Таг: повредени

1 11 12 13123 / 123 НАПИСИ
21 ЗАГИНАТ ВО НЕВРЕМЕТО, 20 ОД НИВ ИДЕНТИФИКУВАНИ И ПРЕДАДЕНИ НА СЕМЕЈСТВАТА

21 ЗАГИНАТ ВО НЕВРЕМЕТО, 20 ОД НИВ ИДЕНТИФИКУВАНИ И ПРЕДАДЕНИ НА СЕМЕЈСТВАТА

Досега се пронајдени 21 загинато лице во вчерашното невреме во скопскиот регион, соопштија од Министерството за внатрешни работи. 20 од нив се идентиф ...
СО СЕКИРА ПОВРЕДИЛ 20-МИНА ВО ВОЗ ВО ГЕРМАНИЈА

СО СЕКИРА ПОВРЕДИЛ 20-МИНА ВО ВОЗ ВО ГЕРМАНИЈА

Над 20 луѓе се повредени во Германија кога ги нападна  човек со секира во воз, објавија германските медиуми. Во тек е полициска операција со хеликопте ...
НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

Десетмина демонстранти и четворица полицајци беа полесно повредени за време на вечерашните протести пред општина Битола, дознаваме неофицијално. До ...
1 11 12 13123 / 123 НАПИСИ