Таг: Попова Шапка

1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ
СООБРАЌАЕН ХАОС НА ПОЧЕТОКОТ НА СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА НА ПОПОВА ШАПКА, ДОШЛЕ МЕЃУ 8.000 И 10.000 ВОЗИЛА

СООБРАЌАЕН ХАОС НА ПОЧЕТОКОТ НА СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА НА ПОПОВА ШАПКА, ДОШЛЕ МЕЃУ 8.000 И 10.000 ВОЗИЛА

Првиот пообилен снег кој падна на Шар Планина го означи и почетокот на зимската сезона во нашиот најголем скијачки центар Попова Шапка. Голем број жит ...
ЌЕ СЕ ГРАДИ НОВА ГОНДОЛА ОД ТЕТОВО ДО ПОПОВА ШАПКА ЗА СКИ ЦЕНТАРОТ КОЈ ЌЕ ГО ПРАВИ ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА

ЌЕ СЕ ГРАДИ НОВА ГОНДОЛА ОД ТЕТОВО ДО ПОПОВА ШАПКА ЗА СКИ ЦЕНТАРОТ КОЈ ЌЕ ГО ПРАВИ ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА

Ќе се гради нова гондола од Тетово до Попова Шапка во рамките на проектот за реобнова на ски центарот. Министерот за животна средина Насер Нуредини де ...
ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА ЌЕ ГО РЕНОВИРА СКИ-ЦЕНТАРОТ ПОПОВА ШАПКА, ЌЕ ПРАВИ НОВИ СКИЈАЧКИ ТЕРЕНИ И ХОТЕЛИ

ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА ЌЕ ГО РЕНОВИРА СКИ-ЦЕНТАРОТ ПОПОВА ШАПКА, ЌЕ ПРАВИ НОВИ СКИЈАЧКИ ТЕРЕНИ И ХОТЕЛИ

Италијанската фирма „ТехноАлпин“ од Болцано ќе го реновира и ќе стопанисува со ски-центарот Попова Шапка. На вчерашната владина седница е прифатен пре ...
125 ВИКЕНДИЧКИ И ХОТЕЛЧИЊА НА ПОПОВА ШАПКА ЧЕКААТ ЛЕГАЛИЗАЦИЈА, ЗА НИВНИОТ СТАТУС ЌЕ ОДЛУЧАТ СОВЕТНИЦИТЕ НА ОПШТИНА ТЕТОВО

125 ВИКЕНДИЧКИ И ХОТЕЛЧИЊА НА ПОПОВА ШАПКА ЧЕКААТ ЛЕГАЛИЗАЦИЈА, ЗА НИВНИОТ СТАТУС ЌЕ ОДЛУЧАТ СОВЕТНИЦИТЕ НА ОПШТИНА ТЕТОВО

Во викенд-населбата на Попова Шапка има најмалку 125 објекти кои се водат како дивоградби. Но, нивниот број сигурно е поголем, а и нови никнуваат пост ...
ГИ РАЗРУШИЛ ДВОРОВИТЕ НА ДВЕ ВИКЕНДИЧКИ НА ПОПОВА ШАПКА ЗА ДА СИ НАПРАВИ ГАРАЖА И ПАТ ДО СВОЈАТА КУЌА КОЈА Е ДИВОГРАДБА

ГИ РАЗРУШИЛ ДВОРОВИТЕ НА ДВЕ ВИКЕНДИЧКИ НА ПОПОВА ШАПКА ЗА ДА СИ НАПРАВИ ГАРАЖА И ПАТ ДО СВОЈАТА КУЌА КОЈА Е ДИВОГРАДБА

Точно пред една година Шар Планина беше прогласена за Национален парк, но тоа воопшто не ги засега бројните узурпатори и понатаму, со несмален интензи ...
СКИ-ПАТРОЛАТА НА ПОПОВА ШАПКА ПРИ ПОВРЕДИ НА СКИЈАЧИ ИНТЕРВЕНИРА ДО 400 ПАТИ ВО СЕЗОНА

СКИ-ПАТРОЛАТА НА ПОПОВА ШАПКА ПРИ ПОВРЕДИ НА СКИЈАЧИ ИНТЕРВЕНИРА ДО 400 ПАТИ ВО СЕЗОНА

Пред дваесетина денa, во густата магла која ненадејно се спушти на скијачките терени на Попова Шапка, триесетина скијачи изгубиле ориентација и не мож ...
НОВА ЖИЧАРНИЦА НЕМА ДА ЈА СПАСИ ПОПОВА ШАПКА АКО НЕМА УРБАНИСТИЧКИ ПЛАН, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ

НОВА ЖИЧАРНИЦА НЕМА ДА ЈА СПАСИ ПОПОВА ШАПКА АКО НЕМА УРБАНИСТИЧКИ ПЛАН, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ

Каква е иднината на Попова Шапка, во кој правец треба да се развива и што треба да биде приоритет, беше темата на јавната трибина на која дискутираа п ...
ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ НЕИСПРАВЕН АВТОБУС КОЈ ПРЕВЕЗУВАЛ ДЕЦА ОД ПРИЛЕП НА ПОПОВА ШАПКА

ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ НЕИСПРАВЕН АВТОБУС КОЈ ПРЕВЕЗУВАЛ ДЕЦА ОД ПРИЛЕП НА ПОПОВА ШАПКА

Тетовската полиција во редовните контроли кои ги врши врз возилата кои превезуваат патници отстранила од сообраќај автобус кој бил технички неисправен ...
ПОЛИЦИЈАТА СПАСИ ДЕВЕТМИНА СКИЈАЧИ НА ПОПОВА ШАПКА KОИ ЗАЛУТАЛЕ ВО МАГЛА 

ПОЛИЦИЈАТА СПАСИ ДЕВЕТМИНА СКИЈАЧИ НА ПОПОВА ШАПКА KОИ ЗАЛУТАЛЕ ВО МАГЛА 

Во густата магла денеска на Попова Шапка деветмина скијачи залутале на скијачките патеки. Меѓу нив имало лица од Тетово, Скопје, Куманово и од Косово, ...
ОДБЕЛЕЖАН ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК НА МАНАСТИРОТ „СВЕТИ НАУМ“ НА ПОПОВА ШАПКА

ОДБЕЛЕЖАН ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК НА МАНАСТИРОТ „СВЕТИ НАУМ“ НА ПОПОВА ШАПКА

Големиот црковен празник Св. Наум Охридски традиционално беше одбележан во истоимениот манастирски комплекс на Попова Шапка. Во присуство на свештениц ...
1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ