Таг: Попова Шапка

1 2 3 20 / 25 НАПИСИ
ПРАВИМЕ МАКСИМАЛНИ НАПОРИ ШЕСТОСЕДОТ НА ПОПОВА ШАПКА ДА БИДЕ ГОТОВ ДО 15 ДЕКЕМВРИ, ВЕЛАТ ОД ЕЛЕМ

ПРАВИМЕ МАКСИМАЛНИ НАПОРИ ШЕСТОСЕДОТ НА ПОПОВА ШАПКА ДА БИДЕ ГОТОВ ДО 15 ДЕКЕМВРИ, ВЕЛАТ ОД ЕЛЕМ

ЕЛЕМ и ЕЛЕМ Tурс велат дека прават максимални напори работите на шестоседот да завршат до 15 декември по тврдењето на граѓанската иницијатива „Спас за ...
ЕЛЕМ НА СВОЈАТА ЌЕРКА ФИРМА ЕЛЕМ ТУРС НЕ Ѝ ДАВА СТРУЈА ЗА ЖИЧНИЦАТА НА ПОПОВА ШАПКА, ВЕЛАТ ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „СПАС ЗА ПОПОВА ШАПКА“

ЕЛЕМ НА СВОЈАТА ЌЕРКА ФИРМА ЕЛЕМ ТУРС НЕ Ѝ ДАВА СТРУЈА ЗА ЖИЧНИЦАТА НА ПОПОВА ШАПКА, ВЕЛАТ ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „СПАС ЗА ПОПОВА ШАПКА“

Крајно е неизвесно каков ќе биде почетокот на претстојната зимска сезона на Попова Шапка. Хотелиерите, скијачките клубови и екологистите се многу загр ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ПО 10 ГОДИНИ КОНЕЧНО ГИ ЗАШТИТИ ИЗВОРИТЕ НА ПОПОВА ШАПКА

ОПШТИНА ТЕТОВО ПО 10 ГОДИНИ КОНЕЧНО ГИ ЗАШТИТИ ИЗВОРИТЕ НА ПОПОВА ШАПКА

Советот на Општина Тетово на својата последна седница донесе одлука за определување на заштитна зона околу изворите на вода за пиење на Попова Шапка.  ...
ПОПОВА ШАПКА СЕ ДАВИ ВО ЃУБРЕ, ЕКОЛОГИСТИТЕ БАРААТ ИТНА АКЦИЈА

ПОПОВА ШАПКА СЕ ДАВИ ВО ЃУБРЕ, ЕКОЛОГИСТИТЕ БАРААТ ИТНА АКЦИЈА

Пред речиси една година иницијативата „Да ја спасиме Попова Шапка“ организираше широка граѓанска акција за собирање на отпад од терените на планината ...
НА ПОПОВА ШАПКА РАСТАТ САМО ДИВОГРАДБИТЕ, НЕ БИВА СКИ ЦЕНТАР

НА ПОПОВА ШАПКА РАСТАТ САМО ДИВОГРАДБИТЕ, НЕ БИВА СКИ ЦЕНТАР

Последниве неколку години, Попова Шапка е заспана убавица, свесна за својата убавина ама немоќна сама да се разбуди и повторно да заживее. Надлежности ...
ПОЧИНА САШО ПАНОВ, НЕФОРМАЛНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПОПОВА ШАПКА

ПОЧИНА САШО ПАНОВ, НЕФОРМАЛНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПОПОВА ШАПКА

Во 74 година од животот почина Сашо Панов, режисер во МТВ, сликар, спортист, освојувач на бројни медали во скијање на скијачки купови и наш познат тен ...
ЕЛЕМ ДОБИ 90 ДЕНА ЗАБРАНА ЗА ИЗГРАДБА НА ЖИЧАРА НА ПОПОВА ШАПКА

ЕЛЕМ ДОБИ 90 ДЕНА ЗАБРАНА ЗА ИЗГРАДБА НА ЖИЧАРА НА ПОПОВА ШАПКА

АД„Електрани на Македонија“ доби забрана за градба на шестоседата жичара на Попова Шапка, од Државниот инспекторат за животна средина. Оваа забрана, к ...
СЛИКАМ И ГИ БРОЈАМ ДИВОГРАДБИТЕ, ВЕЛИ САШО ПАНОВ, „ГРАДОНАЧАЛНИКОТ“ НА ПОПОВА ШАПКА

СЛИКАМ И ГИ БРОЈАМ ДИВОГРАДБИТЕ, ВЕЛИ САШО ПАНОВ, „ГРАДОНАЧАЛНИКОТ“ НА ПОПОВА ШАПКА

Го викаат „градоначалник“ на Попова Шапка, и не случајно бидејќи е еден од ретките жители на кој тука постојано престојува во текот на целата година. ...
ПОСТАВЕН КАМЕН ТЕМЕЛНИК НА ЏАМИЈАТА НА ПОПОВА ШАПКА КОЈА Е ДИВОГРАДБА

ПОСТАВЕН КАМЕН ТЕМЕЛНИК НА ЏАМИЈАТА НА ПОПОВА ШАПКА КОЈА Е ДИВОГРАДБА

Во присуство на највисоките претставници на ИВЗ предводени од реисот Сулејман ефенди Реџепи и тетовскиот муфтија Ќани Несими, вчера на Попова Шапка се ...
ПО ДВЕ НЕДЕЛИ ПАУЗА, ПРОДOЛЖИ НЕЛЕГАЛНАТА ИЗГРАДБА НА ЏАМИЈА НА ПОПОВА ШАПКА

ПО ДВЕ НЕДЕЛИ ПАУЗА, ПРОДOЛЖИ НЕЛЕГАЛНАТА ИЗГРАДБА НА ЏАМИЈА НА ПОПОВА ШАПКА

Нелегалната изградба на џамија на Попова Шапка, по двонеделен застoј, повторно продолжува. На самиот влез на викенд населбата на Попова Шапка, тешка м ...
1 2 3 20 / 25 НАПИСИ