Таг: „Пуч“

1 4 5 657 / 57 НАПИСИ
МИРОВЕН СОВЕТ НА ВЛАСТ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ГО ПОВИКА НАРОДОТ НА УЛИЦА

МИРОВЕН СОВЕТ НА ВЛАСТ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ГО ПОВИКА НАРОДОТ НА УЛИЦА

„Со децении ја создававме Република Турција, а владата која до овој момент владееше го сруши угледот на Република Турција. Со погрешните политики дозв ...
ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

Армиска група изјави на ТВ дека ја презела контролата врз Турција. при што се затворени мостови во Истанбул, а авион лета ниско во Анкара и се слушаат ...
ТУРСКАТА ВОЈСКА ИЗВЕДУВА ПУЧ?

ТУРСКАТА ВОЈСКА ИЗВЕДУВА ПУЧ?

Турскиот премиер ја осуди „илегалната акција“ на воена група, при што се затворени мостови во Истанбул, а авион лета ниско во Анкара и се слушаат пуко ...
АПЕЛАЦИЈА: СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ПУЧ“ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ

АПЕЛАЦИЈА: СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ПУЧ“ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Зоран Верушевски, повторно ќе седна ...
СЈО МУ ДОКАЖУВА НА СУДОТ ДЕКА ПРИСЛУШУВАЊЕТО Е ПОВРЗАНО СО ПРИСЛУШНА ОПРЕМА!?

СЈО МУ ДОКАЖУВА НА СУДОТ ДЕКА ПРИСЛУШУВАЊЕТО Е ПОВРЗАНО СО ПРИСЛУШНА ОПРЕМА!?

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) му достави на Основниот суд Скопје 1 дополнителни документи со кои уште еднаш му образложи зошто е надлежно за ...
СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

Сите истраги и предистражни постапки што ги почна Специјалното обвинителство пред амнестијата на 56-те политичари и нивни помошници од страна на претс ...
КАТИЦА ЈАНЕВА БАРА ПОМОШ ОД ЗОРАН СТАВРЕСКИ

КАТИЦА ЈАНЕВА БАРА ПОМОШ ОД ЗОРАН СТАВРЕСКИ

Специјалното јавно обвинителство СЈО побарало од министерот за финансии Зоран Ставрески да поведе дисциплинска постапка против директорот на Финансиск ...
1 4 5 657 / 57 НАПИСИ