Таг: опозиција

1 2 3 4 5 40 / 42 НАПИСИ
ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР ЈА ПРЕДУПРЕДИ ОПОЗИЦИЈАТА ДА НЕ ИЗЛЕГУВА НА ПРОТЕСТИ

ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР ЈА ПРЕДУПРЕДИ ОПОЗИЦИЈАТА ДА НЕ ИЗЛЕГУВА НА ПРОТЕСТИ

Турскиот премиер вели дека опозицијата има право да поднесува приговори на исходот од неодамнешниот референдум за проширување на овластувањата на прет ...
ИЗБОРНАТА КОМИСИЈА ПРИЗНАЛА ЛИВЧИЊА БЕЗ ПЕЧАТ, ТУРСКАТА ОПОЗИЦИЈА БАРА ПРЕБРОЈУВАЊЕ НА 60% ОД ГЛАСОВИТЕ

ИЗБОРНАТА КОМИСИЈА ПРИЗНАЛА ЛИВЧИЊА БЕЗ ПЕЧАТ, ТУРСКАТА ОПОЗИЦИЈА БАРА ПРЕБРОЈУВАЊЕ НА 60% ОД ГЛАСОВИТЕ

Главната опозициска партија во Турција се подготвува да ги оспори резултатите од референдумот кој даде тесна победа на желбите на претседателот Реџеп ...
ПЕТ ГОДИНИ ОД ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ОСТАНА СОМНЕЖОТ ДЕКА ОСУДЕНИТЕ СЕ ВИСТИНСКИТЕ ВИНОВНИЦИ

ПЕТ ГОДИНИ ОД ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ОСТАНА СОМНЕЖОТ ДЕКА ОСУДЕНИТЕ СЕ ВИСТИНСКИТЕ ВИНОВНИЦИ

  Точно пет години навршуваат денеска од петкратното убиство кај Смилковско Езеро, кога со огнено оружје беа застрелани четири момчиња од насе ...
РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ ДОБИ 15 ДЕНА ПРИТВОР

РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ ДОБИ 15 ДЕНА ПРИТВОР

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој организираше бран протести против владината корупција што ја потресоа власта, беше осуден на 15 дена при ...
ДУИ ЌЕ РАСПРАВА ДА ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА

ДУИ ЌЕ РАСПРАВА ДА ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА

ДУИ денеска закажа седница на Централното претседателство на која ќе се расправа дали ќе влезе во владата предводена од СДСМ или ќе оди во опозиција. ...
ЛЕВИЦА ЌЕ ОДИ САМА НА ИЗБОРИ ОТИ СИТЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА ЈА ИГНОРИРАЛЕ, ПОТВРДИ САВЕСКИ

ЛЕВИЦА ЌЕ ОДИ САМА НА ИЗБОРИ ОТИ СИТЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА ЈА ИГНОРИРАЛЕ, ПОТВРДИ САВЕСКИ

Партијата Левица самостојно ќе настапи на предвремените парламентарни избори на 11 декември откако нивната иницатива за обединет настап на сите антире ...
ПРАТЕНИЦИТЕ БАДИЈАЛА ПОТРОШИЈА 20.000 ЕВРА И НЕ НАЈДОА ОДГОВОРЕН ЗА ЖРТВИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

ПРАТЕНИЦИТЕ БАДИЈАЛА ПОТРОШИЈА 20.000 ЕВРА И НЕ НАЈДОА ОДГОВОРЕН ЗА ЖРТВИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

Надзорната расправа за утврдување на причините и одговорноста за катастрофата што на 6 август се случи со поплавата во селата под Скопска Црна Гора, в ...
СДСМ ГО ПОВИКА ВЕЉАНОСКИ ДА СВИКА СЕДНИЦА ЗА ПОПЛАВАТА

СДСМ ГО ПОВИКА ВЕЉАНОСКИ ДА СВИКА СЕДНИЦА ЗА ПОПЛАВАТА

Пратеничката група на СДСМ и опозицијата денеска го повикаа претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски да свика итна и неодложна седница на која ќе ...
ИЗГЛАСАН РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ ЗА 2016 СОСЕ 450 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕВРООБВРЗНИЦАТА

ИЗГЛАСАН РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ ЗА 2016 СОСЕ 450 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕВРООБВРЗНИЦАТА

Со 55 гласа „за“ и со 23 „против“, Собранието вчера го изгласа ребалансот на буџетот за 2016. Не гласаа пратениците од опозицијата, кои истакнаа дека ...
КРИЕЈЌИ СЕ ЗАД РЕФОРМИ ВЛАДАТА ЌЕ ЈА ЛЕГАЛИЗИРА КОРУПЦИЈАТА НА МЕДИУМИТЕ

КРИЕЈЌИ СЕ ЗАД РЕФОРМИ ВЛАДАТА ЌЕ ЈА ЛЕГАЛИЗИРА КОРУПЦИЈАТА НА МЕДИУМИТЕ

Донесување на закон за владини реклами во која било форма ќе значи озаконување на корупцијата на медиумите. Тоа ќе биде најголемиот удар врз досегашни ...
1 2 3 4 5 40 / 42 НАПИСИ