Таг: плоштад

1 2 3 435 / 35 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА ГИ БАРА ВАНДАЛИТЕ КОИ УНИШТИЈА ЖАРДИНИЕРИ ТЕШКИ СТО КИЛА НА СТРУМИЧКИОТ ПЛОШТАД

ПОЛИЦИЈАТА ГИ БАРА ВАНДАЛИТЕ КОИ УНИШТИЈА ЖАРДИНИЕРИ ТЕШКИ СТО КИЛА НА СТРУМИЧКИОТ ПЛОШТАД

Непознати хулигани синоќа ја испокршиле урбаната опрема за цвеќиња на струмичкиот плоштад. Уништени се десетина жардинери тешки и по стотина килограми ...
РЕДИЦИ НА ПЛОШТАД ЗА ФОТОГРАФИРАЊЕ СО ПЕХАРИТЕ НА УЕФА

РЕДИЦИ НА ПЛОШТАД ЗА ФОТОГРАФИРАЊЕ СО ПЕХАРИТЕ НА УЕФА

Трите пехари на УЕФА денеска се најголема атракција на фан зоната на скопскиот плоштад за Суперкупот меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид. И покрај ж ...
ГРАД СКОПЈЕ ЈА ОТКАЖА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА НА ПЛОШТАД, „АВАЛОН“ ЌЕ ГО ТУЖИ КОЦЕ

ГРАД СКОПЈЕ ЈА ОТКАЖА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА НА ПЛОШТАД, „АВАЛОН“ ЌЕ ГО ТУЖИ КОЦЕ

Градот Скопје се откажува од дочекот на Нова година што требаше да се одржи на плоштадот Македонија. „Средствата што беа планирани за организирање ...
СЛОБОДА ЗА ЗДРАВКО И ВЛАДИМИР БАРАА ШАРЕНИТЕ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

СЛОБОДА ЗА ЗДРАВКО И ВЛАДИМИР БАРАА ШАРЕНИТЕ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

Слобода за Здравко и Владимир со транспаренти и со скандирање на нивните имиња бараа вечерва демонстрантите пред Министерството за правда. Судот вчера ...
Крваво црвена водата во фонтаната на плоштад

Крваво црвена водата во фонтаната на плоштад

Водата во фонтаната „Воин на коњ“ на плоштад „Македонија“ по вчерашните протести, денеска е обоена со црвена боја. Активистите велат дека црвената ...
1 2 3 435 / 35 НАПИСИ