Таг: пандемија

1 2 3 19 10 / 188 НАПИСИ
НОВ ЗЕЛАНД ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИ ОД 60 ЗЕМЈИ ПО ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЦИ

НОВ ЗЕЛАНД ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИ ОД 60 ЗЕМЈИ ПО ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЦИ

Нов Зеланд денеска ги пречека туристите од САД, Канада, Велика Британија, Јапонија и повеќе од 50 други земји за првпат по повеќе од две години, откак ...
СЕ ВРАТИЈА БЛЕСКАВИТЕ ПАРАДИ НА КАРНЕВАЛОТ ВО РИО ПО ДВЕГОДИШНА ПАУЗА ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА

СЕ ВРАТИЈА БЛЕСКАВИТЕ ПАРАДИ НА КАРНЕВАЛОТ ВО РИО ПО ДВЕГОДИШНА ПАУЗА ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА

Најдобрите школи за самба од Рио Де Жанеиро почнаа со парадите на славниот Карневал, првпат по двегодишна пауза поради пандемијата на ковид-19. Шарени ...
БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НАДМИНА ШЕСТ МИЛИОНИ ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ВЛЕЗЕ ВО ТРЕТАТА ГОДИНА

БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НАДМИНА ШЕСТ МИЛИОНИ ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ВЛЕЗЕ ВО ТРЕТАТА ГОДИНА

Официјалната бројка починати од ковид-19 на светско ниво денеска надмина шест милиони, што потсетува дека пандемијата, која влезе во третата година, и ...
ВИСОКАТА СТАПКА НА ВАКЦИНАЦИЈА НИЗ ЕВРОПА ГИ УКИНУВА КОВИД МЕРКИТЕ, ТАМУ ОМИКРОН НЕ ГИ ПРЕПОЛНУВА БОЛНИЦИТЕ

ВИСОКАТА СТАПКА НА ВАКЦИНАЦИЈА НИЗ ЕВРОПА ГИ УКИНУВА КОВИД МЕРКИТЕ, ТАМУ ОМИКРОН НЕ ГИ ПРЕПОЛНУВА БОЛНИЦИТЕ

Европските држави продолжуваат да ги укинуваат или олеснуваат коронамерките, иако бројките и натаму се релативно високи. Државите почнаа да го менуваа ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НАПУШТЕНИ ДОМАШНИ КУЧИЊА КОИ СКОПЈАНИ ГИ ЧУВАА ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИНИТЕ

ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НАПУШТЕНИ ДОМАШНИ КУЧИЊА КОИ СКОПЈАНИ ГИ ЧУВАА ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИНИТЕ

Голем број граѓани за време на пандемијата на ковид-19 и карантините почнаа да чуваат домашни миленици, кучиња или мачки. Но, по олабавувањето на мерк ...
ЕВРОПА ВЛЕГУВА ВО ДОЛГ ПЕРИОД НА ЗАТИШЈЕ ВО ПАНДЕМИЈАТА, ВЕЛИ СЗО

ЕВРОПА ВЛЕГУВА ВО ДОЛГ ПЕРИОД НА ЗАТИШЈЕ ВО ПАНДЕМИЈАТА, ВЕЛИ СЗО

Светската здравствена организација соопшти дека Европа наскоро би можела да влезе во долг период на затишје во пандемијата на ковид-19. Директорот на ...
БЕЗ РАБОТА ОСТАНАЛЕ 16.ООО РАБОТНИЦИ ЗА ДВЕ ГОДИНИ НА ПАНДЕМИЈАТА

БЕЗ РАБОТА ОСТАНАЛЕ 16.ООО РАБОТНИЦИ ЗА ДВЕ ГОДИНИ НА ПАНДЕМИЈАТА

За изминативе две години откако започна пандемијата, во државата дури 16.000 работници биле отпуштени од работа. Од Агенцијата за вработување велат де ...
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ДА ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ

ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ДА ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ

Комисијата за заразни болести предлага второто полугодие од учебната година да почне на 1 февруари наместо на 20 јануари, поради состојбата со ковид-1 ...
ГО ВРАТИВ ДОСТОИНСТВОТО НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СО 25 ДО 40 % ЗГОЛЕМЕНИ ПЛАТИ, ОБЈАВИ ФИЛИПЧЕ ПРЕД ПРЕДАВАЊЕТО НА МИНИСТЕРСКАТА ФУНКЦИЈА НА БЕКИМ САЛИ

ГО ВРАТИВ ДОСТОИНСТВОТО НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СО 25 ДО 40 % ЗГОЛЕМЕНИ ПЛАТИ, ОБЈАВИ ФИЛИПЧЕ ПРЕД ПРЕДАВАЊЕТО НА МИНИСТЕРСКАТА ФУНКЦИЈА НА БЕКИМ САЛИ

Министерството за здравство од денеска ќе го раководи кадарот на Алтернатива Беким Сали, кој ќе го замени на функцијата досегашниот министер Венко Фил ...
МАТИЧНИ ЛЕКАРИ КАЗНЕТИ ОД ФЗО ОТИ СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА ПРЕПИШУВАЛЕ ПРОДОЛЖУВАЊЕ ТЕРАПИЈА БЕЗ СПЕЦИЈАЛИСТ

МАТИЧНИ ЛЕКАРИ КАЗНЕТИ ОД ФЗО ОТИ СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА ПРЕПИШУВАЛЕ ПРОДОЛЖУВАЊЕ ТЕРАПИЈА БЕЗ СПЕЦИЈАЛИСТ

Матични лекари пред Божик добиле решенија за казни за нивните ординации, за прекршоци од 2019. Како што велат, казните се поради административни грешк ...
1 2 3 19 10 / 188 НАПИСИ