Таг: полигон

НА КРИВОЛАК СЕ ГРАДИ МОНТАЖНА КОВИД БОЛНИЦА И ПИСТА ЗА БЕСПИЛОТНИ ЛЕТАЛА ЗА  ВОЕНАТА ВЕЖБА „ОДЛУЧЕН УДАР 21“

НА КРИВОЛАК СЕ ГРАДИ МОНТАЖНА КОВИД БОЛНИЦА И ПИСТА ЗА БЕСПИЛОТНИ ЛЕТАЛА ЗА  ВОЕНАТА ВЕЖБА „ОДЛУЧЕН УДАР 21“

Монтажна ковид болница со 70 кревети, патишта во должина од 33 км, полетно-слетна писта за беспилотни летала се градат на Армискиот полигон Криволак. ...
ВО ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДСКИ ПАРК ИЗВЕДЕН УШТЕ ЕДЕН ПАМПТРАК ПОЛИГОН И ВОВЕДЕНО ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ

ВО ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДСКИ ПАРК ИЗВЕДЕН УШТЕ ЕДЕН ПАМПТРАК ПОЛИГОН И ВОВЕДЕНО ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ

Во вториот дел од Градскиот парк, Град Скопје изведе нов памптрак полигон за велосипеди и скејтборди. Новиот памптрак полигон зафаќа површина од на ...
КРИВОЛАК СЕ РЕКОНСТРУИРА ЗА ДА СТАНЕ ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ПОЛИГОНИ ЗА НАТО ВЕЖБИ ВО ЕВРОПА

КРИВОЛАК СЕ РЕКОНСТРУИРА ЗА ДА СТАНЕ ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ПОЛИГОНИ ЗА НАТО ВЕЖБИ ВО ЕВРОПА

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, началникот на Генералштабот, генерал потполковник Васко Ѓурчиновски и шефот на Канцеларијата за одбранбена ...
БИТОЛА ПО ПЕТ ГОДИНИ ДОБИВА ПОЛИГОН ЗА ПОЛАГАЊЕ ВОЗАЧКИ ИСПИТ, ЌЕ ГО ДОНИРА ПРИВАТНА ФИРМА

БИТОЛА ПО ПЕТ ГОДИНИ ДОБИВА ПОЛИГОН ЗА ПОЛАГАЊЕ ВОЗАЧКИ ИСПИТ, ЌЕ ГО ДОНИРА ПРИВАТНА ФИРМА

Битола по пет години ќе добие полигон за полагање возачки испит, за што битолчани досега мораа да одат до Прилеп и Ресен. Полигонот деновиве интензивн ...
КИМ ЌЕ ПОКАНИ ЕКСПЕРТИ ОД ЈУЖНА КОРЕЈА И САД НА ЗАТВОРАЊЕТО НА СВОЈОТ НУКЛЕАРЕН ПОЛИГОН

КИМ ЌЕ ПОКАНИ ЕКСПЕРТИ ОД ЈУЖНА КОРЕЈА И САД НА ЗАТВОРАЊЕТО НА СВОЈОТ НУКЛЕАРЕН ПОЛИГОН

Северна Кореја наредниот месец ќе го затвори својот полигон за ракетни и нуклеарни тестови, објавија од канцеларијата на претседателот на Јужна Кореја ...
БИТОЛЧАНИ ТРИ ГОДИНИ ПОЛАГААТ ЗА ВОЗАЧИ ВО ПРИЛЕП

БИТОЛЧАНИ ТРИ ГОДИНИ ПОЛАГААТ ЗА ВОЗАЧИ ВО ПРИЛЕП

Цели три години битолчани за возачи полагаат во Прилеп и во Ресен. Кандидатите за возачи се принудени да патуваат во други градови откако во 2013 годи ...
6 / 6 НАПИСИ