Таг: оздравени пациенти

СМРТНОСТА ОД КОРОНАВИРУС ПАДНА ЗА 28 ОТСТО ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

СМРТНОСТА ОД КОРОНАВИРУС ПАДНА ЗА 28 ОТСТО ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Од 28 декември до 3 јануари паѓа бројот на новозаболени и починати од ковид-19, а опаѓа и процентот на позитивни лица од тестираните, стои во неделнио ...
ЗА ДВА ДЕНА, СЕДУМ ЛИЦА ОД ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19 И ПУШТЕНИ ДОМА

ЗА ДВА ДЕНА, СЕДУМ ЛИЦА ОД ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19 И ПУШТЕНИ ДОМА

За два дена од Инфективното одделение во Велешката болница, седум оздравени пациенти од КОВИД-19 се пуштени дома. Откако поминаа 14 дена на одделениет ...
ПОЧИНА 80-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ, НОВИ 26 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И 36 ОЗДРАВЕНИ

ПОЧИНА 80-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ, НОВИ 26 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И 36 ОЗДРАВЕНИ

Триесет и шест лица се оздравени, има 26 нови потврдени случаи на КОВИД-19, а едно лице почина, соопшти Министерството за здравство. Институтот за јав ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, 18 НОВОЗАБОЛЕНИ И 21 ОЗДРАВЕН, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ТРОЈЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, 18 НОВОЗАБОЛЕНИ И 21 ОЗДРАВЕН, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

За денеска преку Институтот за јавно здравје се регистрирани 21 излекуван пациент, 16 од Скопје, 3 од Куманово и 2 од Штип, сите се лекуваа во домашни ...
УШТЕ 37 НОВОЗАБОЛЕНИ, 15 ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОВИД-19, ДВАЈЦА ПОЧИНАА, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

УШТЕ 37 НОВОЗАБОЛЕНИ, 15 ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОВИД-19, ДВАЈЦА ПОЧИНАА, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Денеска преку статиститката на Институтот за јавно здравје се регистрирани 15 излекувани пациенти, 6 пациенти од болничко лекување и 9 кои се лекуваа ...
53 НОВОЗАБОЛЕНИ, 25 ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОРОНАВИРУС ЗА ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

53 НОВОЗАБОЛЕНИ, 25 ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОРОНАВИРУС ЗА ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ, СООПШТИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Денеска се регистрирани 25 излекувани пациенти, 6 испишани од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби кои во општа добра состојба заминува ...
6 / 6 НАПИСИ