Таг: Основен суд Скопје 1

1 3 4 5 6 7 43 50 / 427 НАПИСИ
ПРИТВОРЕНИОТ САШО МИЈАЛКОВ ДЕНЕСКА ИМА СУДЕЊЕ ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“, ЗА МАСОВНОТО НЕЛЕГАЛНО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ

ПРИТВОРЕНИОТ САШО МИЈАЛКОВ ДЕНЕСКА ИМА СУДЕЊЕ ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“, ЗА МАСОВНОТО НЕЛЕГАЛНО ПРИСЛУШУВАЊЕ НА ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ

Сашо Мијалков кој синоќа беше притворен и спроведен во затворот Шутка, денеска има судско рочиште во предметот „Тврдина-Таргет“ за масовното нелегално ...
МИНЕРОТ НА „КОСМОС“ НА ЦАНОСКИ СВЕДОЧЕШЕ КАКОВ ПРИТИСОК ИМАЛ ОД МИЛЕ И ГРУЕВСКИ ШТО ПОБРЗО ДА ГО ДИГНЕ ОБЈЕКТОТ ВО ВОЗДУХ

МИНЕРОТ НА „КОСМОС“ НА ЦАНОСКИ СВЕДОЧЕШЕ КАКОВ ПРИТИСОК ИМАЛ ОД МИЛЕ И ГРУЕВСКИ ШТО ПОБРЗО ДА ГО ДИГНЕ ОБЈЕКТОТ ВО ВОЗДУХ

Уривањето на грамадната зграда во форма на потковица „Космос“ на Фијат Цаноски од ПЕИ, само зашто ја раскинал коалицијата со Никола Груевски, почнало ...
ЈАНАКИЕСКИ И БОЖИНОВСКИ СЕ ВО ПРИТВОР ОТИ СЕГА ПОСТОЈАТ ДРУГИ ОКОЛНОСТИ ШТО УКАЖУВААТ НА ОПАСНОСТ ОД БЕГСТВО, ВЕЛАТ ОД СУДОТ

ЈАНАКИЕСКИ И БОЖИНОВСКИ СЕ ВО ПРИТВОР ОТИ СЕГА ПОСТОЈАТ ДРУГИ ОКОЛНОСТИ ШТО УКАЖУВААТ НА ОПАСНОСТ ОД БЕГСТВО, ВЕЛАТ ОД СУДОТ

Основниот суд Скопје 1 потврди дека на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, обвинети во „Титаник“, им е определена мерка притвор во траење од 30 дена н ...
РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПО ГРУЕВСКИ, МВР ПОЧНУВА ДА ГО БАРА

РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПО ГРУЕВСКИ, МВР ПОЧНУВА ДА ГО БАРА

МВР по известување од Кривичниот суд дека не може да ги пронајде осудениот Никола Груевски да му врачи решение веднаш да се упати во затвор попладнево ...
ГРУЕВСКИ ЗАСЕГА ГО НЕМА НИКАДЕ, НЕ Е ПРИЈАВЕН ЗА ИСЧЕЗНАТ

ГРУЕВСКИ ЗАСЕГА ГО НЕМА НИКАДЕ, НЕ Е ПРИЈАВЕН ЗА ИСЧЕЗНАТ

Основниот суд Скопје 1, кој сам и без полициска асистенција се обидува и денеска да го најде експремиерот Никола Груевски за да му го даде на рака кон ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕМА ДА ГО БАРА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА СУДОТ НЕ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА, ИАКО ГО ЧУВААТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ ОД МВР

ПОЛИЦИЈАТА НЕМА ДА ГО БАРА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА СУДОТ НЕ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА, ИАКО ГО ЧУВААТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ ОД МВР

Основниот суд Скопје 1 е задолжен да го најде осудениот поранешен премиер Никола Груевски за да му врачи конечно решение за издржување на затворската ...
НА ГРУЕВСКИ ОСТАНУВА ДАЛИ ЌЕ СЕ ПРИЈАВИ САМ ВО ЗАТВОР, СУДОТ НЕ ГО НАЈДЕ ДОМА

НА ГРУЕВСКИ ОСТАНУВА ДАЛИ ЌЕ СЕ ПРИЈАВИ САМ ВО ЗАТВОР, СУДОТ НЕ ГО НАЈДЕ ДОМА

Осудениот експремиер Никола Груевски во петокот вечерта не е најден дома од судскиот доставувач кој отишол лично на рака да му го достави решението со ...
СЈО БАРА ПРИТВОР ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ

СЈО БАРА ПРИТВОР ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ

Бизнисменот Јордан Камчев вечерва беше донесен во Основниот суд Скопје 1 на распит кај судија на претходна постапка, како првоосомничен во истрагата н ...
НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМЕ ВИНОВНИ ЗА КРИВИЧНОТО ДЕЛО УБИСТВО НА СВИРЕП НАЧИН, РЕКОА ОБВИНЕТИТЕ БЕЉА И ДЕМИРИ НА ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА УБИСТВОТО НА НИКОЛА САЗДОВСКИ

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМЕ ВИНОВНИ ЗА КРИВИЧНОТО ДЕЛО УБИСТВО НА СВИРЕП НАЧИН, РЕКОА ОБВИНЕТИТЕ БЕЉА И ДЕМИРИ НА ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА УБИСТВОТО НА НИКОЛА САЗДОВСКИ

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири се изјаснија дека за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски, припадник на навивачката група Комити по брут ...
КОЛЕГИТЕ ОД УБК КОИ МАРКИРАА БРОЕВИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ДОАЃАА СО ЛИВЧИЊА, НИКОГАШ НЕ СУМ ВИДЕЛ ДА ДОНЕСАТ ОФИЦИЈАЛЕН ДОКУМЕНТ, СВЕДОЧИ СВИРКАЧОТ ЛАЗАРЕВСКИ НА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

КОЛЕГИТЕ ОД УБК КОИ МАРКИРАА БРОЕВИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ДОАЃАА СО ЛИВЧИЊА, НИКОГАШ НЕ СУМ ВИДЕЛ ДА ДОНЕСАТ ОФИЦИЈАЛЕН ДОКУМЕНТ, СВЕДОЧИ СВИРКАЧОТ ЛАЗАРЕВСКИ НА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

Со логовите од прислушувањето кои што ги чувал Ѓорѓи Лазаревски, сведок на денешниот судски процес за предмет на СЈО „Тврдина-Таргет“, тој рече дека с ...
1 3 4 5 6 7 43 50 / 427 НАПИСИ