Таг: породување

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ТРУДНА АНГЛИЧАНКА ГО ПРОНАШЛА МРТОВ НЕЈЗИНИОТ ПАРТНЕР НЕКОЛКУ ЧАСА ПРЕД ДА ОДИ НА ПОРОДУВАЊЕТО

ТРУДНА АНГЛИЧАНКА ГО ПРОНАШЛА МРТОВ НЕЈЗИНИОТ ПАРТНЕР НЕКОЛКУ ЧАСА ПРЕД ДА ОДИ НА ПОРОДУВАЊЕТО

Трудна Англичанка која требало да оди во болница на породување се обидела да го разбуди својот партнер на денот на породувањето, пред да сфати дека то ...
НАД 40 ОТСТО ОД БЕБИЊАТА ВО ВЕЛЕШКО СЕ РАЃААТ ВО БОЛНИЦИ ВО ДРУГИ ГРАДОВИ

НАД 40 ОТСТО ОД БЕБИЊАТА ВО ВЕЛЕШКО СЕ РАЃААТ ВО БОЛНИЦИ ВО ДРУГИ ГРАДОВИ

Од година в година расте бројот на новороденчиња од Велес кои се раѓаат во болниците во земјава, а не во Општата болница Велес. Во 2017 односот бил 20 ...
ПОЛОВИНА ОД БЕБИЊАТА ВО МАКЕДОНИЈА СЕ РАЃААТ СО ЦАРСКИ РЕЗ, ЛЕКАРИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ТОА Е ПОРИЗИЧНО И МНОГУ ПОСКАПО

ПОЛОВИНА ОД БЕБИЊАТА ВО МАКЕДОНИЈА СЕ РАЃААТ СО ЦАРСКИ РЕЗ, ЛЕКАРИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ТОА Е ПОРИЗИЧНО И МНОГУ ПОСКАПО

Редовни прегледи, зголемување на процентот на вакцинација со ХПВ вакцина и намалување на трендот на породување со царски рез, се услови за подобрување ...
ДА ОСТАНЕШ БЕЗ ОРГАНИ Е МНОГУ ТЕШКО, НО ТЕШКО Е И ДА СЕ РАСПРАВАШ СО ЛЕКАРИ КОИ НЕ ЈА ПРИЗНАВААТ ВИНАТА, РЕЧЕ НА СУДЕЊЕТО РОДИЛКАТА ВЕАПОСКА ПОВРЕДЕНА ПРИ ЦАРСКИ РЕЗ

ДА ОСТАНЕШ БЕЗ ОРГАНИ Е МНОГУ ТЕШКО, НО ТЕШКО Е И ДА СЕ РАСПРАВАШ СО ЛЕКАРИ КОИ НЕ ЈА ПРИЗНАВААТ ВИНАТА, РЕЧЕ НА СУДЕЊЕТО РОДИЛКАТА ВЕАПОСКА ПОВРЕДЕНА ПРИ ЦАРСКИ РЕЗ

По седум месеци одложување, денеска во Основниот суд во Струга започна судењето за родилката од Дебар Јелдаз Веапоска, која при породување во 2020 ост ...
СПЕЦИФИЧНА ТЕХНИКА НА ЦАРСКИ РЕЗ ОД КОЈА ПОБРЗО И ПОЛЕСНО СЕ ОПОРАВУВА ЗА ПРВПАТ ИЗВЕДЕНА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

СПЕЦИФИЧНА ТЕХНИКА НА ЦАРСКИ РЕЗ ОД КОЈА ПОБРЗО И ПОЛЕСНО СЕ ОПОРАВУВА ЗА ПРВПАТ ИЗВЕДЕНА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

Дваесет и тригодишна пациентка е првата родилка на Клиниката за гинекологија и акушерство врз која на 8 октомври беше изведен екстраперитонеален царск ...
ОБВИНЕНИЕ ЗА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА ШТО ЛЕКУВАЛ ДОМА ВО ДИВА ГИНЕКОЛОШКА ОРДИНАЦИЈА

ОБВИНЕНИЕ ЗА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА ШТО ЛЕКУВАЛ ДОМА ВО ДИВА ГИНЕКОЛОШКА ОРДИНАЦИЈА

Основното јавно обвинителство Струга денеска до надлежниот суд достави Обвинителен акт против поранешниот директор на Струшката болница и гинеколог д- ...
ЗДРАВСТВЕНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ОТКРИ УШТЕ ЕДЕН ГИНЕКОЛОГ ВО СТРУГА ШТО ПРЕГЛЕДУВА ПАЦИЕНТКИ ДОМА НА ДИВО

ЗДРАВСТВЕНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ОТКРИ УШТЕ ЕДЕН ГИНЕКОЛОГ ВО СТРУГА ШТО ПРЕГЛЕДУВА ПАЦИЕНТКИ ДОМА НА ДИВО

Државниот здравствен инспекторат во придружба на полицијата денеска влезе во уште една нерегистрирана гинеколошка ординација во Струга. Како што неофи ...
ВЕЛЕШАНКА СЕ ПОРОДИЛА ВО ТАКСИ ВО ДВОРОТ НА БОЛНИЦАТА

ВЕЛЕШАНКА СЕ ПОРОДИЛА ВО ТАКСИ ВО ДВОРОТ НА БОЛНИЦАТА

Утрово пред 7 часот, жена се породила во такси возило, во дворот на Велешката Болница. Бебето е здраво и живо заедно со мајката, информираа од болница ...
ИНДИЈКА РОДИ БЛИЗНАЦИ НА 73 ГОДИНИ

ИНДИЈКА РОДИ БЛИЗНАЦИ НА 73 ГОДИНИ

Жена од индиската држава Андра Прадеш родила близнаци на 73 години. Лекарите кои ја породиле велат дека таа зачнала по пат на вештачко оплодување. ...
ЕТИОПЈАНКА СНИМЕНА КАКО ПОЛАГА ИСПИТИ ВО БОЛНИЦА ПОЛОВИНА ЧАС ПО ПОРОДУВАЊЕТО

ЕТИОПЈАНКА СНИМЕНА КАКО ПОЛАГА ИСПИТИ ВО БОЛНИЦА ПОЛОВИНА ЧАС ПО ПОРОДУВАЊЕТО

Дваесет и едногодишна Етиопјанка беше снимена како полага испити од болнички кревет само половина час откако се породила. Алмаз Дересе се надевала ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ