Таг: прв круг

МИЦКОСКИ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПРВ КРУГ ВО ПРИЛЕП, КАВАДАРЦИ, БУТЕЛ, КИСЕЛА ВОДА, ГАЗИ БАБА, ШТИП И УШТЕ ВО 8 ДРУГИ ОПШТИНИ

МИЦКОСКИ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПРВ КРУГ ВО ПРИЛЕП, КАВАДАРЦИ, БУТЕЛ, КИСЕЛА ВОДА, ГАЗИ БАБА, ШТИП И УШТЕ ВО 8 ДРУГИ ОПШТИНИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски прогласи победа во 14 општини уште во првиот круг од локалните избори. Мицкоски им честиташе на кандидатите ...
ДЕНЕС ПОЧНУВА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА – ДОКТОРИ, ПЕЈАЧИ И ГЛУМЦИ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ И СОВЕТНИЦИ

ДЕНЕС ПОЧНУВА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА – ДОКТОРИ, ПЕЈАЧИ И ГЛУМЦИ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ И СОВЕТНИЦИ

Денеска почнува изборната кампања за локалните избори што ќе се одржат на 17 октомври. Кампањата ќе трае до 15 октомври на полноќ, кога почнува избори ...
БИТОЛА ВО ПРВ КРУГ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКА, ПОБЕДИ НАТАША ПЕТРОВСКА ОД СДСМ

БИТОЛА ВО ПРВ КРУГ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКА, ПОБЕДИ НАТАША ПЕТРОВСКА ОД СДСМ

Со извици „Ова е Битола“ и огномет битолчани ја слават победата на Наташа Петровска за градоначалничка на Битола извојувана уште во првиот круг. Споре ...
3 / 3 НАПИСИ