Таг: општина Карпош

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
СТЕВЧО МУ ЧЕСТИТАШЕ НА БОГОЕВ ВО КАРПОШ

СТЕВЧО МУ ЧЕСТИТАШЕ НА БОГОЕВ ВО КАРПОШ

Градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски му ја честиташе победата на неговиот противкандидат Стефан Богоев на локалните избори. Јакимовски, кој ...
ПО БЕГАЛЦИТЕ, СЕГА СТЕВЧО ГИ ПЛАШИ КАРПОШАНИ СО ХОМОСЕКСУАЛНА МАФИЈА

ПО БЕГАЛЦИТЕ, СЕГА СТЕВЧО ГИ ПЛАШИ КАРПОШАНИ СО ХОМОСЕКСУАЛНА МАФИЈА

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски, кој бара уште еден мандат на локалните избори в недела, на вчерашниот митинг изјави дека во Карпо ...
ЧУДНИ ВЕСТИ

ЧУДНИ ВЕСТИ

1 Премиерот Зоран Заев по посетата на затворот Идризово изјави дека се срами што е премиер „на земја во која има затвори со нехумани и супстандардни у ...
ИМА ПОВЕЌЕ ОД ДОВОЛНО ЗЕЛЕНИЛО ВО КАРПОШ, ОДГОВОРИ СТЕВЧО НА ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ЈА БЕТОНИЗИРА ОПШТИНАТА

ИМА ПОВЕЌЕ ОД ДОВОЛНО ЗЕЛЕНИЛО ВО КАРПОШ, ОДГОВОРИ СТЕВЧО НА ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ЈА БЕТОНИЗИРА ОПШТИНАТА

Нови згради на девет ката ќе никнат на просторот каде сега се наоѓа ресторанот „Имес“, на кејот на реката Вардар, во населбата Карпош. Просторот околу ...
ДОСТА ГО УНИШТУВАТЕ КАРПОШ ЗА ДА ПРОФИТИРАТЕ, ВЕЛАТ ГРАЃАНИТЕ ЗА НОВИОТ ПЛАН ЗА КАРПОШ 3, КОЈ ПРЕДВИДУВА 11 НОВИ ЗГРАДИ

ДОСТА ГО УНИШТУВАТЕ КАРПОШ ЗА ДА ПРОФИТИРАТЕ, ВЕЛАТ ГРАЃАНИТЕ ЗА НОВИОТ ПЛАН ЗА КАРПОШ 3, КОЈ ПРЕДВИДУВА 11 НОВИ ЗГРАДИ

Престанете да градите и да профитирате од уништувањето на Карпош, им порачаа жителите на скопската населба Карпош 3 на општинарите, на денешната јавна ...
ГРАДИНКИТЕ НА СТЕВЧЕ ВО КАРПОШ НЕМА ДА РАБОТАТ ВТОРА СМЕНА

ГРАДИНКИТЕ НА СТЕВЧЕ ВО КАРПОШ НЕМА ДА РАБОТАТ ВТОРА СМЕНА

Градинките на територијата на Општина Карпош од 1 септември нема да работат во две смени. Градоначалникот Стевчо Јакимовски кажа дека ја поддржува иде ...
УПРАВНИОТ СУД МУ ЗАБРАНИ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ДА ЈА УРИВА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

УПРАВНИОТ СУД МУ ЗАБРАНИ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ДА ЈА УРИВА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

Управниот суд на Република Македонија донесе Решение за времена мерка со која ѝ се забранува на Општина Карпош да презема какви било дејствија, сè до ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И ЗА УШТЕ ПЕТМИНА ВРАБОТЕНИ ВО ОПШТИНА КАРПОШ ЗА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И ЗА УШТЕ ПЕТМИНА ВРАБОТЕНИ ВО ОПШТИНА КАРПОШ ЗА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

Семејството Петковски од Тафталиџе вчера поднесе кривична пријава против градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски и против уште петмина вработени в ...
ТАФТАЛИЏЕ УТРЕВЕЧЕР ЌЕ ЈА ГУШКА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

ТАФТАЛИЏЕ УТРЕВЕЧЕР ЌЕ ЈА ГУШКА ГАРАЖАТА ШТО МУ ПРЕЧИ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

Утревечер, жителите на Тафталиџе симболично ќе ја гушкаат гаражата на улица Букурешка, која Општина Карпош најави дека ќе ја урива за да направи прист ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ОТВОРИ СЛУЧАЈ ЗА ГАРАЖАТА ШТО КАРПОШ ЌЕ ЈА УРИВА ЗА ДА МУ НАПРАВИ ПАТ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ОТВОРИ СЛУЧАЈ ЗА ГАРАЖАТА ШТО КАРПОШ ЌЕ ЈА УРИВА ЗА ДА МУ НАПРАВИ ПАТ НА ЕКСМИНИСТЕРОТ СПИРО РИСТОВСКИ

Народниот правобранител ќе отвори случај за гаражата на улица Букурешка во Тафталиџе, која Општина Карпош ќе ја урива за да направи пристапен пат до п ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ