидела да се самоубие пукајќи си во лице, стана најмладата личност во САД на која ѝ било прес ...
НАШИОТ ЖИВОТ СЕГА Е БОРБА ЗА НЕГОВИОТ, ВЕЛАТ МАЈКАТА И ЌЕРКАТА ЧОНЕСКИ ОД КРУШЕВО ШТО ЗГРИЖИЈА БОЛНО МОМЧЕ

НАШИОТ ЖИВОТ СЕГА Е БОРБА ЗА НЕГОВИОТ, ВЕЛАТ МАЈКАТА И ЌЕРКАТА ЧОНЕСКИ ОД КРУШЕВО ШТО ЗГРИЖИЈА БОЛНО МОМЧЕ

Крушевчанката Калиопа Чонеска научи и дијализа да му дава на болното 13-годишно момче што е згрижено во нејзиниот дом. Вратата од домот за болното мом ...
СО НОВ МЕТОД ЌЕ СЕ ОТСТРАНУВА ВОДЕНА ЦИСТА ОД ПАНКРЕАС ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

СО НОВ МЕТОД ЌЕ СЕ ОТСТРАНУВА ВОДЕНА ЦИСТА ОД ПАНКРЕАС ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Ендоскопско отстранување на водена циста на панкреасот минатата недела е воведено на одделот за гастрентерохепатологија во Градската општа болница „8 ...
ЗОРИЦА ЗАЕВА ОПЕРИРАНА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ СО НОВА МЕТОДА СО МАТИЧНИ КЛЕТКИ

ЗОРИЦА ЗАЕВА ОПЕРИРАНА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ СО НОВА МЕТОДА СО МАТИЧНИ КЛЕТКИ

Во градската општа болница „8 Септември“ во Скопје вчера за прв пат е направена операција на 'рскавица на нагазна коска на скочниот зглоб со матични к ...
НЕЈМАР ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА, НЕ ИГРА ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

НЕЈМАР ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА, НЕ ИГРА ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Најскапиот фудбалер на светот Нејмар ќе мора да го пропушти остатокот од сезоната, откако ќе го оперира стапалото на десната нога, што го скрши на нед ...
1 2 3 4 30 / 36 НАПИСИ