Таг: почина

1 13 14 15145 / 145 НАПИСИ
ПОЧИНА МОМЧЕТО ПОВРЕДЕНО ВО СООБРАЌАЈКАТА СО УРКО

ПОЧИНА МОМЧЕТО ПОВРЕДЕНО ВО СООБРАЌАЈКАТА СО УРКО

Стојанчо Андонов, 22-годишното момче што беше повредено од сообраќајката кај Рампа во скопска Кисела Вода, почина утринава во 7.30 часот, јави МЕТА. М ...
ПОЧИНА ПРОЧУЕНИОТ ИРАНСКИ РЕЖИСЕР АБАС КЈАРОСТАМИ

ПОЧИНА ПРОЧУЕНИОТ ИРАНСКИ РЕЖИСЕР АБАС КЈАРОСТАМИ

Абас Кјаростами, повеќекратно наградуваниот ирански режисер чиј филм „Вкусот на црешите“ во 1997 освои Златна палма на Канскиот фестивал, почина на 76 ...
ПОЧИНА ЕКСМИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ Д-Р ЈАНЕ МИЉОСКИ

ПОЧИНА ЕКСМИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ Д-Р ЈАНЕ МИЉОСКИ

Почина професорот и поранешен министер за финансии, д-р Јане Миљоски. Имаше 70 години. Ќе биде пoгребан во вторник во Скопје во 10.30 часот на Градски ...
ПОЧИНА ДАР-МАР, ПОГРЕБОТ В ПОНЕДЕЛНИК

ПОЧИНА ДАР-МАР, ПОГРЕБОТ В ПОНЕДЕЛНИК

По тешко и долго боледување, синоќа почина Дарко Марковиќ Дар-Мар, легендарниот карикатурист, сатиричар, филмски режисер, сценарист и сценограф, анима ...
ПОЧИНА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА БАТА ЖИВОЈИНОВИЌ

ПОЧИНА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА БАТА ЖИВОЈИНОВИЌ

Легендарниот српски и југословенски актер Велимир Бата Живојиновиќ починал синоќа во болница во Белград, на 83 години, по долго и тешко боледување, об ...
1 13 14 15145 / 145 НАПИСИ