Таг: превоз

1 2 3 439 / 39 НАПИСИ
СКОПЈЕ Е НАЈЕВТИН ГЛАВЕН ГРАД ЗА ТУРИСТИ ВО ЕВРОПА, САМО КАФЕТО Е ПОСКАПО ОТКОЛКУ ВО РИМ

СКОПЈЕ Е НАЈЕВТИН ГЛАВЕН ГРАД ЗА ТУРИСТИ ВО ЕВРОПА, САМО КАФЕТО Е ПОСКАПО ОТКОЛКУ ВО РИМ

Низ Европа има малку земји каде драстично варираат трошоците за транспорт, јадење и знаменитости. Во некои  земји има и огромни разлики од град во гра ...
ВО КУМАНОВО ТАКСИ СЕ ЧЕКА СО СААТИ, ТАКСИСТИТЕ БАРААТ ПОВИСОКА ЦЕНА НА ПРЕВОЗОТ

ВО КУМАНОВО ТАКСИ СЕ ЧЕКА СО СААТИ, ТАКСИСТИТЕ БАРААТ ПОВИСОКА ЦЕНА НА ПРЕВОЗОТ

Преполовен е бројот на такси возила во Куманово. Акo минатата година во градот вриеше од легални и диви таксисти, сега ги нема со трн да маваш. Граѓан ...
ЛИЦАТА СО АУТИЗАМ И ИНТЕЛЕКТУАЛНА ПОПРЕЧЕНОСТ ВО ШТИП ОД 1 ЈУЛИ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ, ДРЖАВАТА БАРА ДОНАЦИИ ЗА КОЛА

ЛИЦАТА СО АУТИЗАМ И ИНТЕЛЕКТУАЛНА ПОПРЕЧЕНОСТ ВО ШТИП ОД 1 ЈУЛИ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ, ДРЖАВАТА БАРА ДОНАЦИИ ЗА КОЛА

Во Штип од први јули ќе нема организран превоз за лицата со аутизам и интелектуална попреченост. До крајот на јуни истекува договорот со фирмата која ...
УЧИЛИШТАТА ВО БИТОЛА СО ГОДИНИ НЕ ПЛАЌАЛЕ СТРУЈА

УЧИЛИШТАТА ВО БИТОЛА СО ГОДИНИ НЕ ПЛАЌАЛЕ СТРУЈА

Десет од 18 постоечки училишта во Битола шест-седум години се со блокирана сметка поради долгови. Вкупниот долг на битолското образование е 4,3 милион ...
НЕМА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ОПШТИНА ДЕМИР ХИСАР И ЛАВЦИ

НЕМА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ОПШТИНА ДЕМИР ХИСАР И ЛАВЦИ

За педесетина ученици од Oпштина Демир Хисар и битолското село Лавци уште не е организиран бесплатен школски превоз до училиштата во Битола. Тие во пр ...
ДЕВОЈЧЕТО СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ОД ВРАГОТУРЦЕ И ВО ВТОРО ОДДЕЛЕНИЕ ПЕШАЧИ ПО 13 КИЛОМЕТРИ ДО ШКОЛО

ДЕВОЈЧЕТО СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ОД ВРАГОТУРЦЕ И ВО ВТОРО ОДДЕЛЕНИЕ ПЕШАЧИ ПО 13 КИЛОМЕТРИ ДО ШКОЛО

Продолжува голготата со училишниот превоз на семејство Младеновски во планинското село Враготурце. И оваа учебна година малата Елеонора, дете со посеб ...
ПРВАЧЕТО СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ПРОПЕШАЧИ 2.500 КИЛОМЕТРИ ОДЕЈЌИ НА ШКОЛО

ПРВАЧЕТО СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ПРОПЕШАЧИ 2.500 КИЛОМЕТРИ ОДЕЈЌИ НА ШКОЛО

Цела учебна година не се најде решение за проблемот со превоз на девојчето со посебни потреби од кумановското село Враготурце, кое пешачеше десетина к ...
БИТОЛЧАНИ ЗА СКОПЈЕ СО ВОЗ ПАТУВААТ ПО ЧЕТИРИ ЧАСА, А ВЛАСТА ИМ ВЕТУВАШЕ И АЕРОДРОМ

БИТОЛЧАНИ ЗА СКОПЈЕ СО ВОЗ ПАТУВААТ ПО ЧЕТИРИ ЧАСА, А ВЛАСТА ИМ ВЕТУВАШЕ И АЕРОДРОМ

Битолчани до денес требаше со авиони да летаат низ регионот, но реалноста е дека сѐ уште патуваат по четири часа до Скопје. Точно пред пет години, на ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

Основниот суд Скопје 1 соопшти дека нема притвор за градоначалникот на Битола, Владимир Талески, кој денес беше на распит за случајот „Транспортер“ на ...
1 2 3 439 / 39 НАПИСИ