Таг: оздравени

1 7 8 9 10 90 / 91 НАПИСИ
35-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА МЕЃУ ТРОЈЦАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, КУМАНОВЦИ НАЈБРОЈНИ ВО 103 НОВИ СЛУЧАИ

35-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА МЕЃУ ТРОЈЦАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, КУМАНОВЦИ НАЈБРОЈНИ ВО 103 НОВИ СЛУЧАИ

Тројца позитивни на ковид-19 меѓу кои и пациентка на 35-годишна возраст починаа од компликации на вирусот во изминативе 24 часа. Починатата 35-годишна ...
ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ, 141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.006 ТЕСТОВИ

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ, 141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.006 ТЕСТОВИ

Четири лица починаа, а 141 нов случај на ковид-19 е регистриран во последниве 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Новите позитивни пациенти ...
БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 Е ПОД 3.000 ЗА ПРВПАТ ПО ДВА МЕСЕЦА

БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 Е ПОД 3.000 ЗА ПРВПАТ ПО ДВА МЕСЕЦА

Денеска за првпат после речиси два месеца бројот на активни случаи на ковид-19 е под 3.000. Институтот за јавно здравје денес регистрираше намален бро ...
НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Намален е бројот на новозаболени и починати лица од ковид-19, а зголемен е бројот на оздравени лица за периодот од 20 до 26 јули 2020, во однос на пре ...
СО НОВИТЕ 163 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ 4.040, НЕМА ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИВЕ 24 ЧАСА

СО НОВИТЕ 163 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ 4.040, НЕМА ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИВЕ 24 ЧАСА

По подолго време, во изминативе 24 часа нема починати пациенти по компликации од ковид-19, а од 1.636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи, со ...
8 ПОЧИНАТИ, МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК, 199 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.545 ТЕСТОВИ

8 ПОЧИНАТИ, МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК, 199 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.545 ТЕСТОВИ

Во изминатите 24 часа починаа 8 лица по компликации од ковид-19, и тоа еден пациент од Скопје, еден од Штип, четири од Тетово и двајца пациенти од Стр ...
ВКУПНАТА БРОЈКА НА АКТИВНИ СО КОРОНАВИРУС ПРВПАТ ПО 42 ДЕНА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА НА ОЗДРАВЕНИ

ВКУПНАТА БРОЈКА НА АКТИВНИ СО КОРОНАВИРУС ПРВПАТ ПО 42 ДЕНА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА НА ОЗДРАВЕНИ

Вкупната бројка на активни случаи со КОВИД-19 во земјава денеска ја надмина бројката на оздравени пациенти за првпат по 42 дена. Како што соопшти Мини ...
20 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 275 ТЕСТИРАЊА, 24 ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

20 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 275 ТЕСТИРАЊА, 24 ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

Од 275 направени тестирање изминативе 24 часа се регистрирани нови 20 случаи со КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. Од новодијагностицирани ...
ШЕСТ ЛИЦА ПОЧИНАА, 22 НОВИ ПОТВРДЕНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 362 ТЕСТИРАЊА

ШЕСТ ЛИЦА ПОЧИНАА, 22 НОВИ ПОТВРДЕНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 362 ТЕСТИРАЊА

Оздравени се 36 пациенти, шест лица починаа, а регистрирани се 22 нови случаи на коорнавирус во изминатите 24 часа, вели Министерството за здравство. ...
УШТЕ 4 ПОЧИНАТИ, 13 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 289 ТЕСТИРАНИ ВО ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ

УШТЕ 4 ПОЧИНАТИ, 13 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 289 ТЕСТИРАНИ ВО ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ

Изминатите 24 часа од направени 289 тестирање, потврдени се 13 случаи на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. Починати се 4 пациенти, а Инст ...
1 7 8 9 10 90 / 91 НАПИСИ