Таг: попис

1 4 5 659 / 59 НАПИСИ
ПОПИСОТ ЌЕ СЕ СПРОВЕДЕ ВО АПРИЛ 2020 И ЌЕ ЧИНИ 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА, НАЈАВИ ДИРЕКТОРОТ НА ЗАВОДОТ ЗА СТАТИСТИКА СИМОВСКИ

ПОПИСОТ ЌЕ СЕ СПРОВЕДЕ ВО АПРИЛ 2020 И ЌЕ ЧИНИ 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА, НАЈАВИ ДИРЕКТОРОТ НА ЗАВОДОТ ЗА СТАТИСТИКА СИМОВСКИ

Пописот на населението во Македонија ќе се спроведе од 1 до 21 април 2020 година, кажа директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, ...
СЈО ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ ЗА ПРОПАДНАТИОТ ПОПИС

СЈО ОТВОРИ ИСТРАГА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ ЗА ПРОПАДНАТИОТ ПОПИС

Специјалното јавно обвинителство соопшти дека отворило истрага против поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и претседателот на ДУИ Али Ахмет ...
РЕГИСТАРОТ НА НАСЕЛЕНИЕ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕМА ДА ИМА ПОПИС, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

РЕГИСТАРОТ НА НАСЕЛЕНИЕ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕМА ДА ИМА ПОПИС, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Регистарот на население не значи дека нема да се прави попис, рекоа денес од Владата, откако на вчерашната седница беше донесена одлука да се изготви ...
НАСЛЕДНИЦИТЕ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ СЕ ИЗБОРИЈА ЗА ПОСЕБНА ГРАФА НА ПОПИСОТ ВО ПАКИСТАН

НАСЛЕДНИЦИТЕ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ СЕ ИЗБОРИЈА ЗА ПОСЕБНА ГРАФА НА ПОПИСОТ ВО ПАКИСТАН

Пакистански суд денеска им нареди на властите посебно да ги попишат членовите на заедницата Калаши, кои се сметаат за наследници на војската на Алекса ...
МЛАДИТЕ СЕ ИСЕЛИЈА, СЛАВНО КРУШЕВО ДЕНЕС ГО КРЕПАТ САМО ПЕНЗИОНЕРИ

МЛАДИТЕ СЕ ИСЕЛИЈА, СЛАВНО КРУШЕВО ДЕНЕС ГО КРЕПАТ САМО ПЕНЗИОНЕРИ

Се празни градот каде се удрени темелите на македонската револуционерна борба. Славно Крушево, од каде пред повеќе од еден век одекна гласот за првата ...
„ВЕРО“ ЌЕ ИМ ОВОЗМОЖИ НА ВРАБОТЕНИТЕ ДА ГЛАСААТ НА 11 ДЕКЕМВРИ

„ВЕРО“ ЌЕ ИМ ОВОЗМОЖИ НА ВРАБОТЕНИТЕ ДА ГЛАСААТ НА 11 ДЕКЕМВРИ

Синџирот супермаркети „Веро“ ќе им ги овозможи сите услови на своите вработени да гласаат на изборите на 11 декември, реагираше компанијата по вчерашн ...
„ВЕРО“ ЌЕ ПРАВИ ПОПИС НА ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

„ВЕРО“ ЌЕ ПРАВИ ПОПИС НА ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

Синџирот супермаркети „Веро“ ги известил вработените дека 11 декември, денот на изборите, ќе биде работен ден и ќе се прави попис, јави „Цивил“. Случа ...
ВОЛОНТЕРИ ПРАВАТ ПОПИС НА ДРВОРЕДИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

ВОЛОНТЕРИ ПРАВАТ ПОПИС НА ДРВОРЕДИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

Граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“ ги попишува дрворедите во Дебар Маало во строгиот центар на Скопје. Активисти од иницијативата, на ...
ЗА ПОПИС НЕ СЕ РАЗМИСЛУВА ДО 2021 ГОДИНА

ЗА ПОПИС НЕ СЕ РАЗМИСЛУВА ДО 2021 ГОДИНА

Попис нема да има пред 2021 година, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од извори во Државниот завод за статистика. Темата за попис одвреме-навреме се споменува п ...
1 4 5 659 / 59 НАПИСИ