Таг: притвор

1 2 3 37 10 / 361 НАПИСИ
ТАТКОТО ГИ СИЛУВАЛ ТРИТЕ ЌЕРКИ, МАЈКАТА ИМ ВИКАЛА ДЕКА Е СРАМОТА ДА ПРИЈАВАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ОБАЈЦАТА

ТАТКОТО ГИ СИЛУВАЛ ТРИТЕ ЌЕРКИ, МАЈКАТА ИМ ВИКАЛА ДЕКА Е СРАМОТА ДА ПРИЈАВАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ОБАЈЦАТА

Триесетишестгодишен жител во Прилепско, три години ги силувал своите три ќерки родени 2008, 2010 и 2014, а мајката ги убедувала дека е срамота да приј ...
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА 23-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ СЕКСУАЛНО ЗЛОУПОТРЕБИЛ ДУШЕВНО БОЛНО ЛИЦЕ И ЧИНОТ ГО ПРЕНЕСУВАЛ ВО ЖИВО НА ЈУТЈУБ

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА 23-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ КОЈ СЕКСУАЛНО ЗЛОУПОТРЕБИЛ ДУШЕВНО БОЛНО ЛИЦЕ И ЧИНОТ ГО ПРЕНЕСУВАЛ ВО ЖИВО НА ЈУТЈУБ

Притвор во траење од 30 дена доби 23-годишен битолчанец кој сексуално злоупотребил душевно болно лице и чиот го пренесувал на живо на Јутјуб, соопшти ...
НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ МУ Е ПОТВРДЕН ПРИТВОРОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ДА ИЗБЕГА ИЛИ ПАК ДА УБИЕ

НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ МУ Е ПОТВРДЕН ПРИТВОРОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ДА ИЗБЕГА ИЛИ ПАК ДА УБИЕ

Со силно обезбедување, Љупчо Палевски-Палчо, осомничениот за свирепите убиства на  14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и и 74-годишниот Панче Жежовс ...
ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ДОБИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ВО ШУТКА

ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ ДОБИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ВО ШУТКА

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран кримина ...
ОДЗЕМЕН ИМУНИТЕТОТ НА ВРХОВНИОТ СУДИЈА ГЕОРГИЕВ, ЧЛЕНКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЛОРЕТА ГЕОРГИЕВА КОЈА ПРЕТХОДНО ГО СПАСИ ОД РАЗРЕШУВАЊЕ, НЕ ДОЈДЕ НА СЕДНИЦАТА ЗАШТО НЕМАЛА ПРЕВОЗ

ОДЗЕМЕН ИМУНИТЕТОТ НА ВРХОВНИОТ СУДИЈА ГЕОРГИЕВ, ЧЛЕНКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ЛОРЕТА ГЕОРГИЕВА КОЈА ПРЕТХОДНО ГО СПАСИ ОД РАЗРЕШУВАЊЕ, НЕ ДОЈДЕ НА СЕДНИЦАТА ЗАШТО НЕМАЛА ПРЕВОЗ

Судскиот совет на седницата по полноќ му го одзеде судискиот имунитет на уапсениот врховен судија Наќе Георгиев од Струмица, за кого истрагата не заст ...
УАПСЕН ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ, ФАТЕН Е ВО МОМЕНТОТ ДОДЕКА ЗЕМА МИТО, КАЖА МВР

УАПСЕН ВРХОВНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ, ФАТЕН Е ВО МОМЕНТОТ ДОДЕКА ЗЕМА МИТО, КАЖА МВР

Врховниот судија Наќе Георгиев, денеска е уапсен во моментот кога зема мито за да му заврши работа, односно услуга на обвинет. „Денеска 20 мај, лиш ...
ПАЛЕВСКИ ЌЕ БИДЕ СПРОВЕДЕН ВО СУД ПРВО ДА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА ПРИТВОРОТ КОЈ МУ БЕШЕ ОДРЕДЕН ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД БЕГСТВО

ПАЛЕВСКИ ЌЕ БИДЕ СПРОВЕДЕН ВО СУД ПРВО ДА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА ПРИТВОРОТ КОЈ МУ БЕШЕ ОДРЕДЕН ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД БЕГСТВО

Осомничениот за убиства Љупчо Палевски со прекар Палчо, кој се товари дека лани во ноември ги киднапирал и свирепо ги убил Вања Ѓорчевска (14) од Скоп ...
И ПОЛИЦАЕЦ БИЛ ВО ГРУПАТА КОЈА ГРАБНАЛА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛЕ И ИЗБОДЕЛЕ И МУ СЕ ЗАКАНИЛЕ ДЕКА АКО НЕ ИМ ДАДЕ 10.000 ЕВРА ЌЕ ГО УБИЈАТ И НЕГО И ТАТКО МУ

И ПОЛИЦАЕЦ БИЛ ВО ГРУПАТА КОЈА ГРАБНАЛА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛЕ И ИЗБОДЕЛЕ И МУ СЕ ЗАКАНИЛЕ ДЕКА АКО НЕ ИМ ДАДЕ 10.000 ЕВРА ЌЕ ГО УБИЈАТ И НЕГО И ТАТКО МУ

Јавното обвинителство почна истрага против три лица меѓу кои и полицаец за грабнување и уценување. Во соопштението од Обвинителството се вели дека две ...
УАПСЕН УКРАИНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ОСОМНИЧЕН ЗА КОРУПЦИЈА

УАПСЕН УКРАИНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ОСОМНИЧЕН ЗА КОРУПЦИЈА

Суд во Киев му одреди притвор на украинскиот министер за земјоделство Микола Солски поради обвинувања дека незаконски присвоил државно земјиште вредно ...
ЛАЖЕЈЌИ ДЕКА Е ВРАБОТЕН ВО АНБ, СКОПЈАНЕЦ РЕКЕТИРАЛ УПРАВИТЕЛ НА ФИРМА И МУ ЗЕЛ ПАРИ, КОЛИ И НАКИТ ВО ВРЕДНОСТ ОД 180.000 ЕВРА

ЛАЖЕЈЌИ ДЕКА Е ВРАБОТЕН ВО АНБ, СКОПЈАНЕЦ РЕКЕТИРАЛ УПРАВИТЕЛ НА ФИРМА И МУ ЗЕЛ ПАРИ, КОЛИ И НАКИТ ВО ВРЕДНОСТ ОД 180.000 ЕВРА

На скопјанецот И.Ј. му е одреден 30-дневен притвор, откако против него е отворена истрага за кривичните дела Изнуда и Лажно претставување, соопштија о ...
1 2 3 37 10 / 361 НАПИСИ