Таг: Плоштад Македонија

1 3 4 5 6 50 / 54 НАПИСИ
ВО ТОПААНСКО НЕ ЈА САКААТ ВРТЕЛЕШКАТА ОД „СКОПЈЕ 2014“, ШИЛЕГОВ БАРА НОВА ЛОКАЦИЈА

ВО ТОПААНСКО НЕ ЈА САКААТ ВРТЕЛЕШКАТА ОД „СКОПЈЕ 2014“, ШИЛЕГОВ БАРА НОВА ЛОКАЦИЈА

Жителите на скопската населба Топаанско Поле не ја сакаат вртелешката од проектот „Скопје 2014“ која што поранешниот градоначалник Коце Трајановски ја ...
УСТАВЕН СУД ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР ДА ГИ ИЗБРИШЕ ШПАНСКИТЕ СКАЛИ ОД ПЛОШТАД

УСТАВЕН СУД ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР ДА ГИ ИЗБРИШЕ ШПАНСКИТЕ СКАЛИ ОД ПЛОШТАД

Укинувањето на изградбата на Шпанските скали на Плоштад Македонија, катната гаража кај „Авто Македонија“ и улицата на Кеј 13 Ноември, не важи. Уставни ...
ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ ТРГНЕ ВРТЕЛЕШКИТЕ ОД СКОПЈЕ 2014

ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ ТРГНЕ ВРТЕЛЕШКИТЕ ОД СКОПЈЕ 2014

Град Скопје ќе ги тргне двете вртелешки кои ексградоначалникот Коце Трајановски ги стави на Плоштад Македонија и на кејот на Вардар пред Министрествот ...
ДЕДО МРАЗ ВО СКОПЈЕ СО ПОРАКА ЗА ЗАШТИТА НА ПРИРОДАТА, ГРАДСКАТА ВЛАСТ ВЕЧЕРВА НЕ ОРГАНИЗИРА ПРОСЛАВА

ДЕДО МРАЗ ВО СКОПЈЕ СО ПОРАКА ЗА ЗАШТИТА НА ПРИРОДАТА, ГРАДСКАТА ВЛАСТ ВЕЧЕРВА НЕ ОРГАНИЗИРА ПРОСЛАВА

Дедо Мраз кој традиционално секоја година на 31 декември доаѓа на главниот скопски плоштад Македонија, оваа година пристигна со порака за заштита на п ...
НОВОГОДИШНОТО УКРАСУВАЊЕ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 15 ДЕКЕМВРИ, НЕ Е ЗАВРШЕНА ТЕНДЕРСКАТА ПРОЦЕДУРА

НОВОГОДИШНОТО УКРАСУВАЊЕ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 15 ДЕКЕМВРИ, НЕ Е ЗАВРШЕНА ТЕНДЕРСКАТА ПРОЦЕДУРА

Новогодишното украсување на Скопје уште не е ни почнато. На плоштадот Македонија и главните улици низ центарот на градот нема ниту еден новогодишен ук ...
И ГОДИНАВА НЕМА ДА ИМА НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА ВО СКОПЈЕ, ГРАДОТ САМО ЌЕ СЕ НАКИТИ

И ГОДИНАВА НЕМА ДА ИМА НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА ВО СКОПЈЕ, ГРАДОТ САМО ЌЕ СЕ НАКИТИ

Ниту годинава нема да има новогодишна прослава на плоштадот Македонија во Скопје. Предвидено е градот само да се накити со новогодишни украси и да има ...
ЗАЕВ ЌЕ ГО ДОГРАДИ СПОМЕНИКОТ НА СУБРАТА РОЈ КОГА ЌЕ НАЈДЕ 4 МИЛИОНИ ЕВРА

ЗАЕВ ЌЕ ГО ДОГРАДИ СПОМЕНИКОТ НА СУБРАТА РОЈ КОГА ЌЕ НАЈДЕ 4 МИЛИОНИ ЕВРА

Министерството за култура ќе го догради споменикот на Мајка Тереза на Плоштадот Македонија во Скопје, кога ќе обезбеди околу 4 милиони евра, колку тре ...
КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА И БРЗА ПОМОШ СО ЗГОЛЕМЕН БРОЈ ЕКИПИ ЗА СУПЕР КУПОТ

КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА И БРЗА ПОМОШ СО ЗГОЛЕМЕН БРОЈ ЕКИПИ ЗА СУПЕР КУПОТ

Клиниката за токсикологија во наредните 48 часа ќе дежура со двојно зголемени екипи, а ќе има и екипи на повик во пресрест на УЕФА Супер купот, што ут ...
300 ВОЛОНТЕРИ ЌЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА ГОСТИТЕ И НАВИВАЧИТЕ НА СУПЕРКУПОТ НА УЕФА

300 ВОЛОНТЕРИ ЌЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА ГОСТИТЕ И НАВИВАЧИТЕ НА СУПЕРКУПОТ НА УЕФА

300 волонтери ќе помагаат во организацијата на Суперкупот на УЕФА, кој во вторник ќе се одржи на арената „Филип Втори“, меѓу екипите на Реал Мадрид и ...
НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА ЕКРАНИ НА БАРОКНИТЕ ЗГРАДИ

НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА ЕКРАНИ НА БАРОКНИТЕ ЗГРАДИ

Повеќе од два милиони евра Владата потрошила за лед екрани, поставени на новите барокни фасади на објектите од проектот ...
1 3 4 5 6 50 / 54 НАПИСИ