Таг: посета

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
МАКРОН УДРЕН СО ШЛАКАНИЦА, ДВАЈЦА УАПСЕНИ

МАКРОН УДРЕН СО ШЛАКАНИЦА, ДВАЈЦА УАПСЕНИ

Францускиот претседател Емануел Макрон беше удрен по лицето од маж за време на официјална посета на Дром, регион во југоисточна Франција. Според ви ...
АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА БРНЗ ВО „АЛКАЛОИД“ ОД КАДЕ ЛАНИ СЕ ИЗВЕЗЕНИ ЧАЕВИ ЗА САД ВО ВРЕДНОСТ ОД 5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА БРНЗ ВО „АЛКАЛОИД“ ОД КАДЕ ЛАНИ СЕ ИЗВЕЗЕНИ ЧАЕВИ ЗА САД ВО ВРЕДНОСТ ОД 5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Делегација на Амбасадата на САД во Македонија предводена од амбасадорката Кејт Мери Брнз го посети „Алкалоид“ АД Скопје, запознавајќи се со резултатит ...
ВИ ОСТАНУВААТ УШТЕ МНОГУ НЕШТА ДА СПРОВЕДЕТЕ, НО НА ДОБАР ПАТ СТЕ, КАЖА КОМАНДАНТОТ НА ХОЛАНДСКИТЕ ВООРУЖЕНИ СИЛИ БАУЕР ПО СРЕДБАТА СО МАКЕДОНСКИОТ КОЛЕГА ЃУРЧИНОВСКИ

ВИ ОСТАНУВААТ УШТЕ МНОГУ НЕШТА ДА СПРОВЕДЕТЕ, НО НА ДОБАР ПАТ СТЕ, КАЖА КОМАНДАНТОТ НА ХОЛАНДСКИТЕ ВООРУЖЕНИ СИЛИ БАУЕР ПО СРЕДБАТА СО МАКЕДОНСКИОТ КОЛЕГА ЃУРЧИНОВСКИ

Командантот на вооружените сили на Холандија, адмиралот Роберт Бауер, им го честиташе членството на Република Северна Македонија во НАТО на министерка ...
ВЕ МОЛАМ, НЕ ГУБЕТЕ НАДЕЖ ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА, ПОБАРА ОД МЛАДИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ САСОЛИ

ВЕ МОЛАМ, НЕ ГУБЕТЕ НАДЕЖ ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА, ПОБАРА ОД МЛАДИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ САСОЛИ

Претседателот на Европскиот парламент Давид Сасоли ги замоли младите од Северна Македонија да не губат надеж и да не се откажуваат од европската иднин ...
ДЕЦАТА ОД ВОСПИТНО-ПОПРАВНИОТ ДОМ „ТЕТОВО“ ЗАТЕКНАТИ ПОСПАНИ ОД ДИЈАЗЕПАМ, ХЕЛЕКС И ДЕПАКИНЕ ВО ДОЗИ ОД 5 ДО 20 МИЛИГРАМИ

ДЕЦАТА ОД ВОСПИТНО-ПОПРАВНИОТ ДОМ „ТЕТОВО“ ЗАТЕКНАТИ ПОСПАНИ ОД ДИЈАЗЕПАМ, ХЕЛЕКС И ДЕПАКИНЕ ВО ДОЗИ ОД 5 ДО 20 МИЛИГРАМИ

Штитениците во Воспитно-поправниот дом (ВП Дом) „Тетово“, живеат дрогирани со седативи 24 часа на ден, алармира заменикот на Народниот правобранител В ...
150 УЧЕСНИЦИ УЖИВАА ВО УБАВИНИТЕ НА КРУШЕВО НА ТУРАТА НА „ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“

150 УЧЕСНИЦИ УЖИВАА ВО УБАВИНИТЕ НА КРУШЕВО НА ТУРАТА НА „ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“

„Еуролинк осигурување“ во саботата организираше еднодневна посета на Крушево, како дел од програмата „Мапа на културата“, на која дојдоа 150 учесници. ...
ДВА ПАТИ ВО МЕСЕЦОТ ГРАЃАНИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА ОДАТ НА ГОСТИ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ВО ВИЛАТА ВОДНО

ДВА ПАТИ ВО МЕСЕЦОТ ГРАЃАНИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА ОДАТ НА ГОСТИ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ВО ВИЛАТА ВОДНО

Вилата Водно каде се наоѓа Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски ќе биде отворена за посета од граѓани. Претседателот Пендаровски ќе ги пречеку ...
ТАЛАТ ЏАФЕРИ И КООРДИНАТОРИТЕ ЌЕ УЧАТ УРБАНИСТИЧКО ПЛАНИРАЊЕ ВО ШАНГАЈ, СОБРАНИЕТО НЕ РАБОТИ

ТАЛАТ ЏАФЕРИ И КООРДИНАТОРИТЕ ЌЕ УЧАТ УРБАНИСТИЧКО ПЛАНИРАЊЕ ВО ШАНГАЈ, СОБРАНИЕТО НЕ РАБОТИ

Освен на 12 јуни, кога беше констатирана оставката на осудениот азилант Никола Груевски, друга пленарна седница на Собранието немало во јуни. Засега н ...
СТОЛТЕНБЕРГ И СОВЕТОТ НА НАТО НА 2 ЈУНИ ВО СКОПЈЕ

СТОЛТЕНБЕРГ И СОВЕТОТ НА НАТО НА 2 ЈУНИ ВО СКОПЈЕ

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и Северноатлантскиот совет на втори и трети јуни доаѓаат во Македонија. Столтенберг и Советот за време н ...
ЗАСАДЕНИ ДРВЈАТА НА ПЛОШТАД КОИ БЕА ОТСТРАНЕТИ ЗА ПОСЕТАТА НА ПАПАТА

ЗАСАДЕНИ ДРВЈАТА НА ПЛОШТАД КОИ БЕА ОТСТРАНЕТИ ЗА ПОСЕТАТА НА ПАПАТА

Дрвјата на Плоштад Македонија кои беа отстранети за литургијата на папата Фрањо, денеска повторно беа засадени. Екипи на ЈП „Паркови и зеленило" со сп ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ