Таг: приговори

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
50 ПРИГОВОРИ ДЕКА ПАРНОТО НА БЕГ НЕ ГРЕЕ СТИГНАЛЕ ВО РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

50 ПРИГОВОРИ ДЕКА ПАРНОТО НА БЕГ НЕ ГРЕЕ СТИГНАЛЕ ВО РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

Во Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) пристигнати се над 50 индивидуални приговори потрошувачи за квалитетот на парно греење на „Балкан енерџи ...
ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА ИСПЛАТА НА ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕМАА АЖУРИРАНО ПОДАТОЦИ ВО БАНКИТЕ

ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА ИСПЛАТА НА ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕМАА АЖУРИРАНО ПОДАТОЦИ ВО БАНКИТЕ

До 31 март е продолжен рокот за исплата на помошта од 6.000 денари за ранливи групи. Владата на денешната седница донесе одлука да се продолжи рокот д ...
БАНКИТЕ ИМ ОТВОРИЈА ПОТСМЕТКИ НА ГРАЃАНИТЕ СО БЛОКИРАНИ СМЕТКИ ЗА ДА ЈА ПОДИГНАТ ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

БАНКИТЕ ИМ ОТВОРИЈА ПОТСМЕТКИ НА ГРАЃАНИТЕ СО БЛОКИРАНИ СМЕТКИ ЗА ДА ЈА ПОДИГНАТ ПОМОШТА ОД 6.000 ДЕНАРИ, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Банките кои имаат техничка можност им отворија потсметки на граѓаните кои имаа блокирани сметки, за да се исплати државната помош од 6 илјади денари, ...
ДИК ГИ ОДБИ СИТЕ 2.142 ПРИГОВОРИ ЗА ИЗБОРИТЕ, ОД КОИ 1.982 ОД ЛЕВИЦА

ДИК ГИ ОДБИ СИТЕ 2.142 ПРИГОВОРИ ЗА ИЗБОРИТЕ, ОД КОИ 1.982 ОД ЛЕВИЦА

Државната изборна комисија ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори, одржаните во средата. На денешн ...
КРИВИЧНИОТ СУД ГО СПАСИ ГРУЕВСКИ ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ

КРИВИЧНИОТ СУД ГО СПАСИ ГРУЕВСКИ ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ

Со директна помош и впрегнување на сите сили на Основниот суд Скопје 1, на избеганиот експремиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ  Никола Груевски ...
ДИК ГИ ОДБИ СИТЕ 43 ПРИГОВОРИ ЗА ПРВИОТ КРУГ ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ДИК ГИ ОДБИ СИТЕ 43 ПРИГОВОРИ ЗА ПРВИОТ КРУГ ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Сите 43 приговори поднесени за гласањето во првиот круг од локалните избори се одбиени од Државната изборна комисија на маратонската седница, која што ...
ВРХОВНИОТ СУД ДЕНЕСКА РЕШАВА ЗА БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА ВАНГЕЛОВСКИ

ВРХОВНИОТ СУД ДЕНЕСКА РЕШАВА ЗА БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА ВАНГЕЛОВСКИ

Врховниот суд денеска на општа седница во 11.30 часот, ќе одлучува по барањето на Специјалното јавно обвинителство за изземање на претседателот на суд ...
СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА НЕЗАДОВОЛНА ШТО РИБАРЕВ ЈА УНАПРЕДИЛ ВО ШЕФИЦА НА ОДДЕЛОТ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА НЕЗАДОВОЛНА ШТО РИБАРЕВ ЈА УНАПРЕДИЛ ВО ШЕФИЦА НА ОДДЕЛОТ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

  Врховните судии утре на општа седница ќе гласаат за приговорите на 17-мина судии од Основниот суд Скопје 1 кои се незадоволни од Годишниот р ...
НАЈМАЛКУ 17 СУДИИ НЕЗАДОВОЛНИ ОД НОВИОТ РАСПОРЕД ВО КРИВИЧНИОТ СУД ПОДНЕСОА ПРИГОВОРИ ДО ВРХОВНИОТ СУД

НАЈМАЛКУ 17 СУДИИ НЕЗАДОВОЛНИ ОД НОВИОТ РАСПОРЕД ВО КРИВИЧНИОТ СУД ПОДНЕСОА ПРИГОВОРИ ДО ВРХОВНИОТ СУД

Седумнаесет од судиите кои беа разместени од своите оддели во Основниот суд Скопје 1 со новиот распоред кој го објави минатиот вторник новиот претседа ...
СУДСКИОТ СОВЕТ НЕ ЈА ПРИМИ НЕДЕЛКОВА НА СЕДНИЦА, ОЦЕНУВАЊЕТО НА СУДИИТЕ ЗАТВОРЕНО ЗА НОВИНАРИТЕ

СУДСКИОТ СОВЕТ НЕ ЈА ПРИМИ НЕДЕЛКОВА НА СЕДНИЦА, ОЦЕНУВАЊЕТО НА СУДИИТЕ ЗАТВОРЕНО ЗА НОВИНАРИТЕ

Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски на денешната седница не го ни стави на дневен ред барањето на експретседателката на Врховниот суд Лид ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ