Таг: отворање

1 2 3 8 10 / 77 НАПИСИ
ЧУКНАВ НА ВРАТАТА НА „ВАРДАР ФИЛМ” И ИМ РЕКОВ ДЕКА ПРАВАМ УБАВО КАФЕ, ПА ДОБИВ ГЛАВНА УЛОГА ВО „ПРЕД ДОЖДОТ“, РЕЧЕ ЛАБИНА МИТЕВСКА, ЕДНА ОД ЛАУРЕАТИТЕ НА „БРАЌА МАНАКИ“

ЧУКНАВ НА ВРАТАТА НА „ВАРДАР ФИЛМ” И ИМ РЕКОВ ДЕКА ПРАВАМ УБАВО КАФЕ, ПА ДОБИВ ГЛАВНА УЛОГА ВО „ПРЕД ДОЖДОТ“, РЕЧЕ ЛАБИНА МИТЕВСКА, ЕДНА ОД ЛАУРЕАТИТЕ НА „БРАЌА МАНАКИ“

Оскаровецот Питер Бижу ја доби наградата Златна Камера 300 за животен опус на 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манак ...
ОХРИДСКО ЛЕТО Е ПОДАРОК ВО ОВОЈ СВЕТ НА ЛАЖНИ ВЕСТИ – ПОЧНА НАЈГОЛЕМИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ЗЕМЈАВА

ОХРИДСКО ЛЕТО Е ПОДАРОК ВО ОВОЈ СВЕТ НА ЛАЖНИ ВЕСТИ – ПОЧНА НАЈГОЛЕМИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ЗЕМЈАВА

Светски познатата оперска дива Анџела Георгиу, во придружба на Оркестарот на Националната опера и балет (НОБ) синоќа го отвори 63. издание на фестивал ...
РОМАНСКАТА ОПЕРСКА ДИВА ГЕОРГИУ СО ОРКЕСТАРОТ НА НОБ ВЕЧЕРВА ГО ОТВОРААТ 63. ОХРИДСКО ЛЕТО

РОМАНСКАТА ОПЕРСКА ДИВА ГЕОРГИУ СО ОРКЕСТАРОТ НА НОБ ВЕЧЕРВА ГО ОТВОРААТ 63. ОХРИДСКО ЛЕТО

Романската оперска пејачка Анџела Георгиу, за која критичарите велат дека е една од најголемите сопранистки на сите времиња, вечерва ќе го отвори 63. ...
СКОПСКО ЛЕТО ПОЧНУВА УТРЕ, А ДИРЕКЦИЈАТА ЗА КУЛТУРА СÈ УШТЕ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ ОД АРСОВСКА

СКОПСКО ЛЕТО ПОЧНУВА УТРЕ, А ДИРЕКЦИЈАТА ЗА КУЛТУРА СÈ УШТЕ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ ОД АРСОВСКА

Четириесет и четвртото издание на фестивалот Скопско лето почнува утре, а Дирекцијата за култура и уметност на Скопје сè уште не знае дали годинава ќе ...
КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ МУ ОВОЗМОЖИ ГОЛЕМ КАМБЕК НА ЏОНИ ДЕП СО ПРЕМИЕРАТА НА НЕГОВИОТ НОВ ФИЛМ НА ОТВОРАЊЕТО (ФОТОГАЛЕРИЈА)

КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ МУ ОВОЗМОЖИ ГОЛЕМ КАМБЕК НА ЏОНИ ДЕП СО ПРЕМИЕРАТА НА НЕГОВИОТ НОВ ФИЛМ НА ОТВОРАЊЕТО (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал заживеа денеска со премиерата на историската драма „Жана де Бари“ со Џони Деп во главната улога, додека фр ...
СТОЕЧКИ ОВАЦИИ ЗА МОЌНАТА „НАБУКО“ – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ОТВОРАЊЕТО НА МАЈСКИТЕ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ

СТОЕЧКИ ОВАЦИИ ЗА МОЌНАТА „НАБУКО“ – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ОТВОРАЊЕТО НА МАЈСКИТЕ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ

Со долги аплуази и овации уште за време на целата изведба па сѐ до крајот и поклонот, публиката во Националната опера и балет (НОБ) синоќа ѝ честиташе ...
ПО ТРИ ГОДИНИ, ЅВЕЗДИТЕ СЛОБОДНО ПРОШЕТАА ПО ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ НА ОТВОРАЊЕТО НА ВЕНЕЦИСКИОТ ФЕСТИВАЛ

ПО ТРИ ГОДИНИ, ЅВЕЗДИТЕ СЛОБОДНО ПРОШЕТАА ПО ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ НА ОТВОРАЊЕТО НА ВЕНЕЦИСКИОТ ФЕСТИВАЛ

Седумдесет и деветтото издание на Венецискиот филмски фестивал се отвори вчера, а ѕвездите прошетаа по црвениот тепих за премиерата на новиот филм на ...
ПОЕЗИЈАТА СТАНА ПАТОКАЗ ЗА МНОГУ МЛАДИ ЛУЃЕ, РЕЧЕ ПОЕТЕСАТА ГОРДАНА МИХАИЛОВА-БОШНАКОСКА НА ОТВОРАЊЕТО НА СВП

ПОЕЗИЈАТА СТАНА ПАТОКАЗ ЗА МНОГУ МЛАДИ ЛУЃЕ, РЕЧЕ ПОЕТЕСАТА ГОРДАНА МИХАИЛОВА-БОШНАКОСКА НА ОТВОРАЊЕТО НА СВП

Поетесата Гордана Михаилова-Бошнакоска го отвори синоќа 61. издание на фестивалот Струшки вечери на поезијата (СВП), откако традиционалното беше запал ...
СТРУШКИТЕ ВЕЧЕРИ НА ПОЕЗИЈАТА УТРЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ НА ЛЕТНАТА ТЕРАСА НА „ДРИМ“

СТРУШКИТЕ ВЕЧЕРИ НА ПОЕЗИЈАТА УТРЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ НА ЛЕТНАТА ТЕРАСА НА „ДРИМ“

Струшките вечери на поезијата (СВП) утревечер ќе се отворат со свеченост на летната тераса на хотел „Дрим“ место пред платото на Центарот за култура „ ...
„НЕТФЛИКС“ ЈА ИЗМЕНИ ПРОГРАМАТА НА „БРАЌА МАНАКИ“, СЕ ОТВОРА СО „МАЈКА И СИН“ МЕСТО СО „РАКАТА НА ГОСПОД“

„НЕТФЛИКС“ ЈА ИЗМЕНИ ПРОГРАМАТА НА „БРАЌА МАНАКИ“, СЕ ОТВОРА СО „МАЈКА И СИН“ МЕСТО СО „РАКАТА НА ГОСПОД“

Малку недостигаше Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола годинава да го носи мотото Манаки мајки (Manaki Мothers) зашто ...
1 2 3 8 10 / 77 НАПИСИ