Таг: посета

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
МАКРОН, ШОЛЦ И ДРАГИ ДОЈДОА СО ВОЗ ВО КИЕВ НАСПРОТИ КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ УКРАИНА ДОВОЛНО

МАКРОН, ШОЛЦ И ДРАГИ ДОЈДОА СО ВОЗ ВО КИЕВ НАСПРОТИ КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ УКРАИНА ДОВОЛНО

Францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и италијанскиот премиер Марио Драги пристигнаа во Киев откако тргнаа на заеднич ...
ДОБРО Е ШТО ПОСЕТАТА НА ЛАВРОВ БЕШЕ ОТКАЖАНА, НЕ НИ ТРЕБАШЕ ВО ОВОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ СРПСКАТА ВИЦЕПРЕМИЕРКА ЗОРАНА МИХАЈЛОВИЌ

ДОБРО Е ШТО ПОСЕТАТА НА ЛАВРОВ БЕШЕ ОТКАЖАНА, НЕ НИ ТРЕБАШЕ ВО ОВОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ СРПСКАТА ВИЦЕПРЕМИЕРКА ЗОРАНА МИХАЈЛОВИЌ

Српската вицепремиерка Зорана Михајловиќ изјави дека е добро што беше откажана посетата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, зашто ...
ЛАВРОВ ГО ОБВИНИ БРИСЕЛ ЗА ОТКАЖАНАТА ПОСЕТА НА СРБИЈА

ЛАВРОВ ГО ОБВИНИ БРИСЕЛ ЗА ОТКАЖАНАТА ПОСЕТА НА СРБИЈА

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го обвини Брисел дека спречил суверена држава да ја спроведува својата надворешна политика, откако ...
ЛАВРОВ ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА СРБИЈА ОТКАКО И МАКЕДОНИЈА НЕ ДОЗВОЛИ ПРЕЛЕТ НА НЕГОВИОТ АВИОН

ЛАВРОВ ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА СРБИЈА ОТКАКО И МАКЕДОНИЈА НЕ ДОЗВОЛИ ПРЕЛЕТ НА НЕГОВИОТ АВИОН

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја откажа најавената дводневна посета на Србија, планирана за денеска и утре, откако три соседни д ...
НЕ СТЕ САМИ, Ѝ ПОРАЧАА ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА НА УКРАИНА ОТКАКО СО ВОЗ СТИГНАА ВО КИЕВ

НЕ СТЕ САМИ, Ѝ ПОРАЧАА ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА НА УКРАИНА ОТКАКО СО ВОЗ СТИГНАА ВО КИЕВ

Украина ја пофали храброста на премиерите на Полска, Чешка и Словенија кои тргнаа на долго и опасно патување со воз до Киев за да ѝ искажат поддршка, ...
ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА ЗАМИНАА СО ВОЗ ЗА КИЕВ ЗА ДА Ѝ ДАДАТ ПОДДРШКА НА УКРАИНА

ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА ЗАМИНАА СО ВОЗ ЗА КИЕВ ЗА ДА Ѝ ДАДАТ ПОДДРШКА НА УКРАИНА

Премиерите на Чешка, Полска и Словенија отпатуваа со воз за Киев за да ја искажат поддршката на Европската Унија за Украина. Тие се првите странски ли ...
КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ ГИ СТАВИЈА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА ВО ВТОР ПЛАН, СЕ ФОКУСИРААТ НА СОРАБОТКАТА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ПРОФЕСОРИТЕ, СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ И СТУДЕНТИТЕ

КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ ГИ СТАВИЈА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА ВО ВТОР ПЛАН, СЕ ФОКУСИРААТ НА СОРАБОТКАТА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ПРОФЕСОРИТЕ, СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ И СТУДЕНТИТЕ

Премиерите на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски и на Република Бугарија Кирил Петков, кој денеска со висока бугарска делегација ја посет ...
ГАБРИЕЛ ЕСКОБАР ОД СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ УТРЕ ВО СКОПЈЕ НА СРЕДБИ СО ПЕНДАРОВСКИ И ДРУГИ ФУНКЦИОНЕРИ

ГАБРИЕЛ ЕСКОБАР ОД СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ УТРЕ ВО СКОПЈЕ НА СРЕДБИ СО ПЕНДАРОВСКИ И ДРУГИ ФУНКЦИОНЕРИ

Заменик помошникот на Државниот секретар на САД за Западен Балкан Габриел Ескобар доаѓа утре во Скопје на средби со претседателот Стево Пендаровски и ...
СЕ ВИДОВ СО ПРЕЖИВЕАНИТЕ, ВО ШОК СЕ, ЗА ДРУГИ ОКОЛНОСТИ ОКОЛУ НЕСРЕЌАТА ИЗЈАВИ ЌЕ ДАВААТ БУГАРСКИТЕ КОЛЕГИ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА

СЕ ВИДОВ СО ПРЕЖИВЕАНИТЕ, ВО ШОК СЕ, ЗА ДРУГИ ОКОЛНОСТИ ОКОЛУ НЕСРЕЌАТА ИЗЈАВИ ЌЕ ДАВААТ БУГАРСКИТЕ КОЛЕГИ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА РУСКОВСКА

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска, која се враќа од Бугарија, вели дека од целата несреќа и тага денеска најтешкиот мо ...
ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР МАРК РУТЕ УТРЕ ВО СКОПЈЕ НА СРЕДБИ СО ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ

ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР МАРК РУТЕ УТРЕ ВО СКОПЈЕ НА СРЕДБИ СО ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ

Холандскиот премиер Марк Руте утре доаѓа во Македонија во првата официјална посета, при што ќе се сретне со премиерот Зоран Заев и претседателот Стево ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ