Таг: Пржино

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
ГОРИ КУЌА ВО СКОПСКО ПРЖИНО, ТРИ ПОЖАРНИ И ДОЖД СЕ БОРАТ СО ОГАН ВО ГУСТО НАСЕЛЕН КВАРТ

ГОРИ КУЌА ВО СКОПСКО ПРЖИНО, ТРИ ПОЖАРНИ И ДОЖД СЕ БОРАТ СО ОГАН ВО ГУСТО НАСЕЛЕН КВАРТ

Попладнево околу 17 часот избувна голем пожар во куќа во Пржино во Скопје, со кого три пожарникарски возила се борат повеќе од пола саат, а пламен има ...
ШТРАЈК СО ГЛАД

ШТРАЈК СО ГЛАД

1 Сѐ што видовме во времето на ВМРО-ДПМНЕ, со сите можни контрапротести против студенти, средношколци, студентски пленуми, новинари, со задоволни проф ...
ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

1 Кога ја видоа Катица Јанева дека џвака мастика додека дава изјава дека некој можеби ќе се спаси, оние што секогаш имаат  големи очекувања од сите, с ...
ПОСЛЕДНАТА СТАНИЦА НА ЛИНИЈАТА 16 ВО ПРЖИНО ПРЕМЕСТЕНА СРЕД УЛИЦА И ПРЕД КРСТОСНИЦА, ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ДА СЕ ВРАТИ НА СТАРАТА ЛОКАЦИЈА

ПОСЛЕДНАТА СТАНИЦА НА ЛИНИЈАТА 16 ВО ПРЖИНО ПРЕМЕСТЕНА СРЕД УЛИЦА И ПРЕД КРСТОСНИЦА, ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ДА СЕ ВРАТИ НА СТАРАТА ЛОКАЦИЈА

Жителите на скопската населба Пржино бараат од Град Скопје да ја врати на старата локација на последната станица на автобуската линија 16, бидејќи сег ...
ЕУ БАРА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ И ОПОЗИЦИЈАТА ДА ГО СПРОВЕДАТ ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО

ЕУ БАРА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ И ОПОЗИЦИЈАТА ДА ГО СПРОВЕДАТ ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО

Европската унија го поздрави изгласувањето на новата влада на чело со премиерот Зоран Заев и повика заедно со опозицијата конструктивно да ги спроведа ...
ПОТРЕБНА Е ВЛАДА ДА ГИ СПРОВЕДЕ РЕФОРМИТЕ ОД ПРЖИНО, ВЕЛИ ЖБОГАР

ПОТРЕБНА Е ВЛАДА ДА ГИ СПРОВЕДЕ РЕФОРМИТЕ ОД ПРЖИНО, ВЕЛИ ЖБОГАР

ЕУ и потанаму е загрижена за состојбите во Македонија и затоа е потребна влада која ќе се фокусира на имплементација на итните реформски приоритети, з ...
АГИМ НУХИУ ОД ДУИ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ДО НОВАТА ВЛАДА

АГИМ НУХИУ ОД ДУИ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ДО НОВАТА ВЛАДА

Кога ДИК ќе ги потврди резултатите од изборите со објавување на официјалните резултати, му завршува мандатот на техничкиот министер Оливер Спасовски, ...
И ДЕНЕСКА НЕМА ДОГОВОР НА ПАРТИИТЕ, ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ УТРЕ

И ДЕНЕСКА НЕМА ДОГОВОР НА ПАРТИИТЕ, ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ УТРЕ

Без договор завршија преговорите на политичките партии, потписнички на Договорот од Пржино, што се одржаа во резиденцијата на амбасадорот на САД во Ма ...
ДОГОВОР ВО ПРЖИНО НЕМА, ПАРТИИТЕ ЌЕ РАЗМИСЛУВААТ ДО ПОНЕДЕЛНИК

ДОГОВОР ВО ПРЖИНО НЕМА, ПАРТИИТЕ ЌЕ РАЗМИСЛУВААТ ДО ПОНЕДЕЛНИК

Претставниците на политичките партии и денеска не постигнаа договор на преговорите кои во резиденцијата на Европската Унија во Пржино започнаа претпла ...
МВР ЌЕ ВРАБОТИ 600 НОВИ ПОЛИЦАЈЦИ

МВР ЌЕ ВРАБОТИ 600 НОВИ ПОЛИЦАЈЦИ

МВР ќе вработува нови 600 полицајци, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Најмногу полицајци ќе бидат вработени во регионалниот центар во Скопје, во скопските опш ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ