Таг: поткуп

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
МУ ОСТАВИЛ НА ПОЛИЦАЕЦ НА БЛАЦЕ МИТО ОД 50 ЕВРА НА БИРО, ОВОЈ ГО УАПСИЛ

МУ ОСТАВИЛ НА ПОЛИЦАЕЦ НА БЛАЦЕ МИТО ОД 50 ЕВРА НА БИРО, ОВОЈ ГО УАПСИЛ

Поткуп, апсење и носење директно пред обвинител, кој сега бара притвор за подмитувачот, се случило вчера на Граничниот премин Блаце, кога сопственик н ...
ДВАЈЦА РОМАНСКИ СУДИИ ДОБИЈА ОТШТЕТА ПО МИЛИОН ЕВРА ОТКАКО ИМ ЗАСТАРЕ ОБВИНЕНИЕТО ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО

ДВАЈЦА РОМАНСКИ СУДИИ ДОБИЈА ОТШТЕТА ПО МИЛИОН ЕВРА ОТКАКО ИМ ЗАСТАРЕ ОБВИНЕНИЕТО ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО

Двајца романски судии добија по 1 милион евра компензација откако застаре обвинението против нив за земање поткуп во случај вреден 300 милиони евра. Д ...
СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗДРУЖИЈА ДА ДОНЕСАТ ЗАКОН ЗА ПОТКУП НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ СО НАЈМАЛКУ 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ

СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗДРУЖИЈА ДА ДОНЕСАТ ЗАКОН ЗА ПОТКУП НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ СО НАЈМАЛКУ 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ

Со гласови на пратениците на владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Собранието денеска ја усвои потребата од носење на измените на Законот за ау ...
ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ МАЖИ НЕЛЕГАЛНО ЈА НАПУШТИЛЕ УКРАИНА ОД ПОЧЕТОКОТ НА ВОЈНАТА, ЗА ТОА СЕ ПЛАЌА МИТО И ОД 5.000 ДОЛАРИ

ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ МАЖИ НЕЛЕГАЛНО ЈА НАПУШТИЛЕ УКРАИНА ОД ПОЧЕТОКОТ НА ВОЈНАТА, ЗА ТОА СЕ ПЛАЌА МИТО И ОД 5.000 ДОЛАРИ

Се верува дека десетици илјади украински мажи нелегално ја напуштиле земјата од почетокот на руската инвазија пред речиси една и пол година, при што м ...
РАКОВОДИТЕЛ ВО ВОДОСТОПАНСТВО ПОД ИСТРАГА ДЕКА ЗЕЛ МИТО ОД 6.000 ЕВРА ЗА ДА ДАДЕ ДОЗВОЛА ЗА ИСКОП НА ПЕСОК

РАКОВОДИТЕЛ ВО ВОДОСТОПАНСТВО ПОД ИСТРАГА ДЕКА ЗЕЛ МИТО ОД 6.000 ЕВРА ЗА ДА ДАДЕ ДОЗВОЛА ЗА ИСКОП НА ПЕСОК

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага против раководител на сектор во државното Водостопанство за поткуп од 6.000 евра, соопшти Јавното ...
ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА ЗА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОИ НА ЌАФАСАН ЗЕЛЕ 70 ЕВРА ПОТКУП ЗА ДА ПРОПУШТАТ ЦРНОГОРСКИ АВТОБУС БЕЗ ЗЕЛЕН КАРТОН

ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА ЗА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОИ НА ЌАФАСАН ЗЕЛЕ 70 ЕВРА ПОТКУП ЗА ДА ПРОПУШТАТ ЦРНОГОРСКИ АВТОБУС БЕЗ ЗЕЛЕН КАРТОН

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против полициските службеници А.В. и Н. С., вработени во полициската станица за граничниот ...
ИТАЛИЈАНСКИ ЕВРОПРАТЕНИК БИЛ ПОТКУПЕН СО ОДМОР ОД 100.000 ЕВРА, УАПСЕНИ И НЕГОВИТЕ СОПРУГА И ЌЕРКА ВО ИСТРАГАТА ЗА КОРУПЦИЈА ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ИТАЛИЈАНСКИ ЕВРОПРАТЕНИК БИЛ ПОТКУПЕН СО ОДМОР ОД 100.000 ЕВРА, УАПСЕНИ И НЕГОВИТЕ СОПРУГА И ЌЕРКА ВО ИСТРАГАТА ЗА КОРУПЦИЈА ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Во рамки на големата истрага за корупција во Европскиот парламент, италијанската полиција го уапси поранешниот италијански европратеник Пјер Антонио П ...
УАПСЕНА ИНСПЕКТОРКА ПО ЗЕМЈОДЕЛСТВО ОД ПРИЛЕП ДОДЕКА ПРИМАЛА ПОТКУП ОД 64.000 ДЕНАРИ

УАПСЕНА ИНСПЕКТОРКА ПО ЗЕМЈОДЕЛСТВО ОД ПРИЛЕП ДОДЕКА ПРИМАЛА ПОТКУП ОД 64.000 ДЕНАРИ

Утрово, во угостителски објект во Прилеп полициски службеници ја уапсиле В. В., земјоделска инспекторка во Државен инспекторат за земјоделие од Прилеп ...
КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО ФАТЕН КАКО КУПУВА ГЛАСОВИ СО БЕКАТОН ПЛОЧКИ

КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО ФАТЕН КАКО КУПУВА ГЛАСОВИ СО БЕКАТОН ПЛОЧКИ

Тетовското обвинителство собира докази за кривично дело Поткуп при избори и гласање против еден од кандидатите за градоначалник, откако бил фатен како ...
ИСТРАГАТА ЗА ПОТКУП НА МЕДИУМИ СО 30 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ СЕДИ ЗАКОЧЕНА, А ВЛАДАТА ПОДГОТВУВА ФОНД ЗА МЕДИУМИ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

ИСТРАГАТА ЗА ПОТКУП НА МЕДИУМИ СО 30 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ СЕДИ ЗАКОЧЕНА, А ВЛАДАТА ПОДГОТВУВА ФОНД ЗА МЕДИУМИ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

Истрагата за поткуп на медиуми со 30 милиони евра буџетски средства во времето на владата на Никола Груевски беше отворена во октомври 2018, но и две ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ