Таг: оздравени

1 6 7 8 9 80 / 86 НАПИСИ
39 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 817 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА ЧЕТВОРИЦА, ДОСЕГА ВКУПНО 600 ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА

39 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 817 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА ЧЕТВОРИЦА, ДОСЕГА ВКУПНО 600 ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА

Од 817 направени тестови во последните 24 часа регистрирани се 39 нови случаи на ковид-19. Починаа четири лица, двајца пациенти од Куманово (43 и 66) ...
ШЕСТ ПОЧИНАТИ, 131 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 1.207 ТЕСТИРАЊА, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА 14.293 СЛУЧАИ

ШЕСТ ПОЧИНАТИ, 131 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 1.207 ТЕСТИРАЊА, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА 14.293 СЛУЧАИ

Шест лица починаа, а регистрирани се 131 нови случаи на ковид 19 од 1.297 тестирање во последниве 24 часа. Починати се пациент од Охрид (56), двајца п ...
137 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.414 ТЕСТОВИ, ДОСЕГА ПОЧИНАЛЕ 564, А ОЗДРАВЕЛЕ 10.110 БОЛНИ

137 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.414 ТЕСТОВИ, ДОСЕГА ПОЧИНАЛЕ 564, А ОЗДРАВЕЛЕ 10.110 БОЛНИ

Од 1.414 тестирања во изминативе 24 часа регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19, а починат е 63-годишен пациент од Дебар. Покрај Скопје со 53 слу ...
ШЕСТМИНА ПОЧИНАА, 159 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.733 ТЕСТОВИ, 291 ПАЦИЕНТ Е В БОЛНИЦА

ШЕСТМИНА ПОЧИНАА, 159 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.733 ТЕСТОВИ, 291 ПАЦИЕНТ Е В БОЛНИЦА

Шест пациенти починаа, а регистрирани се 159 новозаболени со ковид-19 во изминативе 24 часа. Направени се 1.733 тестирања, а најмногу нови случаи случ ...
115 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.825 ТЕСТИРАЊА, ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ

115 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.825 ТЕСТИРАЊА, ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ

Нови 115 позитивни на ковид-19 се регистрирани во изминативе 24 часа од направени 1.825 тестирања. Починати се тројца пациенти, двајца од Скопје на 62 ...
35-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА МЕЃУ ТРОЈЦАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, КУМАНОВЦИ НАЈБРОЈНИ ВО 103 НОВИ СЛУЧАИ

35-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА МЕЃУ ТРОЈЦАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, КУМАНОВЦИ НАЈБРОЈНИ ВО 103 НОВИ СЛУЧАИ

Тројца позитивни на ковид-19 меѓу кои и пациентка на 35-годишна возраст починаа од компликации на вирусот во изминативе 24 часа. Починатата 35-годишна ...
ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ, 141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.006 ТЕСТОВИ

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАТИ, 141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.006 ТЕСТОВИ

Четири лица починаа, а 141 нов случај на ковид-19 е регистриран во последниве 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Новите позитивни пациенти ...
БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 Е ПОД 3.000 ЗА ПРВПАТ ПО ДВА МЕСЕЦА

БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 Е ПОД 3.000 ЗА ПРВПАТ ПО ДВА МЕСЕЦА

Денеска за првпат после речиси два месеца бројот на активни случаи на ковид-19 е под 3.000. Институтот за јавно здравје денес регистрираше намален бро ...
НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

НАМАЛЕН Е БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЗГОЛЕМЕН Е НА ОЗДРАВЕНИ ЛИЦА ЗА МИНАТАТА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Намален е бројот на новозаболени и починати лица од ковид-19, а зголемен е бројот на оздравени лица за периодот од 20 до 26 јули 2020, во однос на пре ...
СО НОВИТЕ 163 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ 4.040, НЕМА ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИВЕ 24 ЧАСА

СО НОВИТЕ 163 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ 4.040, НЕМА ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИВЕ 24 ЧАСА

По подолго време, во изминативе 24 часа нема починати пациенти по компликации од ковид-19, а од 1.636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи, со ...
1 6 7 8 9 80 / 86 НАПИСИ