Таг: полиција

1 23 24 25 26 27 250 / 268 НАПИСИ
СО СЕКИРА ПОВРЕДИЛ 20-МИНА ВО ВОЗ ВО ГЕРМАНИЈА

СО СЕКИРА ПОВРЕДИЛ 20-МИНА ВО ВОЗ ВО ГЕРМАНИЈА

Над 20 луѓе се повредени во Германија кога ги нападна  човек со секира во воз, објавија германските медиуми. Во тек е полициска операција со хеликопте ...
ПОЛИЦИЈАТА ДОБИ АПЛАУЗ ОТКАКО ГИ ПРОПУШТИ СТУДЕНТИТЕ ВО УНИВЕРЗИТЕТСКИОТ КОМПЛЕКС

ПОЛИЦИЈАТА ДОБИ АПЛАУЗ ОТКАКО ГИ ПРОПУШТИ СТУДЕНТИТЕ ВО УНИВЕРЗИТЕТСКИОТ КОМПЛЕКС

Аплауз доби полицијата кога ги пропушти студентите да влезат на платото во комплексот на Универзитетот Кирил и Методиј каде што стигнаа по маршот низ ...
СПЕЦИЈАЛНИ ПОЛИЦИСКИ СИЛИ УДРИЈА НА СТУДЕНТИТЕ КОИ НЕ ДАВАА ОТПОР

СПЕЦИЈАЛНИ ПОЛИЦИСКИ СИЛИ УДРИЈА НА СТУДЕНТИТЕ КОИ НЕ ДАВАА ОТПОР

Специјални полициски сили доцна синоќа насила ги влечеа студентите што се спротивставија на изборите за претседател на Студентскиот парламент на Униве ...
ДИВЕРЗИЈА ВО РЕК БИТОЛА – НАЈДЕН ПРЕДМЕТ ВО БЛОКОТ 1

ДИВЕРЗИЈА ВО РЕК БИТОЛА – НАЈДЕН ПРЕДМЕТ ВО БЛОКОТ 1

При операциите за пуштање на Блокот 1 во РЕК „Битола“ бил пронајден предмет на недопустлива локација, поради што била повикана полиција испита како ...
ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА МОЖНА ДИВЕРЗИЈА ВО РЕК БИТОЛА?

ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА МОЖНА ДИВЕРЗИЈА ВО РЕК БИТОЛА?

Полицијата потврди дека го истражува денешниот испад на сигурносните вентили во Блок 1 во РЕК Битола, енергетскиот стожер на Македонија. Од битолската ...
БИТОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА ПРАШУВА: САКАТЕ ЛИ ЗАЕВ ДА ГО ЗБОГАТИТЕ?

БИТОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА ПРАШУВА: САКАТЕ ЛИ ЗАЕВ ДА ГО ЗБОГАТИТЕ?

На распит во полиција денеска бил повикан и Кире Неделковски од битолското село Вашарејца, познат како водач на тутунарите за време на протестите во 2 ...
НА РАСПИТ И БИТОЛЧАНЕЦОТ ШТО ФРЛАШЕ „ВЛАДИМИРКИ“

НА РАСПИТ И БИТОЛЧАНЕЦОТ ШТО ФРЛАШЕ „ВЛАДИМИРКИ“

Битолчанецот Иван Чулаковски, еден до герилците кои го посипаа градоначалникот Владимир Талески со парите „владимирки“, денес е повикан на информативе ...
НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

Газда на свечената сала на Врховниот суд, која министерот за финансии Зоран Ставрески ја узурпира со одлука на Владата и му ја даде во владение на Осн ...
ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: ГРУЕВСКИ Е ПОЛИТИЧКИ ПЕНЗИОНЕР И МИНАТО

ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: ГРУЕВСКИ Е ПОЛИТИЧКИ ПЕНЗИОНЕР И МИНАТО

„Никола Груевски е минато, тој е политички пензионер, му останува само едно, да одговара пред законот. Нема да дозволиме Иванов фикусот да биде сламка ...
ШАРЕНА ПРАВДА

ШАРЕНА ПРАВДА

Специјалната единица за бојадисување на Шарената револуција на вечерашниов протест со пиштоли со боја целосно го ишара Министрството за правда. Полица ...
1 23 24 25 26 27 250 / 268 НАПИСИ