Таг: операција

1 2 3 436 / 36 НАПИСИ
ЃОКОВИЌ ЈА ОПЕРИРАЛ РАКАТА ВО ШВАЈЦАРИЈА, ПРЕТСТОИ НОВА ПАУЗА

ЃОКОВИЌ ЈА ОПЕРИРАЛ РАКАТА ВО ШВАЈЦАРИЈА, ПРЕТСТОИ НОВА ПАУЗА

Новак Ѓоковиќ ја оперирал повредената десна рака на клиника во Швајцарија, објави тамошниот весник „Блик“, за што засега нема потврда од стручниот шта ...
15-ГОДИШНО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД НЕВООБИЧАЕНА РЕАКЦИЈА НА АНЕСТЕЗИЈА НА ОПЕРАЦИЈА НА СКРШЕНО КОЛЕНО

15-ГОДИШНО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД НЕВООБИЧАЕНА РЕАКЦИЈА НА АНЕСТЕЗИЈА НА ОПЕРАЦИЈА НА СКРШЕНО КОЛЕНО

Петнаесетгодишно момче од Скопје вчера ноќта починало во операциона сала на Клиниката за трауматологија, ортопедија, анестезија, реанимација, интензив ...
ВО ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ СЕ ОПЕРИРА САМО ПЕРДЕ ПО ЗАТВОРАЊЕ НА ХИРУРШКИТЕ САЛИ НА ОЧНА КЛИНИКА

ВО ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ СЕ ОПЕРИРА САМО ПЕРДЕ ПО ЗАТВОРАЊЕ НА ХИРУРШКИТЕ САЛИ НА ОЧНА КЛИНИКА

Операции на заден сегмент на око или задна витректомија во моментов не се прави во ниту една јавна здравствена установа, бидејќи единствената јавна бо ...
ХИРУРЗИТЕ УСПЕАЈА ДА МУ ЈА СПАСАТ РАКАТА НА ДЕВЕТГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ ПОВРЕДЕНО ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА, КАЖА ТАРАВАРИ

ХИРУРЗИТЕ УСПЕАЈА ДА МУ ЈА СПАСАТ РАКАТА НА ДЕВЕТГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ ПОВРЕДЕНО ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА, КАЖА ТАРАВАРИ

Вкупно 28 лица се повредени во вчерашната автобуска несреќа кај велешката патарина. Од нив една пациентка вчера почина, а останатите се во стабилна со ...
БИТОЛСКИ АКТИВИСТ СО ПЕРФОРМАНС АПЕЛИРА ЗА ПОМОШ НА МАЈКА МУ БОЛНА ОД РАК

БИТОЛСКИ АКТИВИСТ СО ПЕРФОРМАНС АПЕЛИРА ЗА ПОМОШ НА МАЈКА МУ БОЛНА ОД РАК

Младиот битолски активист Никола Шиндре со жесток, тегобен перформанс отворено проговори за битката со ракот во неговото семејство, која во моментов и ...
НАГРАДЕНИ НАЈУСПЕШНИТЕ ПРЕТПРИЕМАЧИ НА МАЛИ И МИКРОПРЕТПРИЈАТИЈА ВО 2016 ГОДИНА

НАГРАДЕНИ НАЈУСПЕШНИТЕ ПРЕТПРИЕМАЧИ НА МАЛИ И МИКРОПРЕТПРИЈАТИЈА ВО 2016 ГОДИНА

На јубилејното 10. издание на престижната манифестација „Претприемач на годината“, вчера беа доделени наградите на најуспешните претприемачи на мали и ...
1 2 3 436 / 36 НАПИСИ