Таг: пајак

1 2 327 / 27 НАПИСИ
СО СПОТОВИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ГИ УЧИ ГРАЃАНИТЕ ПРОПИСНО ДА СЕ ПАРКИРААТ

СО СПОТОВИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ГИ УЧИ ГРАЃАНИТЕ ПРОПИСНО ДА СЕ ПАРКИРААТ

Општина Центар со телевизиски спортови и летоци ќе ги едуцира граѓаните да не се паркираат на улици и тротоари. Општина Центар, ЈП„Паркинзи Општина ...
ПАЈАКОТ КРЕВА КОЛИ ПАРКИРАНИ ПОД МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

ПАЈАКОТ КРЕВА КОЛИ ПАРКИРАНИ ПОД МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Пајак службите на Град Скопје и Општина Центар денеска ги креваа колите паркирани под мостот Гоце Делчев. Просторот под мостот со години е претворе ...
ПУШЕЊЕ СО ЈАЗИК

ПУШЕЊЕ СО ЈАЗИК

1 Многумина имаат мислење за Законот за употреба за јазиците, иако верувам дека не ни знаат што е напишано во него. Многумина се против законот, оти м ...
ПОЛИЦАЈКАТА БИЛА ОМАЛОВАЖУВАНА, НЕМАЛО ФИЗИЧКИ КОНТАКТ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ИНЦИДЕНТОТ СО АСАНИ

ПОЛИЦАЈКАТА БИЛА ОМАЛОВАЖУВАНА, НЕМАЛО ФИЗИЧКИ КОНТАКТ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ИНЦИДЕНТОТ СО АСАНИ

Премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев на денешниот осмомартовски марш во Куманово организиран од  Форумот на жени на СДСМ, рече дека секаков вид ...
АКО НЕКОЈ ИМА СНИМКИ, НЕКА ГИ ДОСТАВИ ВО МВР, КАЖА СПАСОВСКИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ НА ПОЛИЦАЈКАТА СО АСАНИ

АКО НЕКОЈ ИМА СНИМКИ, НЕКА ГИ ДОСТАВИ ВО МВР, КАЖА СПАСОВСКИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ НА ПОЛИЦАЈКАТА СО АСАНИ

Ако некој има какви било снимки од инцидентот на полицајката со функционерот на ДУИ Беќир Хасани, да ги достават до МВР, кажа денеска министерот за вн ...
ЛИЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ АПЕЛИРААТ ДО ВОЗАЧИТЕ ДА НЕ СЕ ПАРКИРААТ НА МЕСТАТА ПРЕДВИДЕНИ ЗА НИВНИТЕ ВОЗИЛА

ЛИЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ АПЕЛИРААТ ДО ВОЗАЧИТЕ ДА НЕ СЕ ПАРКИРААТ НА МЕСТАТА ПРЕДВИДЕНИ ЗА НИВНИТЕ ВОЗИЛА

На главниот паркинг пред објектите на опшина Центар во Скопје „пајакот“ подига бел голф. На предната страна од возилото ставен е лист хартија на кој ш ...
КАРПОШАНИ СО ГРАЃАНСКИ СТРАЖИ ЌЕ ГИ ОСЛОБОДУВААТ ТРОТОАРИТЕ ОД КОЛИ

КАРПОШАНИ СО ГРАЃАНСКИ СТРАЖИ ЌЕ ГИ ОСЛОБОДУВААТ ТРОТОАРИТЕ ОД КОЛИ

Жителите на Карпош со граѓански патроли ќе ги ослободуваат тротоарите и зеленилото околу ТЦ „Сити мол“ од паркирани возила. Карпошани велат дека иако ...
1 2 327 / 27 НАПИСИ